[ Gayo @ 01.10.2007. 08:42 ] @
Videvsi kako je paket prenesi 125 ipak preveilik za moje potrebe odlucio sam da predjem na prenesi 50. Razmisljajuci, ionako se nakupilo besplatnih minuta i poruka pa ce mi biti dovoljno za neko vreme ako prekoracujem limit. I tako imam jutros sto da vidim. Iz proslog meseca preostale 2 poruke i 4 minute. I to je taman ono sta mi je ostalo od kada sam se prebacio na paket 50 a da je ukljuceno u taj paket. Onih 100tinjak minuta i poruka sto je ostalo.... Nestalo... Nema...

Pa eto.... Upozoravam vas ostale koji mozda budete prelazili na manji paket. Prvo potrosite sve sto vam je preostalo da se ne osecate ovako glupo kao sto se ja osecam.
[ pisac @ 01.10.2007. 10:41 ] @
Prvo vidi da nije neka greška u pitanju, a zatim ako nije greška vrati se na prenesi125 i traži svoje nepotrošene minute nazad.
[ Gayo @ 01.10.2007. 16:05 ] @
Mislis da bi mi dali nepotrosene minute nazad? Sumnjam nekako.... Poslao sam im mail pa cemo videti sto imaju da kazu.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2007. 17:39 ] @
Sta su mi rekli sad na 9863:

Ukoliko promenite paket, gubite prenete minute, a samo pre mesec dana su tvrdili suprotno.
Izgleda da ti nema pomoci :( :(

Samo mi smeta sto se svakog meseca nesto menja, a nigde to ne pricaju :(
[ Gayo @ 01.10.2007. 18:52 ] @
Citati sa telenor.co.yu

"Tri nova postpaid tarifna".
Jesu li oni napravili 3 nova paketa ili 7 novih paketa?

"U tarifnom paketu PRENESI dobijate određeni broj poziva i SMS poruka, koji se razlikuje u zavisnosti od visine mesečnog održavanja."

Po ovome ja nisam promenio tarifni paket vec samo mesecno odrzavanje a oni tvrde da se gube besplatni minuti kada se promeni paket. Ovo je cisto obmanjivanje korisnika ravno onome sa skrivanju PDV-a.

Bas im idemo ovo na mail poslati...
[ pisac @ 01.10.2007. 19:40 ] @
Tačno, nisi promenio tarifni paket, tako da minuti moraju ostati. To je definitivno ispravno, i ako neće da postupe tako, vidi da li tržišna inspekcija tu nešto može da uradi. Nema logike da ti skinu nakupljene besplatne minute samo zato što si umesto 125 besplatnih minuta mesečno želeo da sledećeg meseca platiš i dobiješ 50, kada su svi uslovi apsolutno isti sem cene i broja besplatnih minuta.

Postali su ko mt:s, valjda misle da će tako dobiti više korisnika :-)

U suštini, oni žele da spreče korisnike da predju na niže mesečno održavanje kada im se nakupi gomila besplatnih minuta. Pitam se da li tako postupaju i kada neko želi da predje na veće mesečno održavanje a ima nakupljene minute?
[ Catch 22 @ 02.10.2007. 02:25 ] @
Citat:
pisac
Postali su ko mt:s, valjda misle da će tako dobiti više korisnika

U suštini, oni žele da spreče korisnike da predju na niže mesečno održavanje kada im se nakupi gomila besplatnih minuta. Pitam se da li tako postupaju i kada neko želi da predje na veće mesečno održavanje a ima nakupljene minute?

A tek što mts ima svoje bisere sa "prenošenjem":
MTS-ov način obračuna neutrošenih minuta / poruka

[ Gayo @ 06.10.2007. 20:42 ] @
Odgovorili su mi na mail i kazu "promenom paketa niste izgubili prikupljeni besplatan saobracaj". Uzvratio sam im pitanjem zasto mi to nije vidljivo preko koda *100#.
[ Catch 22 @ 07.10.2007. 05:00 ] @
Citat:
Gayo: Odgovorili su mi na mail i kazu "promenom paketa niste izgubili prikupljeni besplatan saobracaj". Uzvratio sam im pitanjem zasto mi to nije vidljivo preko koda *100#.

