[ aleksandaraleksandar @ 29.09.2007. 15:49 ] @
da se pripremimo na vreme

ono sto se za sada zna je:

1. spisak IP adresa sa istorijom logovanja na gmail, kao i mogucnost da se prekina sesija koja je aktivna na nekom (drugom) racunaru

2. social gmail
ako u pismu pise:

Citat:
ne volim te vise


trebalo bi da se pojavi spisak slika, dokumenata, web stranica koje ima neko od vasih prijatelja u adresaru, a odgovara im naziv ili oznaka "ne volim te vise".

3. google reader u gmail-u ili obrnuto

4. gmail offline - Google: "google gears"

5. bolja povezanost sa drugim google web servisima.
[ aleksandaraleksandar @ 30.10.2007. 08:33 ] @
deset dana kasnije



javite ako ste primetili neke novine na vasem gmail nalogu
[ lukeguy @ 30.10.2007. 12:35 ] @
moj je isti :)
[ Shadowed @ 30.10.2007. 12:43 ] @
Erm, a hoce li moci da se zadrzi stari interface po zelji?
[ agasoft @ 30.10.2007. 13:08 ] @
Aleksandre, ja još ni imap nisam dobio, a kamo li neke novosti. Gmail me je
definitivno zaboravio. :D
I da, zamolio bih vas da mi ako imate vremena rečima opišete šta je to novo
u gmailu kod vas, pošto ja slike ne vidim. Pozdrav od Aleksandra.
[ aleksandaraleksandar @ 30.10.2007. 14:14 ] @
Citat:
Shadowed: Erm, a hoce li moci da se zadrzi stari interface po zelji?


jutros me kolega pitao to isto.

izgleda da ce moci. kao da je google znao da ce biti vas koji ne volite novine
[ aleksandaraleksandar @ 30.10.2007. 14:18 ] @
Citat:
agasoft: Aleksandre, ja još ni imap nisam dobio, a kamo li neke novosti. Gmail me je
definitivno zaboravio. :D
I da, zamolio bih vas da mi ako imate vremena rečima opišete šta je to novo
u gmailu kod vas, pošto ja slike ne vidim. Pozdrav od Aleksandra.


aleksandre, na slici se vidi drugacija organizacija liste kontakta.
ima 3 kolone. u prvoj su grupe u kontakti koji nisu rasporedjeni po grupama.
medju grupama se nalazi i poslednje pretrazivanje (search results).

u drugoj koloni su kontakti koji su clanovi grupe.
u trecoj koloni je mnogo pregledniji prikaz detaljnih podataka.
email, telefon, adresa, koji IM se koristi.
svaku od stavku je moguce dodati tako da imas jedan mail i 4 broja telefona, ili 4 maila i 2 broja telefona. a ne kao do sada, da dodjes po celu podgrupu samo zbog jednog telefona.
[ Shadowed @ 30.10.2007. 14:55 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: kao da je google znao da ce biti vas koji ne volite novine :)

Ma volim ja novine, al' volim da imam mogucnost da ih izbegnem ako mi se ne svidjaju ;)
[ lukeguy @ 31.10.2007. 00:22 ] @
Ima tekst o novim uslugama za Gmail i na zvaničnom Gmail blogu. Najavljuju povećanje performansi (i u samom browseru i u komunikaciji sa serverom), lokalno keširanje poruka i neke nove prečice sa tastature. S tim što navodno će prve izmene biti omogućene korisnicima Firefoxa 2 i IE7. Na blogu, doduše, nema reči o novom interfejsu.

link: http://feeds.feedburner.com/~r...nges-to-prepare-gmail-for.html
[ aleksandaraleksandar @ 31.10.2007. 01:15 ] @
stiže još noviteta

Citat:
* colors for labels

* detaching messages from a conversation

* Jabber transports (these could be used to chat with people from other IM networks, like Yahoo, MSN, AIM). You could already use these transports to connect Google Talk with other IM networks, but you have to use a third-party server and another IM client to configure the transports. Being able to chat with people from other networks, which are much more popular than Google Talk, will make Google's instant messenger more useful.
[ Shadowed @ 31.10.2007. 10:35 ] @
Citat:
detaching messages from a conversation

