[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.10.2007. 10:44 ] @
Primetio sam nešto čudno.. išao sam na Open With za jedan html fajl i videh da imam mogućnost izbora otvaranja html fajla sa 3 Opere :) Opera 9.50, 9.20 i 9.10. U App folderu imam samo jednu Operu, 9.50, koja je nadograđena verzija 9.23, a 9.23 je nadograđena 9.22 i tako do 9.21 ili 9.20. Pretpostavljam da je ove starije verzije (9.20 i 9.10) imao instaliran prethodni vlasnik laptopa.

Zanima me gde se kriju te druge verzije Opere? Ono što je čudno je da u About prozoru Opere, kod nove dobijem da mi je verzija sistema 10.4.10, što i jeste tačno, ali kod ove dve starije dobijem da je sistem v10.4.9 :)

Kod svake od 3 Opere su putanje do Prefs i sličnih foldera iste, tj. default su


Preferences
~/Library/Preferences/Opera Preferences/Opera 9 Preferences
Saved session
~/Library/Preferences/Opera Preferences/Opera.win
Bookmarks
~/Library/Preferences/Opera Preferences/Bookmarks
Opera directory
~/Library/Preferences/Opera Preferences/
Cache
~/Library/Caches/Opera/Cache/
Mail directory
~/Library/Application Support/Opera/Mail/
Plug-in path
/Library/Internet Plug-Ins/
User JavaScript files
~/Library/Preferences/Opera Preferences/scripts
User CSS directory
~/Library/Preferences/Opera Preferences/Styles/user/

WTF? :)

EDIT: Evo pronašao sam jednu Operu (9.20)..nalazi se u nekim PS-ovom delovima, poput Bridge-a, Device Central-a, a ona starija je moožda u Leopardu, jer mi pokazuje da i u /Volumes/Leopard/Applications/ ima Opera.app, iako sam ja sve obrisao sa te particije (ali je nisam formatirao) :) Mada..ne znam što bih stavljao tako staru verzije Opere na Leopard, kad sam u trenutku igranja sa njime imao sigurno noviju verziju. 'Bem li ga.
Hmm..sad sam formatirao tu Leopard particiju i opet mi locate daje podatak da imam tamo u /Applications Operu :) Izgleda da mi je keširan cela ta particija, jer mi i za npr. Safari prikazuje da je na toj particiji (pored ove sistemske, naravno).
[ DS_Store @ 04.10.2007. 17:19 ] @
Otvori fajl sa Open With u svakoj od tih Opera pa ih lovi po Docku sa Cmd klik.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2007. 20:00 ] @
Hehe, da, radi..jedna je Opera u Device Centralu (9.10), a druga u Bridge-u (9.20) :)
[ DS_Store @ 05.10.2007. 20:42 ] @
Aauuu će te savataju iz CS3 task force tima... Mali Snič tu ne pomaže.