Taj kod ne važi za postpaid, nego isključivo za proveru prepaid kredita
:)
[ Slobodan Milivojevic @ 07.10.2007. 10:02 ] @
Citat:
Catch 22: Taj kod ne važi za postpaid, nego isključivo za proveru prepaid kredita
:)


*100# na mt:s mreži služi za proveru kredita na prepaid-u. Kod telenora je kod za proveru kredita *121#.

Na Telenor mreži se kod *100# koristi za proveru prenetih minuta iz prethodnih meseci:

[ calexx @ 07.10.2007. 11:01 ] @
Da nisi ti uzeo pogrešan paket? Ovoliko prenetih poruka i minuta ... ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 07.10.2007. 16:02 ] @
Ne bas, jednostavno mi se nagomilalo iz avgusta, tad sam koristio Vip poklon od 1000din, i sad imam sasvim dovoljno minuta da ne razmisljam da li cu zvati ili ne

Nije sve u parama, ima nesto i u taktici

Inace pricam ~100 minuta mesecno i posaljem 80-ak poruka, tako da mi Prenesi 125 savrseno odgovara
[ pisac @ 07.10.2007. 20:54 ] @
A ja koristim Prenesi50 već 2 meseca i u oktobar mi je prenet 71 minut.
[ nikolamnt @ 08.10.2007. 23:16 ] @
ako je tako onda treba da se zapitas da li ti uopste koristis mobilni telefon???
prenesi 50=50min*2meseca=100min
ti si onda potrosio 29min za 2 meseca
jeftinije bi ti bilo da si koristio prepaid
[ Slobodan Milivojevic @ 10.10.2007. 10:48 ] @
Evo informacije sa Telenor foruma i sa 9863:

Pri promeni paketa sa Prenesi xxx na bilo koji paket (ukljucujuci i neki drugi Prenesi) korisnik gubi pravo na prenos besplatnih minuta, tj isti se brisu.

Nazalost tako je.
[ Gayo @ 10.10.2007. 19:23 ] @
Da... Video sam....
I taman mi danas stigao racun za sve to sto nisam iskoristio... Draze bi mi bilo da sam 600 dinara dao nekom beskucniku nego ovako... Evo upravo devojka (poucena mojim iskustvom) klepece na mobilni da potrosi visak minuta pa se i ona prebacuje. :-)
[ zALFex @ 10.10.2007. 22:50 ] @
Pa na paketima Vise price i Fleksi se i dalje placa nepotroseno ako neko ne potrosi 500,1000 itd.
Zato T-Mobile HR ima neku kombinaciju Prenesi i Fleksi paketa!:)
[ pisac @ 12.10.2007. 15:17 ] @
Citat:
nikolamnt: ako je tako onda treba da se zapitas da li ti uopste koristis mobilni telefon???


Naravno, koristim ga u proseku oko 6 puta svakog dana, ne računajući SMS. Sa tom istom potrošnjom pripejd bi me duplo koštao, a pri tome ne bih "uštedeo" nikakve minute.

Sem toga, treba i "znati" koristiti telekomunikacije. Ja mogu da pričam satima preko mobilnog sa nekim fiksnim telefonom i da me to košta kao da zovem sa fiksnog (i ne troši nikakve minute). Inostranstvo me košta još i manje. A kako... pa... time se bavim
[ owim @ 14.10.2007. 15:46 ] @
Citat:
Ja mogu da pričam satima preko mobilnog sa nekim fiksnim telefonom i da me to košta kao da zovem sa fiksnog (i ne troši nikakve minute).