E TO! Jos ako bude moglo i da se spajaju... fenomenalno.
I jos da ima obavestenje kada je poruka procitana... Al' dobro, da se ne pretvori ovo u pozdrave i zelje
[ momsab @ 31.10.2007. 13:16 ] @
Jabber transports - to moze vec duze vreme, otkako je Gtalk u konfederaciji sa javnim jabber serverima (eh, jos uvek ne znam da li je Gtalk jabber...napravljen je na osnonu xmpp ali ima i VoIP koji jabber jos uvek nema koliko sam upucen)
[ SerbianRenegade @ 31.10.2007. 13:27 ] @
Meni jos nista nije promenjeno :( ocu i ja gmail 2.0 :D
[ aleksandaraleksandar @ 31.10.2007. 15:37 ] @
Citat:
Shadowed: E TO! Jos ako bude moglo i da se spajaju... fenomenalno.
I jos da ima obavestenje kada je poruka procitana... Al' dobro, da se ne pretvori ovo u pozdrave i zelje


samo obrišeš poruke pre te koju želiš da izdvojiš i one posle - i kao da si odradio detaching.
bio sam siguran da ćeš se više oduševiti jabberom

Citat:
momsab: Jabber transports - to moze vec duze vreme, otkako je Gtalk u konfederaciji sa javnim jabber serverima (eh, jos uvek ne znam da li je Gtalk jabber...napravljen je na osnonu xmpp ali ima i VoIP koji jabber jos uvek nema koliko sam upucen)


može, ali je bilo implementirano kroz third-party.

pogledaj kod novog imenika, dole desno (slika koju sam postavio par postova gore).
[ Shadowed @ 31.10.2007. 19:22 ] @
Ma jok, ne koristim GTalk. A te obrisane, ako vratim, nece se ponovo spojiti? :)
[ aleksandaraleksandar @ 31.10.2007. 23:32 ] @
mislim da ne, ali zanimljiva stvar za testiranje
[ Shadowed @ 01.11.2007. 00:05 ] @
Ako te ne mrzi posalji mi 2-3 mail-a pa cu probati sutra (sad mi se spava).
[ NorthGate @ 03.11.2007. 16:00 ] @
Meni kad je Gmail na srpskom,nema ništa,ali kad ga prebacim na engleski ima te promene,mada se nadam da će to isto biti na svim jezicima.
[ Shadowed @ 03.11.2007. 20:03 ] @
Sorry, notifier mi poludeo pa nije javio za mail. Probah sada, kada obrises neki mail i vratis ga on se opet ukaci u konverzaciju.
[ ventura @ 03.11.2007. 20:06 ] @
Meni se nova verzija uključila pre možda nedelju dana... A to sam primetio tako što sam video da mi se sve sporije učitava, pa sam pogledao gore i video da piše 'older version'... Nisam provalio u čemu je razlika, jedino onaj spell checker kad da pregloge za izmenu, taj prozor je nešto drugačiji, ovo sve ostalo je isto (bar kolko sam ja gledao, a nisam mnogo čačkao)
[ aleksandaraleksandar @ 06.11.2007. 12:57 ] @
ko nema gmail 2.0, a želi novi adresar ima lepih vesti.

contacts je uradjen kao posebna aplikacija i nalazi se na adresi http://mail.google.com/mail/contacts/ui/ContactManager?js=RAW

[ aleksandaraleksandar @ 08.11.2007. 09:51 ] @
[att_img]

dok čitate poruku meni MORE ACTIONS ima neke nove stavke.

samo da pojasnim 5-tu stavku: MUTE. mailovi dolaze i slažu se u neku konverzaciju, ali se automatski označavaju pročitanim i nemate utisak da je mail došao.
[ aleksandaraleksandar @ 08.11.2007. 09:56 ] @
za one koji vole google calendar

