[ vegano @ 30.09.2007. 19:04 ] @


Pozdrav svima na sajtu a posebno pozdravljam članove ovog foruma. Pogledajte neke moje radove (fotomontaže) koje radim u Fotošopu. Očekujem vaše kritike. Hvala.
[ dswalk @ 01.10.2007. 13:27 ] @
Ja volim mnogo boja, pa mi je ovo dobro.
Zlobnici će ti odmah zamjeriti na ovom koloritu!

Pozdrav
[ sheep @ 01.10.2007. 14:07 ] @
e sta jhe previse je previse
[ vegano @ 01.10.2007. 20:24 ] @
Pri izradi mojih fotomontaža snimam više kompozicija a postiram samo one koje meni ostavljaju najači utisak.
Doživljaj je subjektivan i zato su komentari na moje fotomontaže i različiti što je razumljivo. Volio bih da sheep prokomentariše ove tri različite kompozicije.







Pogledajte i moja dva erotska fotokolaža. Nadam se da če vam se dopasti. Ubuduče ču postirati samo po jednu ili dve kompozicije od istog motiva.








[ ptak 13. @ 01.10.2007. 20:51 ] @
Meni se ovo jako svidja i izgleda veoma dobro u kom photo shopu je radjeno,koja verzija? i koliko ti vremena treba za ovako nesto?Ovo je OK ! ! !
Pozdrav od Nikole ! ! !
[ vegano @ 01.10.2007. 22:05 ] @
Pozdrav Nikola! Hvalati na pozitivnoj kritici. Ove fotomontaze su radjene u Photoshop Cs 8. Vreme njihove izrade zavisi od vise faktora. Najbitnije je iskustvo sa fotomontazom. Mukotrpan je ovaj posao. Izrada fotokolaza zahteva vise faza od selekcije fotografija pa do konecne finalizacije tretiranja ukomponiranih delova sa raznih paleta i datih menia u fotosopu pa sve do fitera i snimanja zavrsne kompozicije. Fotomontaza sa vishe delova (leera) zahteva i vise vremena. Istotako vreme zavisi i od raspolozenja fotomontazera. Ja moje fotomontaze najcesce napravim za nekoliko dana visecasovnog rada. Isplati se ova zabava u fotoshopu. Kad zavrsite svoj rad,svoju fotomontazu onda je cuvstvo izvanredno. Dobili ste montazu (fotografiju) onakvu kakvu ste vi zeljeli.Nadam se da ce vam se dopasti i one fotokolaze koje nameravam da i u buduce postiram na ovaj forum. Istotako nadam se da cu videti i druge slicne radove u fotosopu,mislim na stil i izraz koi ja radim.
[ sheep @ 01.10.2007. 23:07 ] @
Kao sto kazes dozivljaj je subjektivan... u proslom komentaru sam mislio da ima mozda previse elemenata tj. slika nista neodredjuje... papige su presvjetle a na slici je prikazana tzv. noc... i jos jedan nedostatak, mogao si napravit odraz neba u vodi sto bi bilo logicno a i voda je presvjetla i plava sto nema nikakve veze sa nebom... ne znam sta bi ovi bjeli komadi predstavljali... a po meni bi u ova 2 crvena komada trebalo ubiti malo prozirnost (i probaj taj layer s tim crvenim komadima distortirat (randomize) pa stisni crtl+shift +f i stavi na 50 % zatim malo transformiraj i probaj napravit tako nekih 7-8 puta - trebao bi dobiti zanimljive oblike slicne nekavom dimu) ovo je samo primejer sta bi ja napravio... druga slika mi se vise svidja ali mi se podloga nesvidja, jednostavno je previse i ne pase... modza bi bilo bolje da si na krajevima ubio neki father da slika bljedi to bi dodatno " pojacalo efekt mistike " po mom nekom misljenju! naslo bi se jos toga... nadam se da si zadovljan komentarom :)
p.s. evo izlozio bih ja jednu svoju sliku koju sam uradio iako je nisam skroz dovrsio! Naravno da se i na mojoj slici moze primjetit nedostataka ali to sam adio prije dosta vremena...
[ ptak 13. @ 02.10.2007. 15:46 ] @
Hvala na odogovoru svidja mi se i ova fotka.
Pozdrav od Nikole ! ! !

