[ booo @ 02.10.2007. 21:34 ] @
Verovatno ste vec culi za novi microsoftov proizvor SilverLight, kazu da ce zameniti flash u potpunosti. Ja cisto sumljam, sta vi mislite?
[ gonzos @ 02.10.2007. 21:59 ] @
Malo sutra!
[ akasha org. @ 02.10.2007. 22:06 ] @
Sa Microsoftom nema zezanja :) Ipak, verujem da je Adobe dovoljno jak, a i igraju na svom terenu.
[ Anjamen @ 03.10.2007. 09:40 ] @
.NET u brauzeru hmmm obećavajuće. Ako će razvoj i debagovanje biti laki kao što je to slučaj sa drugim .NET alatima ovo se čini prilično moćnim. Klasičan dizajner - crtač će i dalje juriti Flash ali neko ko pravi velike projekte zahtevne po pitanju integrisanja komponenti Silverlight mogu primiti sa ushićenjem. Doduše uvek će biti onih koji će bežati od ovakvih noviteta jer je za njih neki besplatni skript jezik u kombinaciji sa flash fajlovima "majka" za razvoj :-)
[ gonzos @ 03.10.2007. 23:07 ] @

brett walker (09:22:54) :

C++ in Flash = Game Over, Silverlight.

Wow, simply wow. That C++ video left me speechless. The possibilities…


http://www.peterelst.com/blog/...adobe-max-chicago-sneak-peeks/
[ stolex @ 09.10.2007. 17:54 ] @
Ma gde bre da zameni AS. Adobe je bas resio da ga razvije. Uz to moze da se kaze da je trenutno standard.

Microsoft moze da dobije parce kolaca kao sto je to uradio sa .NET, ali nikad nece unistiti Flash
[ shedvel @ 18.10.2007. 18:49 ] @
Ne mozes porediti silverlight i flash, naime Siver je prevashodno namenjen koderima/developerima ( i ako postoji neka partial podrskja za MS-Blend to jednostavno nije TO ), dok je sa druge strane flash pokupio lovorike najpre omogucavajuci simple designerima da bez mnogo muke razviju funkcionalno parce koda.

Takodje Silver ne pretsavlja platformu za sebe, vec intergrabilni runtime koji ce pre svega prigrliti .net developeri ( a ko bi drugi ), obzirom da im daje neophodnu MMIA podrsku koja je do sada bila odsutna.

Da se razumemo ne pljujem po Silveru, bas naprotiv, i ako radim jako dugo sa flashom./flax-om, krenuo sam da ucim i silverlight obzirom da je intergracija sa bazama kroz asp.NET puno laksa nego kod flasha.

Ipak, WYSIWHG Flasha ce dugo ostati ne prevazidjen =)

P.S. probaj da u Silveru pozicioniras DataGrid i nateras ga da ostane na istom mestu kroz cross-browser proveru, cist pakao.
[ sstanko78 @ 25.10.2007. 14:37 ] @
Flex preko webOrb-a izuzetno dobro sarađuje sa .net