[ igorsa @ 02.10.2007. 15:51 ] @
Postovani, morao bih danas da narucim nesto sa apple.com sajta

1) Da li mi je neophodno da imam .mac account da bih nesto narucio?
2) Da li salju u Srbiju?
[ madamov @ 02.10.2007. 16:02 ] @
1) Ne.
2) Ne.

Možeš da naručiš sa apple.com samo ako imaš kreditnu karticu američke banke i ako navedeš shipping adresu unutar SAD.

Slično važi za sve Apple Store online radnje, na primer francuski AppleStore šalje samo u Francusku.
[ igorsa @ 02.10.2007. 16:15 ] @
A sa kog sajta bih mogao da narucim iPod touch a da salju za Srbiju?
Hitno je posto je poklon.
[ madamov @ 02.10.2007. 16:25 ] @
http://store.apple.co.yu/IMC-A...uM/0.7.1.4.0.0.2.3.1.2.0.3.3.1

Ili kod dilera u gradu.
[ igorsa @ 02.10.2007. 16:34 ] @
He, jos kad bi bilo kod nas, mogao biih i da odem do radnje :)
Tek, za 20ak dana ce biti kod nas, sto znaci za mesec. To je razlog
zasto trazim preko neta. Sad i odmah! :)
[ S a l e @ 02.10.2007. 16:39 ] @
Da li "konfiguracija" Mac Pro masine sklopljena preko apple.com moze da se poruci preko lokalnih dilera? Dam im P/N i kolicine i to je to?
[ Dachaz @ 02.10.2007. 16:52 ] @
Citat:
Igor Šalindrija: He, jos kad bi bilo kod nas, mogao biih i da odem do radnje
Tek, za 20ak dana ce biti kod nas, sto znaci za mesec. To je razlog
zasto trazim preko neta. Sad i odmah!


Ko ti garantuje da će neka random firma sa neta koja šalje u Srbiju da ti pošalje isti dan kad si poručio? I pored toga što će uredno da ti skinu pare, uvek može da se desi "čekamo da stigne iz magacina".
Na to dodaj optimističnih 14 dana za shipping (ukoliko još nešto ne krene naopako) i kad sve sabereš možda ne izađe na isto, ali izađe na očigledno - nisi u Americi da imaš komfor da se nečijeg rođendana setiš tri dana ranije i da možeš da neku džidžabidžu (kao što je iPod Touch ) kupiš preko neta i sve je u redu.

Znaš kako to ide - kad ne kupiš poklon, poneseš flašu rakije.
...samo da mi je naći rakiju vrednu $400 il' kol'ko li već
[ MMX @ 02.10.2007. 17:04 ] @
Jedini način da nađeš nekoga u SAD ko bi poručio za tebe, pa ti potom prosledio za Srbiju. Isporuka iz SAD traje oko 7 dana. Na to dodaš 1 dan za shipping i 3-5 dana za isporuku (u SAD-u), što se na kraju svede na isto. Bolje sačekaj 15 dana pa kupi kod nas.
[ igorsa @ 02.10.2007. 17:05 ] @
Fora je u tome sto mi ovi iz naseg Applea vec 20 dana govore, sutra,
prekosutra, do petka, od nedelje.... I evo, sad sam vec u cajtnotu sa
vremenom a ovi sad imaju informaciju da ce biti do 20. oktobra.
Mislio sam ako narucim preko nekog sajta koji ima renome, pa jos neko
ekspresno slanje, moze da stigne za 3-4 dana.
[ madamov @ 02.10.2007. 17:12 ] @
Nema šanse da stigne za 4 dana, a pri tome izdvoji bar jedan dan da ga podigneš sa carine.
[ madamov @ 02.10.2007. 17:13 ] @
Citat:
S a l e: Da li "konfiguracija" Mac Pro masine sklopljena preko apple.com moze da se poruci preko lokalnih dilera? Dam im P/N i kolicine i to je to?

