[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.09.2007. 14:51 ] @
Prošao sam sve, skinuo 68MB novog softvera, i na donjem ekranu me obaveste da se telefon ne može flešovati.



Posle toga se u istom prozoru pojavi poruka:

Citat:
Updating Software Failed
Updating software in your phone has failed. Would you like to retry the software update?


Pošto nije uspelo prvi put, formatirao sam memoriju telefona, pa probao da uradim apdejt na tako očišćen telefon, ali je i to za rezultat imalo istu grešku.

Telefon nije zaključan na neku mrežu, mada, i da jeste, ne bi mi prijavio da ima novija verzija SW-a da ne može da se apdejtuje.

Ima li neko ideju?
[ pun mi kristal servisera @ 01.10.2007. 06:43 ] @
Znam ja..........ali nemoj da se ljutis na predlog..........PREPUSTI posao profesionalcima,otidji u bilo koji opremljeniji servis i uradiceti to za smesne novce !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.10.2007. 13:33 ] @
Ne ljutim se :)
Ali me zanima zašto NUS, koji je predviđen da radi kod svakog (laik ili ne), ne radi. Telefon nije moj, tako da ću servis ostaviti kao opciju.
[ ognjenr @ 22.10.2007. 17:56 ] @
Citat:
.PREPUSTI posao profesionalcima

Program su pisali PRAVI profesionalci za krajnje korisnike, pitanje je ZASTO nece da se upise novi softver, sta mislis ako i sa box-om imas takve probleme?

PS> da li si probao da drugim kablom?
[ pun mi kristal servisera @ 22.10.2007. 19:38 ] @
Sa BOX-om (BOX-evima,posto ih imamo vise za svakog proizvodjaca) nemam nikada nikakvih problema sa UPDATE-om softver-a na Noki-a telefonima.Razlog je zato sto PROFESIONALCI znaju sta i kako i gde,amateri tesko !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2007. 19:50 ] @
Nisam posle probavao ništa, mada bih mogao sad ovog vikenda..imam taman 2 kabla :)
[ Catch 22 @ 23.10.2007. 01:50 ] @
Manje šanse su da je kabl neispravan, mnogo je verovatnije da je prethodno bio "profesionalno dekodiran" preko nekog box-a.
NSU je zamišljen da radi sa legalnim telefonima (i sa njima i radi besprekorno), a ne sa ovim "profesionalnim budževinama" kakve se kod nas prodaju. Biće ipak na kraju priče, telefon opet na box pa "profesionalno"... samo gledaj kog ćeš "profesionalca" da odabereš za to...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.10.2007. 11:32 ] @
>
Serviser, ja bih malo spustio loptu, jer se ni ti nisi sa boxom rodio
niti ga umesto sise sisao k'o mali. I tebi je neko morao prvi put
pokazati šta se kako radi.

Moje pitanje je bilo više nego jednostavno..zbog čega nešto što je Nokia
predvidela da svaki prosečan korisnik može koristiti za upgrade ne radi
kod mene. Evo Catch je naveo savršeno logičan razlog. Možda je to.
Telefon nije moj, ali nije ni vidno brendovan, tako da mi nešto slično
ne bi palo na pamet.

Hvala Catch :) Imam još jedan koji čeka upgrade, pa ću videti :)
[ legija @ 23.10.2007. 19:03 ] @
@catch

Nemoj da pravis flame. Nokia programeri prave puno bagova, koje mi zloupotrebljavamo da bi dekodirali telefon.
i NSU ima mnoooooooooogo bagova, tako da nije nikakvo cudo da ponekad zakaze bez nekog logicnog objasnjenja.

@Voyager

Cini mi se da nokia ima vlastiti forum za probleme tvog tipa ? Kako bi bilo da vidis tamo ?

http://discussions.europe.noki...ssions/board?board.id=swupdate

Mi definitivno ne radimo za Nokia Corporation, tako da nema smisla od nas sa ovog PF-a ocekivati neki support.

Lock !