[att_img]
[ Backy @ 08.11.2007. 10:28 ] @
meni se u poslednje vreme gmail otvara na url http://mail.google.com/mail/?ui=1&disablechatbrowsercheck=1

koristim operu, ali mi je chat isključen pa mi provera browsera ništa ne znači ali kad probam da promenim ovo ui (što me nekako asocira na interfejs ;)) uvek se vraća na keca
[ aleksandaraleksandar @ 08.11.2007. 11:42 ] @
probaj firefox. opera je opet prošla kao 13-to prase
[ kasaad @ 08.11.2007. 12:57 ] @
Moze li se nesto uraditi na multi forward varijanti :) nadao sam se da ce to da ubace al ipak nista, postoji li neko mesto za predloge ili tako nesto?

[ aleksandaraleksandar @ 08.11.2007. 18:37 ] @
pojasni sta zelis.
[ kasaad @ 08.11.2007. 18:59 ] @
Obelezim vise mailova i puknem forward :)
[ NorthGate @ 10.11.2007. 23:27 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: ko nema gmail 2.0, a želi novi adresar ima lepih vesti.

contacts je uradjen kao posebna aplikacija i nalazi se na adresi http://mail.google.com/mail/contacts/ui/ContactManager?js=RAW


Ovaj link ne radi,imaš li drugi?
[ aleksandaraleksandar @ 11.11.2007. 00:40 ] @
trebalo bi da su svi nalozi do sada prebačeni na novi interfejs.
[ Shadowed @ 11.11.2007. 12:07 ] @
E da, jedna odlicna stvar koja bi se mogla uvesti je da se menja subject na postojecim (primljenim pre svega, ali i poslatim) mail-ovima. Ide mi na nerve kad dobrijem mail sa (no subject) (prepoznace se :P) pa bih vrlo rado to izmenio prema sadrzaju mail-a.
[ aleksandaraleksandar @ 11.11.2007. 12:44 ] @
pa i moze
[ Shadowed @ 11.11.2007. 12:53 ] @
Kako? Ja ne nadjoh...
[ aleksandaraleksandar @ 11.11.2007. 22:04 ] @
pogledaj sliku koju sam okačio nekoliko postova ranije. piše EDIT SUBJECT.
[ Shadowed @ 11.11.2007. 22:32 ] @
Nije to to. To omogucava da promenim subject odgovora na mail. Medjutim ja hocu da promenim subject postojeceg mail-a koji mi se nalazi u inbox-u.
Recimo, lupam, da mi kasaad posalje logove sa irc-a i ne napise nista u subject. I sad, ja necu da mi u inbox-u stoji (no subject) i da nemam pojma sta je u mail-u, nego lepo da uzmem i promenim u "irc log taj i taj". E, to bi bilo super
[ aleksandaraleksandar @ 12.11.2007. 10:41 ] @
aha, pa FW sebi na mail i izmeni naslov.
[ Vilaemail @ 26.11.2007. 18:05 ] @
Ljudi ne znam za vas, ali novi Gmail mi odmah pukne. 2-3 minuta gledam postu, saljem email-ove ne znam ni ja i samo pise nesto u stilu: "Server didn't respond Error retrying in 60 s" i nece moram da se izlogujem pa opet ulogujem da bi radilo, a onda mi opet za 2-3 min pukne... Jbga izgleda da cu ostati na starijoj verziji ona nema taj bug...

PS: Kopristim Englesku verziju Gmail-a.
[ aleksandaraleksandar @ 26.11.2007. 19:13 ] @
i meni
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.11.2007. 20:26 ] @
Izgleda je Yahoo svoj drugi interfejs bolje odradio od gmail-a, bice tu jos mnogo toga zanimljivo za nas, opasna trka ce da bude.
[ lukeguy @ 26.11.2007. 21:40 ] @
možda zavisi od browsera i veze. meni na IE7 i ADSL 512/64 radi sasvim
ok, čak i kada mi je skoro ceo download bandwidth zauzet. učitava se
malko sporije, ali ne zapucava. doduše Reader mi ne radi nikako,
blokira posle svakih 20-30 postova.
[ kasaad @ 26.11.2007. 23:05 ] @


Nazalost kompletni krs ..em se podize godinama em i kad se prikaze nesto ucitava ....zna li neko kako da ga nateram da ostane na starom? kad promenim i ugasim tab on sledeci put opet otvara u novom gui.