Ne.
[ Dachaz @ 02.10.2007. 17:26 ] @
Citat:
madamov: Nema šanse da stigne za 4 dana, a pri tome izdvoji bar jedan dan da ga podigneš sa carine.


DHL-om ima, ali pretpostavljam da slanje DHL-om košta koliko i sam iPod.
[ DS_Store @ 02.10.2007. 17:28 ] @
Dachaz:

Pa može i 400 litara brlje po $1.
[ igorsa @ 02.10.2007. 17:33 ] @
ne znam kako bih zvucao kad bih rekao "nije bitno" :) samo da moze
neko to da mi posalje za koji dan
[ Dachaz @ 02.10.2007. 17:34 ] @
Uuuu, care!
Mada mislim da to ne bi bilo humano pokloniti nekome jer bi taj već sutra bio mrtav (po principu, dok ne vidi dno cisterne )
[ igorsa @ 02.10.2007. 17:43 ] @
Ma da, zvuci snobovski.... :S al' kad vec nema drugo resenje.. ma
dobro, idem sa radzom... al' domacom!
[ igorsa @ 02.10.2007. 18:43 ] @
Narucio sam preko apple.co.yu pa kad stigne-stigne... Nemam bolje
resenje.... :S

[Ovu poruku je menjao Igor Šalindrija dana 02.10.2007. u 19:54 GMT+1]
[ PPZ @ 03.10.2007. 00:23 ] @
Koji te Ipod interesuje? Koliko vidim ima vise modela, evo baci oko sam:


http://www.plaisio.gr/product....y=69975874&product=1013831

http://www.plaisio.gr/product....y=69975874&product=1013858


I konacno ovde suma svega :

http://www.applestore.gr/cgi-b...yhvV1pdtJ3IoGD9GBCw/1.0.5.10.7



E sad koliko ja vidim svuda ga najavljuju, i kazu da jos nije dostupan.Neznam u Applestore-u, ali na ovim prvim linkovima tako kaze.A i oni su ovlasceni Apple diler odnedavno...


Sad, AKO bi ga oni imali, i AKO bi ti mogao da mi prebacis pare na racun, onda bih ja mogao da ti ga uzmem i posaljem DHL-om, koji dostavlja robu za 24h.Medjutim, i pored najbolje volje tu ce proci bar 4-5 dana (2-3 dana za transakciju, 1 dan da ga kupim i jos jedan da ti stigne).Da ne spominjem da ce DHL da ti odere kozu s ledja, ako ih carina ne zaustavi (da smo u EU svega toga ne bi bilo, ali ja stvari IZVAN EU ovde u Grckoj cekam i po mesec dana da prodju carinu!).

Koliko vidim DHL ce naplatiti oko 30 eura za posiljku (ako sam ja ovo dobro rastumacio) :

http://www.uicomp.uic.edu/Dept...DHL/DHLInternationalPrices.pdf


Neznam.Mozda da ipak sacekas tu narudzbinu u Srbiji ?

Ako ti bas gori pod nogama, eto mogu da bar pitam koliko bi ta cela parada kostala...

[ igorsa @ 03.10.2007. 09:21 ] @
E hvala ti na cimanju, ali sinoc sam bas narucio ovaj nas preko apple.co.yu tako da cim im stigne, poslace mi na kucnu adresu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2007. 09:30 ] @
Meni stiže "tetka iz Amerike" 12. oktobra, pa ako ti je taj termin bolji od onog iz našeg Apple-a, tj. ako možeš da otkažeš narudžbinu, čućemo se :)
[ igorsa @ 03.10.2007. 10:01 ] @
Citat:
Poštovani,

Sa zadovoljstvom potvrđujemo da smo primili vašu narudžbinu u
našem Apple Internet marketu.
Vašoj narudžbini posvetićemo punu pažnju u radno vreme (ponedeljak-
petak, od 9 do 17h) i javiti Vam se s informaciom o raspoloživosti
proizvoda i vremenom dostave.

