[ CePaR @ 01.10.2007. 17:07 ] @
vidim da se puno prica o overklokovanju ali posto sam ja pocetnik ne razumem se bas najbolje u sve to. Ako neko moze da mi pomogne kako da pojacam moj komp overklokovanjem bio bih mu zahvalan. citao sam puno o tome ali nisam shvatio bas najbolje pa sam potrazio ovde pomoc.

procesor AMD Sempron 2600+
maticna NForce3-A v1.0a
graficka ATI Radeon 9600SE
Ram 1GB
[ anon139614 @ 02.10.2007. 04:47 ] @
Takav zahvat na toj mashini ne znam dal bi se isplatio. To je da kazem i opasan proces jer nece svaki provesor da radi na visem taktu bez dizanja napona.
Kad ukljucis komp. udjes u bios.
Tamo potrazis opcije za CPU
i sad mozes da menjas
-FSB (Front Side Bus),
-Mnozilac (mislim na engleskom da se kaze Multiplier) to je ono 12x 13x, 10x i tako dajle s time pomnozis FSB npr 12x100MHz i to je CPU na 1200MHz(1.2GHz)
-Moze da se podigne i Takt memorije.
-Dizanje radnog napona procesora - e ova stavka je opasna (mada proizvodjaci su dali neke propisane vrednosti ali neki primerci CPU-a mogu da "pregore"
ako mu se stavi mnogo veci napon. A posledica podizanja napona je i temperatura CPU-a tako da bi morao da nabavis neki bolji cooler za toplije dane.
Ako te bash interesuje pogledaj na forumu pa nacices neko uputstvo detaljno za overclock.
[ dekster2 @ 02.10.2007. 05:52 ] @
Sa tim procesorom mslim da bi trebao ostati na wordu i excelu.
Ne dobijas nista samo glavobolju,tako da planiraj neki ozbiljniji procesor bez oc-a