[Ovu poruku je menjao ptak 13. dana 02.10.2007. u 17:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ptak 13. dana 02.10.2007. u 17:55 GMT+1]
[ sheep @ 02.10.2007. 16:47 ] @
dogovoru... xDD
[ vegano @ 03.10.2007. 23:17 ] @
Sheep, hvala na komentaru, ti si moju fotomontažu doživeo na realističan način,realistički,razmišljao si racionalno i logično što e prihfatlivo i razumljivo. Meѓutim motiv ovog fotokolaža je fantastičan. Trebalo je da dam i naslov koi če pojasniti moju ideju i doprineti njegovom boljem razumevanju.
Kada sam dobio ideju i ‘slike’ da napravim ovaj motiv moje zamišljanje je bilo fantastično. Hteo sam da pretstavim život na jednoj drugoj planeti “Faeton” tako se zove ova fotomontaža u psd formatu,to je ona nestala planeta koja se pretpostavlja da je orbitirala izmeѓu Marsa i Jupitera a neki naučnici smatraju da je asteroidni pojas izmeѓu ovih dve planeta njen ostatak. Tako sam i gradio kompoziciju,sve je drugačije na tom planetu,pretstavio sam atmosferu i neke pojave u njoj koje su različite od naše,zamišljao sam da to nije voda več neko drugo soedinjenje koe ne reflektuje svetlost itd, a pretpostavio sam da je život na toj planeti sličan našem. Ovo je bila prvična zamisao no kompozicija je tokom rada izmenjenja u zavisnosi od fotografija koe sam imao na raspolaganju. Fotomontaža mnogo zavisi od tog materijala, za dobru i kvalitetnu fotomontažu potrebno je strplivo selektiranje fotografija. - Opravdan je tvoj komentar.

Hoču da kažem još nešto,kako ja doživljavljm moju umetnost, moje fotomontaže. Zato ču citirati dva svetska majstora umetnosti koji u potpunosti daju opis mog sfačanja umetnosti i stvaranje jednog umetničkog dela.

“Umetničko djelo te mora uhvatiti,umotati u sebe i odneti te. Ono je sredstvo kojim umetnik otkriva svoju strast. To je struja koja te nosi zajedno s njegovom strasti. Bol prolazi, lepota ostaje”.
Pierre- Auguste Renoir

“Ja sam početak svega jer se u mojoj svjesti stvaraju svjetovi. Ja tragam za Bogom, tragam u sebi za sobom”.
Kasimir Malevich


























URL=http://imageshack.us][IMG[]http://img68.imageshack.us/img68/4296/fotomontaza13resizeaj9.jpg[/IMG][/URL]











Ovo su moje ranije fotomontaže. Nisam koristio filtre ni specijalne efekte. Koristio sam samo moje iskustvo koe sam stekao preveči fotokolaže na klasičan način sa makazama onako kako su radili stari majstori fotokolaža.

Za tvoju fotomontažu mogu reči da mi se dopada. To je jedan nadrealistički izraz koi ja doživljavam kao sliku iz sna. To može biti i sudar svjetova. Doživljavam je i kao halucinaciju lika koi gleda u nebo.
Tehnički nije dobro uraѓena što se i vidi. Ono što mi se ne dopada na ovoj fotomontaži je njena kompozicija. Ja bih jednu trečinu od slike iskoristio za nebo i centralni elemenat (lik koi gleda u nebo) postavio tačno u sredini same kompozicije u donjem delu i malo smanjio figuru čoveka,to je moje mišlenje i moj način pravljenja kompozicije. Ali ako sa malo više koncentracije gledam u sliku tada fotomontažu doživljavam realistički i čini mi se da si uspeo da doloviš deo stvarnosti koji je predamnom i dobijam utisak trodimenzionalnosti.
Malo čudno zar ne. To je moj utisak ove fotomontaže.
[ vegano @ 09.10.2007. 08:07 ] @
Evo još nekoliko mojih raniih radova.













Fotokolaž od fotokolaža.



