[ Maksima @ 28.09.2007. 15:16 ] @
Znaci, ulogovana sam na domain acaunt na svom racunaru (macbook...tiger), vidim ostale racunare, vidim folder domaina moje firme u okviru koga je izmedju ostalog i file server. Mogu se konketovati bez problema na file server, a kada se konektujem pojavljuje se prozor koji trazi da izaberem shared volume iz file servera na koji zelim da se konektujem. Problem je sledeci: kada se konektujem u windowsu na domain i otvorim "my computer", odmah mogu da vidim sadrzinu file servera, a na macu moram prvo da kliknem na konekt file server, a onda da izaberem sta hocu da otvorim...pa kliknem ok.... Znaci li to da ukoliko zelim da cim se konektujem budu vidljivi svi folderi u okviru file servera, da moram za svaki da koristim automator ili skripte, ili postoji neka jednostavnija opcija? Cak i ukoliko koristim automator...svi ti folderi ce biti vidljivi i na desktopu, a ja to ne zelim. Zelim da kada otvorim finder, imam pregled svega sto je na file-serveru
[ MMX @ 28.09.2007. 18:02 ] @
Možeš da napraviš automator skriptu koja će automatski da mountuje shareove sa file servera. Za uputstvo, pogledaj par tema niže. Ne znam na koji način i da li je moguće skloniti mountovane shareove sa desktopa.
[ Maksima @ 05.10.2007. 17:07 ] @
Znam za to.... I sama koristim automator za to... Mislila sam da ukoliko postoji neka druga varijanta, neko podesavanje, da ne moram da pravim autoflow za svaki share folder....nego da odmah vidim sve foldere koje vidi i windows mashina....

Hvala u svakom slucaju!