Ukoliko ste se odlučili za plaćanje po ponudi (predračunu) ili za
kupovinu na kredit, dostavićemo vam dodatne informacije s procedurom
odnosno instrukcijama za plaćanje.

Detalji vaše narudžbine su u nastavku.

Molimo Vas da sačuvate ovu poruku.


Ne bih bas da odustajem, ali mi posalji na mail svakako sta jos
dobijas, ili to ide po principu, dobijem-sta-narucim? :) Ajde javi mi
se mailom.
[ MacMladen @ 04.10.2007. 00:02 ] @
Poštovani svi,

Kompletna "online" shoping tehnologija je slična svuda i osnovna ideja je izbegavanje lagera.

E sad, neko ima veliki obrt pa može nešto lepo i da obeća i da ispuni, neko tek počinje pa sve lepo izgleda jer pretpostavljamo da je onako kako želimo a ne kako može realno da bude.

U krajnjoj liniji, odstupanje od par dana u odnosu na obećanje i nije strašno. Kao.

E sad, glede naših dragih nadređenih Apple koji se pojavljuju na srpskom tržištu protiv svih svojih dilera (kao što je slučaj i u svim razvijenim zemljama), priča je takva (kod njih i kod svih dilera) koliko žele da drže vašu pažnju a istina je jednostavna: niko ništa ne zna za sigurno dok se ne pojavi na stanju u Budimpešti.

Tek tada sva obećanja počinju da važe, i to kod svih manje-više paralelno (samo je pitanje količine, jer svi tražimo više nego što dobijemo).

Tada neko kupca zadrži a neko ga izgubi.

A onda se loše oseća onaj ko je realno rekao (da ne zna) jer je onaj koji je rekao da ima a nema, zapravo zadržao pažnju i kupca.

Dakle: nema ljutiš, ko zna-zna, ko ne zna-dva (u smislu - voljno je)

Kao što vidiš, ništa ti nije skinuto sa kartice niti ima bilo kakva obavezujuća stavka da moraš da kupiš od njih.

Upravo zato, kupi tamo gde ti ga fizički ponude, bio to diler ili "tetka".

Na uvoz zaboravi ako hoćeš da budeš siguran: nekada može da ti dođe kući kao poster Prodigy, bez ikakvog problema, čak i bez carine. A mogu da te oteraju na špediciju, carinu i atest. A to, veruj mi, ne želiš.

Tipujem na "tetku" jer bi to trebalo da je najpovoljnije, ako ne - onda tamo gde pozoveš "Br dan, imal... e eto mene! Da ODMAH!!"

Napomena: MacMladen je poznat kao ostrašćeni mržač svega postojećeg i kao takav nema nikakav kredibilitet niti autoritet. Izraženi stavovi nemaju veze sa EliteSecurity pa čak ni sa ovim podforumom. Zato će ga administratori banovati i predložiti za izbacivanje sa Interneta u celini.

[mod] by madamov: tagovi za bold

[Ovu poruku je menjao madamov dana 04.10.2007. u 12:27 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.10.2007. 00:42 ] @
^ LOL
Opet ti je neko stao od glavonja na žulj ovih dana? :) Da ne kopam po forumu, a znam da smo pričali o tome..da li se ono za kupovinu na licu mesta u recimo NY-u plaća porez od nekih 10%, a kod on-line kupovine toga nema?
[ Marko Lisinac @ 04.10.2007. 03:44 ] @
Ma i online se placa porez :(
[ madamov @ 04.10.2007. 11:24 ] @
Citat:
Zato će ga administratori banovati i predložiti za izbacivanje sa Interneta u celini.</b>

Nećemo ako počneš da koristiš ispravne tagove za bold kada poruku šalješ mailom. B)

[Ovu poruku je menjao madamov dana 04.10.2007. u 14:46 GMT+1]