[ vegano @ 11.10.2007. 10:12 ] @






















[ vegano @ 17.10.2007. 15:08 ] @









[ ptak 13. @ 17.10.2007. 15:28 ] @
Ja sam ostao bez texta gledajuci ove slike.Ovo ne da je dobro nego je skoro realno.zaista su dobro fotomonaze i izgledaju kao realno slikane foto aparatom.
Ako je sve ovo radjeno bez filtera ovo je stvarno dobro medjutim ima neki neobican sjaj.
Stvarno dobro i svaka cast.
Pozdrav od Nikole ! ! !
P.S.Pogledaj privatne poruke
[ vegano @ 17.10.2007. 16:25 ] @
Kao što sam več napisao ovo su moi ranii radovi i osim osnovnih alatka i paleta Adjustments - Brightness/Contrast ništa drugo nisam upotrebio. Pažlivo sam odabrao fotografije i napravio ove fotomontaže. Meѓutim sečam se da sam na prvoj fotomontaži upotrebio i Filter - Render - Lens Flare ali samo na prednjem delu haube auta i tako samo sam dodao još jedan svetlosni efekat na slici i ništa drugo. Ja Photoshop mnogo ne poznajem ali koristim ranije iskustvo sa fotomontažom i to mi pomaže da radim ovo šta radim i postiram na forumu. Tek sada sam počeo da upotrebljavam efekte i filtre radeči na pozadini mojih fotokolaža. Treba još mnogo da naučim o ovom programu i tako pravim još bolje fotomontaže. Pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao vegano dana 17.10.2007. u 22:05 GMT+1]
[ Vladokv @ 17.10.2007. 17:48 ] @
http://www.worth1000.com/

Ovo je odličan sajt sa mnogo fotomontaža koje se redovno updatuju.
Te fotomontaže mogu svakoga da oduševe
[ zoran_dojkic @ 17.10.2007. 20:30 ] @
Postavi za jednu od slika, slike od kojih si je napravio.
[ vegano @ 19.10.2007. 15:01 ] @



Evo tih fotografija iz kojih sam napravio fotomontažu sa mercedesom koristeči samo jedan deo fotografije. Retko koristim celu fotografiju kao pozadinu na kojoj dodajem nove fragmente ili delove,skoro i da ne radim tako. Najviše volim da radim fotomontažu od nule šta bi se reklo a i to je najzabavnije. Posetio sam sajt koi mi je posočio Vladokv i hvala mu za to ali moram da napomenem da takve fotomontaže me ne zanimaju što ne znači da nisu zanimljive. To je možda mnogo teže da se uradi i treba mnogo znanja i veštine. Više volim umetnički da se izrazim i to je zadnji cilj moje fotomontaže na kome tek sada započinjem da radim.
























[ zveki333 @ 01.12.2007. 23:17 ] @
izuzetno mi se svidjaju vase fotomontaze i da li bi neko hteo da mi uradi sa nekim mojim detaljima u visokoj rezoluciji jer bi je stavio na zid sobe.Naravno platio bih mu
[ filip_caca @ 31.12.2007. 19:20 ] @
Vegano samo tako nastavi!
Secam se kada sam ja kretao da ucim photoshop..Samo vezba!
Preporucujem ti obavezno da odes na sajt http://www.dizajnzona.com/foru...b7a92050adb0f07cba6871ccd& !
Nemoj zuriti da zavrsis slike! nemoj raditi nijednu sliku samo da bi je uradio,radi sa razumevanjem ;)

I zapamti dobra i odlicna slika se razlikuju u DETALJIMA i vremenu koje utrosis da ih uradis!

evo nekih mojih ranijih radova...






[ vegano @ 02.01.2008. 18:39 ] @
filip_caca ova tema za mene je završena. Želim da se zahvalim na vašim komentarima i ujedno poželim vam sve najbolje. Pozdrav i srečna Nova 2008 Godina svima onima koi su videli moje fotokolaže.
[ madrasko @ 18.01.2008. 19:03 ] @
Evo ovo je moja vikendica u izgradnji na otoku Pašmanu kraj Zadra. Malo sam si zamislio kako bi trebalo izgledati ali otprilike je tu negdje....
slika se još treba dovršiti ali nemam baš vremena se zezati s tim pa sam stavio....



I kako vam se čini?
[ sheep @ 18.01.2008. 22:47 ] @
meni se svidja... da mozda bi jos malo trebalo poradit na sjenama ali fino...
[ matrixbor1 @ 24.01.2008. 07:15 ] @
Dobro je,super samo nastavi sa radom u photoshopu i bilo bi dobro da
naučiš i fireworks pa da onda konbinuješ ova dva programa.Ja radim
oba programa i mislim da dobro radim a uostalom to možete i Vi da
procenite ako posetite moj sajt www.matrixbor.com i to galeriju -
Indira u photoshopu.Neki moji radovi se nalaze i na sajtu Indire Radić
www.indiraradic.co.yu - pisma posetilaca.
Veliki pozdrav - Peki - Bor