[ EWalter @ 29.09.2007. 18:40 ] @
Imam problem sa 1.3 MP kamericom, koja je sastavni dio mog malog "prijatelja" QTEK 2020i. Naime, ponekad, odnosno veoma cesto se na monitoru pojavi mnogo sitnih bijelih tackica, nesto kao snijeg. Da bih privremeno rijesio problem, zaklonim rukom oko kamerice - tj. dolaznu svjetlost i tako snijeg izvjesno vrijeme nestane, ali se opet pojavi.
Slican, ali ne isti uredjaj - Himalaja Xda II - Orange SPV M1000 ima istu kamericu, ali nema ovih problema. Na oba uredjaja je instalisan WM2003 SE.
Pitanje je : Ima li neko slican problem ?
Da li je to do hardware-a ili drajvera za kameru (mada sumnjam da su problem drajveri, jer sam mnogo puta flash-ovao uredja, ali je problem ostao)
Zahvaljujem se na svim sugestijama, EWalter
--------------------
Volio bih da mi na ovo pitanje odgovori rapidlord, posto sam primjetio da je izuzetan strucnjak za "male pomocnike" :)
[ yolja624 @ 29.09.2007. 22:33 ] @
nisam neki strucnjak, ali posto imam XDA II - mozda mogu da pomognem...
poigraj se sa opcijom ambience - ako stavis na auto onda kamera radi "automatsko" podesavanje sto nije bas uvijek dobro. Najbolje karakteristike slike ces imati ako stavis na daylight - ako ga stavis na nocno onda ces imati mnogo sitnih bijelih tackica :D

Pozdrav
[ EWalter @ 30.09.2007. 08:10 ] @
Sve sam pokusao, ali situacija je ista. Jedina stvar koju sam primjetio je da kad podesim Ambience na Daylight, slika je mnogo bolja ukoliko slikam predmete koji su dobro osvijetljeni. Cim pokusam da snimim nesto tamnije, javlja se "snow" ?
Nije mi jasno kako losiji uredjaj od mog moze da ima mnogo, mnogo kvalitetniji snimak.
Ipak, hvala na pomoci...
EWalter