[ Buum @ 27.11.2007. 01:48 ] @
isključite chat, on dosta usporava učitavanje

meni je Gmail bez chata stalno otvoren u Firefoxu i nijednom se do sada nije zakucao
[ boki @ 27.11.2007. 23:07 ] @
Citat:
1. spisak IP adresa sa istorijom logovanja na gmail, kao i mogucnost da se prekina sesija koja je aktivna na nekom (drugom) racunaru


A gde je ovo ?

I sa jabber transportima ne znam kako se barata...
[ night-shift @ 28.11.2007. 06:06 ] @
Ja nisam ni skontao novi interfejs :)

Maltene isti ko stari.
[ aleksandaraleksandar @ 28.11.2007. 12:35 ] @
spajalica je izgleda otišla u večna lovišta....

[att_img]
[ momsab @ 28.11.2007. 14:26 ] @
kod mene je jos uvek spajalica :)
ovako je bolje, odmah znas kakvog tipa je attach

hm, kakva ikonica je predvidjena za kod (pzthon, java, c#,c,c++ itd itd...)?
[ MMX @ 28.11.2007. 21:44 ] @
Citat:
boki: A gde je ovo ?

1. spisak IP adresa sa istorijom logovanja na gmail, kao i mogucnost da se prekina sesija koja je aktivna na nekom (drugom) racunaru

I sa jabber transportima ne znam kako se barata...


To i mene zanima. Nisam primetio opciju koja izlistava sve IP adrese sa kojih sam se logovao, datum i vreme.
[ aleksandaraleksandar @ 28.11.2007. 23:59 ] @
možda i ne bude
[ Ilic Igor @ 30.11.2007. 21:16 ] @
Neznam da li su mi nalog prebacili na novi interfejs, ali sam primetio ako surfujrm i hocu da proverim mejl i kad otvorim novi tab i probam da ucitam gmail, IE7 mi se redovno zakuca.
[ djordje1979 @ 30.11.2007. 22:21 ] @
Probaj neki ozbiljniji browser kao Firefox npr...
[ Zoran 021 @ 02.12.2007. 12:04 ] @
Kako da proverim koji je Gmail u pitanju ?
[ momsab @ 02.12.2007. 12:15 ] @
ako gore desno pise Older version imas novu verziju
a lako se proverava i tako sto pogledas na sta ti lici adresar
[ Zoran 021 @ 02.12.2007. 19:35 ] @
To mi je pisalo kad sam interfejs prebacio na engleski jezik, a na hrvatskom nije pisalo.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.12.2007. 09:00 ] @
Ja nemam novi interfejs???
[ aleksandaraleksandar @ 04.12.2007. 02:16 ] @
konačno

[att_img]
[ aleksandaraleksandar @ 04.12.2007. 08:53 ] @


[ djordje1979 @ 05.12.2007. 03:56 ] @
S obzirom da mailove koji su smesteni u labels ne idu u inbox (bar sam ja tako namestio, ne vidim razlog da to bude drugacije), onda i nemam mnogo koristi od bojenja labela...
[ Backy @ 05.12.2007. 08:46 ] @
imam i ja dosta filtera koji dodaju tag i odma arhiviraju poruke, al većina poruka ima više od jednog taga ;)

ps. jel postoji teoretska šansa da će ikada moći da se podešava širina leve kolone?