Može li neka tajna velikog majstora? :-) Za plebs... (Za VoIP mi sve jasno, i ja za dž fixne telefone po svetu.)
[ pisac @ 14.10.2007. 16:49 ] @
Fiksna/VoIP/mobilna centrala/gateway na kojoj je telenor prepaid sa tarifnim dodatkom omiljeni broj, callback funkcija i dobro programiran sistem. http://nazovi.info
[ Gayo @ 22.10.2007. 15:35 ] @
Ajme kako su bezobrazni ovi u Telenoru!

Posalju mi danas mail vezano za ukradeni besplatni saobracaj.

U znak postovanja statusa pretplatnika, naglasavamo da smo u obavezi da neprestanim zalaganjem svakog korisnika ucinimo zadovoljnim, kao i da usluge koje prezentujemo pruzamo na najbolji moguci nacin.

Vezano za promenu tarifnog za pretplatnicki broj 062/197**** zelimo da Vas obavestimo da promena tarife podleze i promeni drugih stavki koje su u skladu sa novim tarifnim paketom.
Medjutim, za pomenuti broj je u pitanju preneti saobracaj, pa shodno tome zelimo sa Vas obavestimo da ste o svemu mogli da se informisete na internet adresi http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3286 gde je navedeno sta se desava u slucaju promene tarife Prenesi:

"Šta se dešava sa nepotrošenim besplatnim minutama ukoliko promenim tarifni paket "Prenesi"?
Nepotrošeni besplatni minuti u tarifnom paketu "Prenesi" se gube ukoliko korisnik pređe na neki drugi tarifni paket ili "Prenesi" tarifni paket različite vrednosti."



E pa dragi moji Telenorci, ne znam zasto smo mi korisnici ostavili dojam da smo totalni kreteni ali evo da ja vama napisem sto je bilo na sajtu pod pitanja i odgovori pa vi meni pronadjite gde se to nesto navodi vezano za gubljenje besplatnog saobracaja. Mozda ja slavo vidim.




Koje su prednosti novog TP-a "Start"?
TP "Start" predstavlja jednostavan tarifni paket sa izuzetno povoljnim cenama. Cene su sledeće: minut u Telenor mreži je 2,9 dinara, za sve ostale mreže 5,9 dinara. Period tarifiranja je 1 sekunda, a fiksna nadoknada za svaki započeti razgovor je 2,5 dinara. Mesečno održavanje je 150 dinara. Sve cene su bez PDV-a. Uz tarifni paket "Start" nije moguće kupiti mobilni telefon iz našeg izbora.

Kakve prednosti donose novi tarifni paketi "Prenesi 50", "Prenesi 125" i "Prenesi 250"?
Novi tarifni paket "Prenesi" predstavljaju potpuno nov koncept paketa na našem tržištu. Svaki paket iz grupe "Prenesi" obuhvata određeni broj besplatnih minuta i SMS poruka u okviru izabrane visine mesečnog održavanja. Na primer, paket "Prenesi 125" obuhvata 125 besplatnih minuta i 125 besplatnih SMS poruka, a mesečno održavanje je 500 dinara, bez PDV-a. Glavna prednost ovih paketa je što se besplatni minuti i SMS poruke iz jednog meseca mogu iskoristiti u naredna 3 meseca. Na primer, korisnik koji u toku januara ne iskoristi sve besplatne minute, ima pravo da preostale minute iskoristi do kraja aprila. Dakle, naši korisnici mogu da potroše ono što plate u periodu od 3 meseca, kada im to najviše odgovara.

Na šta se odnose besplatni minuti i SMS poruke u okviru paketa "Prenesi 50", "Prenesi 125" i "Prenesi 250"?
"Prenesi" tarifni paketi podrazumevaju određeni broj besplatnih minuta i SMS poruka, u zavisnosti od izabranog mesečnog održavanja. Besplatni minuti i SMS poruke se odnose na nacionalne pozive (Telenor mreža, MTS, Vip ili fiksna telefonija), dakle nije bitno koju mrežu korisnik poziva.

