[ MarkoBalkan @ 30.09.2007. 09:50 ] @
Dali netko od vas ima koji i kakva su iskustva?
sta se tice znanja, posla, itd..
[ slacker @ 13.10.2007. 09:19 ] @
Pa nećeš promašiti ako odabereš bilo koji od ta dva. Moj plan je doći do LPI2 u kojih godinu i pol dana (ležerno uz posao, pripremati ispit po ispit) s obzirom da sam na to već krenuo i onda pokušati RHCE, možda čak i uz RH300 Fast Track tečaj. Ako krećeš od malo znanja i iskustva i želiš postepeno napredovati bolji je LPI ;).
[ Body Bag @ 21.10.2008. 22:55 ] @
Pozdrav
Molio bi nekoga ko zna da mi kaze iz prve ruke nesto vise o linux akademiji koja postoji na ETF-u
To bi trebao valjda da bude LPI tecaj ako se ne varam
Dakle kakav je kvalitet kursa/predavanja i da li covek moze sa tim sertifikatom(naravno uz prethodno i na kursu steceno znanje)da ocekuje relativno pristojno uhlebljenje
Takodje interesuje me da li igde u nasoj zemlji moze da se polaze za RH sertifikate-rovario sam po internetu i nisam nasao nista konkretno
Hvala unapred
[ buda01 @ 22.10.2008. 10:26 ] @
Kurs na ETF-u je odlican (bar je bio pre par godina).
Ako znas znanje, nema zime za posao.

RHCE kurseve i ispite je organizovao VETS, pogledaj na njihovom sajtu.
[ kAOSmonk @ 22.10.2008. 14:32 ] @
Za RHC* sertifikate pogledaj na www.ic.fon.bg.ac.yu, jer je Inovacioni centar FON-a RH Edukacioni centar...
[ Body Bag @ 22.10.2008. 16:03 ] @
E hvala vam puno svima

Mada malo mi je cudno da ovaj RH 133 kosta 800 i kusur jura a pise da krus traje svega 4 i po dana :P

http://www.ic.fon.bg.ac.yu/rh133.html

Ali koliko vidim ovo moze(verovatno?)i od kuce da se sprema i onda treba da se plati samo za polaganje ispita-na internetu ima krs materijala i na tu varijantu cu verovatno i da idem jer da dajem 2x800 eura za kurseve plus 200e za polaganje mi je jednostavno previse
E sada-ono sto me brine je da li ja kod sebe kuci mogu da napravim priblizno iste uslove koje cu imati na polaganju i kasnije u realnim situcijama,ono voljan sam da ucim i trudim se,kako se kaze-napominjem da imam odlicno opste znanje o linux-u i Fedori konkretno :)
[ slacker @ 23.10.2008. 08:08 ] @
U Hrvatskoj je sâm ispit cca 580€ u Housing-u, tako da ako možeš polagati za 200€ svakako daj.
Što se tiče pripreme - sve se može doma:
- skineš RH302 testove sa actualtests.
- skineš official RH300 course notes sa sadhikova (odličan materijal)
- Jang-ova knjiga
- ima i neki materijali na wiki-u

Mogu ti to sve polinkat pa ti pošaljem na PM ako si zainteresiran.

Za vježbu ti treba VMware (ili Xen) na kojem ćeš dignuti virtualne strojeve + dovoljno jaka mašina na kojoj se može kreirati više strojeva. Okolina se može rekonstruirati prema testovima/RH300 notes-ima. CentOS je najbliža stvar do RHEL-a.

[Ovu poruku je menjao slacker dana 23.10.2008. u 09:37 GMT+1]
[ MarkoBalkan @ 12.11.2011. 17:08 ] @
sad sam možda u prilici da dok kraja spremim i položim certifikate.

znam da je prošlo dosta vremena od postavljanja pitanja.

koliko sam sad vidio novi lpi 1 i 2 pokriva više nego red hat.

jer čini mi se da se kod red hata sve rata preko programa, a jako malo u consoli.

lpi 3 pokriva čak i dobar dio ostalih red har certifikata, posebno security, virtualizaciju itd...