[Ovu poruku je menjao Backy dana 05.12.2007. u 10:28 GMT+1]
[ D.i M.e @ 05.12.2007. 17:47 ] @
Evo čitam na Guglovom blogu da se može ćaskati i sa AOL-ovim korisnicima. Nisam razumeo da li samo sa korisnicima AIM-a ili ICQ-a.
[ aleksandaraleksandar @ 06.12.2007. 23:20 ] @
Citat:
D.i M.e: Evo čitam na Guglovom blogu da se može ćaskati i sa AOL-ovim korisnicima. Nisam razumeo da li samo sa korisnicima AIM-a ili ICQ-a.


da, to već radi.
ja ne poznajem nikoga ko je na AIM-u, ali yahoo.... bruka
[ aleksandaraleksandar @ 06.12.2007. 23:21 ] @
samo pritisnite ? na tastaturi.

[att_img]
[ aleksandaraleksandar @ 06.12.2007. 23:22 ] @
izmena imena bez odlaska u adresar...

[att_img]
[ aleksandaraleksandar @ 06.12.2007. 23:23 ] @
svi linkovi su sada mnogo čitljiviji, a neke je zgodno staviti na bookmark toolbar

http://mail.google.com/mail/#search/l:unread
[ Buum @ 07.12.2007. 02:51 ] @
uživancija
[ Jezdimir Lončar @ 22.12.2007. 23:32 ] @
Cool je ovaj novi interfejs...
Uglavnom, sad sam pročitao na njihovom blogu da GMail programeri idu na (zasluženi) odmor..
Tj. da neće raditi ništa do kraja ovih praznika...
LINK
[ Agent Smit @ 28.12.2007. 10:31 ] @
Meni još uvek nisu uključili novi interfejs...a "pržim" ga svakodnevno, inače skroz sam zadovoljan sa postojećim..
Imao sam smajliće u chatu koji su bili vizuelni, žuti jedno vreme, sad ih nemam više...ne znam šta je
[ aleksandaraleksandar @ 28.12.2007. 17:58 ] @
promeni interfejs na english - us.
[ tasa5 @ 31.12.2007. 12:46 ] @
Nisu ni meni ukljucili. Jel treba da se nesto uradi da bi ukljucili ili?!
[ Zoran 021 @ 04.01.2008. 19:57 ] @
Spajalica je ipak ostala , ali je sve ostalo drugačije .Nadam se da će promene biti i na drugim jezicima, a ne samo na US-engleskom.
[ enthusy @ 16.03.2008. 05:46 ] @
Ova opcija koja ima u dnu pri edit-ovanju kontakta tj. Instant Messaging u kojoj moze da se bira i MSN, Yahoo itd, cemu ona sluzi??? Kada dodam recimo MSN nista se ne desi tj. onaj ko je na MSN-u ne dobije pozivnicu. Pokusao sam i sa i bez nastavka @hotmail.com
[ Shadowed @ 16.03.2008. 08:58 ] @
Rekao bih da je to samo da zabelezis info o IM-u a ne i da dodas u GTalk kontakte, sto je i logicno, s' obzirom da su mreze odvojene i protokoli razliciti (gtalk koristi jabber, msn i ostali neke svoje protokole).
[ enthusy @ 16.03.2008. 16:11 ] @
Ne znam zasto su onda to uopste stavljali tu. Jer ako hocu nekoga da upisem sa Yahoo, upisacu ga u polje za email adresu da bih lako mogao da mu posaljem email i na tu adresu ako treba. Totalna glupost.
[ momsab @ 16.03.2008. 16:41 ] @
pa, IM i email su odvojeni
ako hoces da ubacis IM-ove za neke kontakte ubaci ih
nesto slicno imas u MSO Outlook-u npr
nesto ne vidim da je ponudjena mogucnost slanja paketa na neku od unesenih adresa... npr
[ Shadowed @ 16.03.2008. 18:00 ] @
Citat:
momsab: nesto ne vidim da je ponudjena mogucnost slanja paketa na neku od unesenih adresa... npr

