[ epitaph @ 28.09.2007. 19:20 ] @
Ljudi, nezmam sta da radim, do juce sam odlicno kotirao na google-u, na na meni potrebne rijeci (rijeci na koje ciljam) sam uvijek bio na prvoj stranici. Mjesecno sam sa google-a dobijao 12000 posjeta (80% ukupnih posjeta).

Odjednom, tj. od prije tri dana svakog dana dobijam sve manje posjeta sa google-a, totalno sam se izgubio sa rezultata, sad se pojavljujem samo ako upisem direktno ime sajta (domena) i nista drugo!!!! Totalno sam prestravljen, posjete su skoro potpuno nestale u poredjenju sa prije 5 dana...

Neznam sta bi mogao biti problem, nisam banovan, provjerio sam?
Google me jos uvijek indeksira (oko 6000 stranica) ali me nema u rezultatima...

Ako znate sta problem, i kako bih ga mogao rijesiti pomagajte !!
[ inzenjer2005 @ 28.09.2007. 19:55 ] @
Koji sajt je u pitanju?
[ igorsa @ 29.09.2007. 00:32 ] @
Ne mora da znaci da ti je sajt banovan. Mozes da budes banovan samo za odredjene kjucne reci.
[ epitaph @ 29.09.2007. 01:33 ] @
Sajt je: www.d0mu5mea-nekretnine.info - zamijenite 5 sa s i 0 sa o - ne zelim da google uhvati sajt u ovoj temi.
Danas mi je broj posjeta bio skoro 3 puta manji!!! Kao da sam banovan za sve kljucne rijeci osim imena domena. Za kljucne poput "nekretnine *pa ime bilo kojeg grada u BiH*" bih sam na prvoj stani - prva 3 mjesta, npr. nekre... sarajevo 2. mjesto , nekr... brcko 2, nekre... banja luka 1. (vec vise od pola godine drzim ove pozicije) i kombinacije kao kuće, stanov pa grad obicno prva mjesta i na prvoj strani rezultata pretrage.

[Ovu poruku je menjao epitaph dana 30.09.2007. u 12:44 GMT+1]
[ Bhamby @ 29.09.2007. 08:06 ] @
Za nekre... sarajevo si i dalje na drugom mestu, Banjaluku prvo.

Verovatno je u pitanju bila neka mala kriza.

[ igorsa @ 29.09.2007. 08:35 ] @
http://www.mcdar.net/dance/index.php

Ukucaj bilo koju kljucnu rec i vidi kako se kotiras na raznim data centrima. Koliko sam ja video, tu si i dalje.
[ epitaph @ 29.09.2007. 12:47 ] @
Sad je sve ok! Neznam kako i zasto ali sam se vratio i kotiram isto kao i prije.
Hvala vam sto ste mi pokusali pomoci.

Alat je odlican.

Evo isjecka iz statistike na kome se vidi kako su mi pale posjete za 2 dana za vrijeme kojih sam nestao sa google rezulata.
[ igorsa @ 29.09.2007. 13:50 ] @
Hajde sacekaj jos 5-6 dana da vidimo kako ce se situacija odvijati.
[ epitaph @ 30.09.2007. 11:11 ] @
Opet me nema na rezultatima, sra*e
[ VVnoob @ 01.10.2007. 13:40 ] @
Google otprilike umire, informativno stivo :

http://www.webmasterworld.com/google/3452448-2-30.htm
[ bsaric @ 01.10.2007. 16:49 ] @
Citat:
Google otprilike umire, informativno stivo


Prije zabavno stivo, svaka 3 mjeseca godinama neka prica kak Google umire, a zatim oni izbace financijsko izvjesce sa 20% povecanjem na prethodni kvartal.
[ VVnoob @ 03.10.2007. 10:22 ] @
Moguce da je tako.

Ali ne raspravljamo mi ovde o finansijskom stanju google korporacije.

Vec o rezultatima internet pretrage, njenom kvalitetu i smislu.

Ili mozda gresim?


Da imam malo vise afiniteta naginjanju teorijama zavere, vec bi pomislio kako je u stvari to povezano :

sto gori rezultati pretrage koje nam google izbaci, to bolji kvartalni finansijski izvestaj googla. Sto na kraju krajem i ima nekog smisla, jer google prosto ubija neke kompanije koje su orientisane na internet promociju ( polako nestaju sa SERP -a ) i na kraju jadnicima ne preostaje nista drugo do da se obrate na placenu PPC reklamu. Naravno preko Adwordsa.

Sva sreca pa nisam pristalica teorija zavere.
[ pancevac2006 @ 03.10.2007. 10:45 ] @
Ima logike i u tome.
Kao vulkanizer koji u svom kraju nocu busi gume na kolima a ujutro ceka da dodju kod njega.

Ja ne verujem u to.
[ epitaph @ 09.10.2007. 23:15 ] @
Citat:
Igor Šalindrija: Hajde sacekaj jos 5-6 dana da vidimo kako ce se situacija odvijati.

Za sad stvari stoje isto, nista bolje nista gore, (isto kao i prije nestanka sa google-a) malo mi se popravila Adsense zarada - nista spektakularno, ali se primjeti da je veca.