Kakve prednosti donose novi tarifni paketi "Fleksi 500", "Fleksi 1000", "Fleksi 2000" i "Fleksi 4000"?
"Fleksi" tarifni paketi podrazumevaju minimalnu mesečnu potošnju. U minimalnu mesečnu potrošnju ulaze nacionalni i internacionalni razgovori i SMS poruke, kao i GPRS saobraćaj. U zavisnosti od visine izabrane mesečne potrošnje cena minuta u okviru Telenor mreže se kreće od 0,9 do 3,9 dinara po minutu, a cena SMS poruke od 1,3 do 1,9 dinara (cene su izražene bez PDV-a). Period tarifiranja je na 30 sekundi.

Šta obuhvata minimalna mesečna potrošnja u okviru "Fleksi" paketa?
Minimalna mesečna potrošnja se odnosi na nacionalne i internacionalne razgovore i SMS poruke kao i na GPRS saobraćaj. Ne obuhvata MMS poruke, roaming, premium SMS poruke (npr. plaćanje parkinga, glasanje, itd.)

Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra (063/9863 ili 062/9862) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.





Svaka vam cast Telenorci.... Dodate paragraf i to resava problem. E pa mesec dana ste zakasnili sa tim paragrafom! Sramotite postene norvezane ovim ponasanjem.

Primer mog brata u Norveskoj. Placao je Telenoru ADSL (ne znam koju brzinu) a oni su nakon nekoliko meseci utvrdili sami da je na njegovoj centrali maximalna brzina 1,5 mb, o tome su ga obavestili i refundirali mu pare kroz sledece racune. A sta vi ovde radite? Petljate i muljate da nebi priznali gresku.

[ Slobodan Milivojevic @ 22.10.2007. 22:13 ] @
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3286
Citat:
Šta se dešava sa nepotrošenim besplatnim minutama ukoliko promenim tarifni paket "Prenesi"?
Nepotrošeni besplatni minuti u tarifnom paketu "Prenesi" se gube ukoliko korisnik pređe na neki drugi tarifni paket ili "Prenesi" tarifni paket različite vrednosti.


Ovo nije pisalo od samog pocetka ponude prenesi paketa. Znam jer sam bas tokom jula meseca presao na prenesi i tad sam citao ovu stranu na telenorovom sajtu. Cak mislim da se ova stavka pojavila pre manje od nedelju dana. Neka me ispravi neko ako gresim.
[ zALFex @ 23.10.2007. 16:08 ] @
Ja sam proslog meseca presao na Prenesi 125 i tada ovo nije pisalo...:(
[ owim @ 23.10.2007. 18:49 ] @
Mislim da bi trebalo da budeš uporan, pogledaj ovaj link, kako se čovek izborio za svoja Telenor-prava:

http://mobilnisvet.com/forum/v...9fa3b2db4fdfeb79dc5b97efcf95f1

Post je veliki, čitaj samo od autora, gde objašnjava korake, sve do pobede nad norvežanima u Srbiji!
[ Gayo @ 23.10.2007. 20:13 ] @
Nisam bas sve procitao ali problem o kojem se tamo radi je sasvim jasan i mnogo drugaciji od ovoga. Ovde su oni uzeli nesto sto je placeno a nisu naveli da to uzmaju.NIcu cak ni znali kada ih se pitalo vec mesec dana nakon ukradenih para se jos izvlace i lazu.

Cini se meni da cu i ja ici kod neke sefice.... Ovako nista.
[ Gayo @ 01.11.2007. 17:34 ] @
Evo sav zadovoljan vas obavestavam da su me upravo zvali iz Telenora. Priznali su poglesku i kazu kako stvarno nisam bio obavesten o tome da se besplatni saobracaj gubi prelaskom na neki drugi iznos mesecnog odrzavanja. Kazu da u sistemu nije moguce da mi dodaju besplatni saobracaj koji je oduzet ali da ce mi to sve refundirati kroz sledeci/e racun/e.

A bas sam mislio kako cu da upoznam neku zgodnu seficu. :-)