To bi bila odlicna ideja za Google, da ima "send gift" link koji vodi na google checkout ili froogle, sta li je vec adekvatnije :)
Mada, koliko vidim, ipak nisu toliko napadni sa reklamama (za sada).
[ D.i M.e @ 22.04.2008. 11:26 ] @
Od danas i oni koji koriste srpski prevod mogu videti novo izdanje Gmail-a. Odmah ćete to primetiti ako vam se malo duže učitava, a ako pažljivo pogledate još ranije, kada vam se pojavi ono „Učitavanje“, koje izgleda drugačije.
[ aleksandaraleksandar @ 08.07.2008. 08:06 ] @
konačno







http://gmailblog.blogspot.com/...-out-and-info-to-help-you.html
[ aleksandaraleksandar @ 28.10.2008. 08:59 ] @
konačno!!!
Google Calendar i Google Docs u Gmailu.

aktivira se na adresi: https://mail.google.com/mail/?nsr=0&shva=1#settings/labs

[att_img]
[ enthusy @ 19.11.2008. 22:35 ] @
Gmail uvodi novi tab Themes unutar Gmail Settings. Kako samo ime kaže tu ćete moći da menjate teme tj. izgled vašeg Gmail-a. Neki su već dobili taj tab (ja konkretno nisam), a oni koji nisu će ga dobiti u roku od par dana. Više informacija o ovome možete videti na zvaničnom Gmail blog-u: http://gmailblog.blogspot.com/...our-inbox-with-colors-and.html
Evo kako neke od tih tema izgledaju:
[att_img]
[ NorthGate @ 20.11.2008. 01:06 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: konačno!!!
Google Calendar i Google Docs u Gmailu.

aktivira se na adresi: https://mail.google.com/mail/?nsr=0&shva=1#settings/labs

[att_img]

Kako ovo da ubacim?
Meni je na srpskom meni...
[ koska @ 20.11.2008. 01:29 ] @
Probaj da se izlogujes, pa ulogujes... meni je tako upalilo...
[ aleksandaraleksandar @ 09.12.2008. 08:55 ] @
meni posle ovoga više ništa ne treba od Gmaila

Gmail Tasks!

[att_img]

Citat:
Here are some useful shortcuts in Gmail Tasks:
* Open the tasks box by typing g then k if you have keyboard shortcuts enabled.
* Create a task from an email by pressing Shift+T if you have keyboard shortcuts enabled.
* Navigate between tasks using the arrows.
* Delete a task by deleting the text and hitting backspace.
* Organize your tasks by indenting them — just hit Tab to indent and Shift+Tab to un-indent.
* Ctrl+Up moves a task up the list and Ctrl+Down move it down.
* Hit Shift+Enter when in a task to show its details
[ aleksandaraleksandar @ 21.12.2008. 13:11 ] @
Citat:
To activate this feature, from your Gmail account click on Settings, then click on the Labs link. Scroll down to the Create a Document section. Check Enable and click Save changes. Now, you'll see a Create a Document option to the right of whatever thread you're viewing. Clicking on it will dump the entire thread into a Google document. Simple, easy.


[att_img]
[ e.X.e @ 06.01.2009. 18:51 ] @
Imam e-mail na googlu,gmailu!!! jel moze nekako da se namesti da mi poruke stizu i na telefon???
[ Aleksandar Vasic @ 06.01.2009. 19:16 ] @
samo podesi paramtere u telefonu da skida sa tog accounta, ako ti treba vise informacija pitanje postavi u forumu GSM-Upotreba
[ Zoran 021 @ 03.02.2009. 13:37 ] @
Danas sam u novinama pročitao da GMail priprema da se može raditi i offline tako da bude konkurencija MS Outlooku i Thunderbirdu.Da li je to tačno?Ako jeste onda je to dobra vest!To sampročitao u današnjem Dnevniku.
[ enthusy @ 03.02.2009. 15:33 ] @
Gmail to ne priprema nego je to već pustio. Vest o tome na njihovom zvaničnom blogu je objavljena 27. januara.
http://gmailblog.blogspot.com/...new-in-labs-offline-gmail.html
Pročitaj vest ili odgledaj video prezentaciju na YouTube i biće ti jasno kako funkcioniše.
P.S. A novinarima dnevnih novina bi trebalo zabraniti da pišu o računarskom svetu. Jer toliko odvala ispišu.
[ Zoran 021 @ 03.02.2009. 15:52 ] @
Ja sam ga instalirao,ali sinhronizacija ide užasno sporo i to već 2 sata mi radi,a piše završavanje instalacije van mreže i da se pričeka jer traje nekoliko sekundi.Pa me zanima da li i kod drugih to toliko traje?
[ enthusy @ 03.02.2009. 17:14 ] @
Evo i ja sam instalirao iz radoznalosti, a onda sam odmah uklonio sinhronizovane email-ove i deinstalirao. To što sinhronizacija traje toliko dugo nije ni čudo jer Gmail sinhronizacija nastoji da download-uje sve email-ove koji nisu stariji od 3 godine. Ne vidim koliko je to praktično za mene i zašto bih ja downloadovao svih 2500 email-ova koje imam na svom nalogu. Mada, nekome to može da bude od velike koristi.
[ koska @ 04.02.2009. 04:05 ] @
Izgleda da Google trenutno nesto cacka oko novih dugmica... to mi se promenilo... samo mi nije jasno zasto mi je nestalo ono "Search Web" dugme???


[ del-boy @ 04.02.2009. 04:15 ] @
Da, kod mene su promenjene i boje (nisu više onako blage) na default skinu... Ovo sa dugmićima mi se večeras pojavilo...
[ Backy @ 04.02.2009. 10:30 ] @
meni se pojavilo da kad klinem na neki label, i taj koji sam kliknuo se pojavi pored poruke i tako mi skraćuje snipet... aj da vidimo dal su stvarno efikasni ko što su se hvalili pre neki dan :D
[ NorthGate @ 04.02.2009. 12:01 ] @
Citat:
Odeljak za nove funkcije elektronske pošte "labs" uveden je u junu i od tada su uvedene 34 novine,poput slanja poruka na mobilne telefone sa Interneta i opcije koja treba da spreči slanje nepromišljenih poruka tako što korisnicima zadaje lake matematičke zadatke koje moraju da urade pre nego što pošalju poruke u "sitnim" satima.

Gde ovo može da se namesti,mislim na ovo što je boldovano.
[ momsab @ 04.02.2009. 12:41 ] @
ovo za slanje poruka u kasnim satima je "Mail Goggles"
mnogo dobro ;)
[ koska @ 05.02.2009. 19:03 ] @
Mislio sam da sam jedini kome nedostaje "Search Web" dugme, medjutim Internet je pun "bring it back" ljudi... :)

Valjda ce da ga vrate uskoro...

Inace, to im nije prvi put da menjaju nesto na gore... setite se samo onog ocajnog image searcha koji je trajao nekih nedelju-dve pre oko godinu+ dana
[ aleksandaraleksandar @ 06.02.2009. 10:03 ] @
više inboxa u jednom

opcija se aktivira u LAB-u.

[ koska @ 06.02.2009. 13:50 ] @
super je to stvar... samo sto trenutno na rezoluciji koju imam ispred sebe (1024x768) to bas ne radi kako treba...

nego, ko o cemu, baba o ustipcima, :) ali kako oni na toj slici imaju "search the web"????
[ momsab @ 06.02.2009. 15:57 ] @
to je interfejs pre pormene dugmica :D
[ aleksandaraleksandar @ 13.02.2009. 08:47 ] @
Gmail testira PGP!


[ koska @ 24.02.2009. 19:35 ] @
moje molitve su uslisene - "search the web" dugme je vraceno :)
[ Backy @ 24.02.2009. 22:54 ] @
izgleda da su pratili statistiku korišćenja za svakog posebno :D ja ga bukvalno ni jednom nisam kliknuo,a verujem i da ima dosta sličnih meni kojima nisu vratili :p možda ima veze što koristim temu? :|
[ koska @ 24.02.2009. 23:02 ] @
Ja isto koristim temu, ali tu je i dugme... inace sam probao da nadjem nesto na internetu o tome i nigde nista ne pise... nasao postove i sa danasnjim datumom gde kukaju da se dugme vrati :)
[ enthusy @ 25.02.2009. 06:33 ] @
Ne bi trebalo da teme sprečavaju postojanje nekih funkcija, bilo bi malo glupo. Ja imam tri naloga i ni na jednom se nije pojavilo dugme za web (na svu sreću ). Ni ja to dugme nikada nisam ni kliknuo. Moguće je da nije vraćeno zbog statistike korišćenja, kao što kaže Backy, ali moguće je i da ćemo svi dobiti dugme jer kad ubacuju neku funkciju u Gmail obično im treba par dana da je ubace svima.
[ aleksandaraleksandar @ 26.02.2009. 12:09 ] @
konačno sređen upload





[ enthusy @ 26.02.2009. 13:11 ] @
A ja baš juče pričam prijatelju da jedina mana koju Gmail ima je loše sređeno slanje attachment-a... i da uvek koristim web Gmail osim kada šaljem attachment, to radim preko Thunderbird-a. Izgleda me je Google prisluškivao pa se na Gmail Official Blog-u posle par sati pojavilo ovo:
http://gmailblog.blogspot.com/...achments-multi-select-and.html
[ Shadowed @ 26.02.2009. 13:17 ] @
Mislio sam da je to ogranicenje browser-a.
[ koska @ 26.02.2009. 13:44 ] @
ja sam oduvek koristio neki addon preko greasemonkeya za FF koji obavlja isti posao...
jednostavno je sve sljakalo sa drag&drop...

ali pohvalno je sto je sad to dostupno i bez toga....
[ koska @ 26.02.2009. 16:01 ] @
...inace, da ne bude da sam sirio dezinformacije, obrisao sam danas cache browsera (mashina inace nije bila paljenja 4 meseca) i nestade mi "Search the Web" dugme :(
[ aleksandaraleksandar @ 02.03.2009. 14:35 ] @
upravo sam okačio neke slike za slanje i zanimalo me da li su poređane po redosledu kako sam ih kačio...

odem u VIEW SENT MESSAGES i naiđem na nov, padajući meni.....


[ NorthGate @ 02.03.2009. 14:45 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: upravo sam okačio neke slike za slanje i zanimalo me da li su poređane po redosledu kako sam ih kačio...

odem u VIEW SENT MESSAGES i naiđem na nov, padajući meni.....



I meni se to ponekad pojavi,ali nemam pojma čemu služi i kada se obično pojavljuje.
Baš je i mene skoro to zanimalo.
[ koska @ 02.03.2009. 15:50 ] @
provalio sam da se to pojvaljuje kada su attachmenti sa karakterima u nekom od "cudnijih" kodnih rasporeda (sadrze srpska slova, nemacka i sl)
[ aleksandaraleksandar @ 02.03.2009. 20:11 ] @
da stvar bude zanimljivija - u nazivu slika nema dijakritičkih znakova...
šta više pisana su na engleskom
[ aleksandaraleksandar @ 19.03.2009. 09:08 ] @
u Labsu je moguće aktivirati neke preview opcije u gmailu:

youtube
flickr
picasa
i neki yale



[ nmeuncn @ 18.05.2009. 18:17 ] @
Najbolji za sada...steta sto nije za dial up
[ enthusy @ 07.07.2009. 22:03 ] @
Gmail je konačno posle 5 godina izašao iz beta verzije. Primetićete da ispod loga nema "Beta" natpis. Za one kojima ipak nedostaje taj natpis i možda budi neke lepe uspomene, Gmail je u Settings-Labs ostavio opciju za uključivanje starog znaka sa "Beta" dodatkom. Samo ne znam kome to treba

P.S. Detaljno na: http://gmailblog.blogspot.com/...eta-launches-back-to-beta.html
[ NorthGate @ 07.07.2009. 23:16 ] @
Još samo da ubace labs koji omogućava da se poruke mogu slati odloženo,npr.da se napiše poruka i da se zada datum i vreme kada da pošalje mejl...
[ NorthGate @ 27.07.2010. 17:26 ] @
Zna li neko zašto kad otvorim nov gmail nalog,je stari interfejs i, ne mogu da nadjem gde se menja da bude nov sa svim onim dodacima u podešavanju?