[ enco1 @ 04.10.2007. 13:54 ] @
Evo razmisljam o kupovini jednog voip telefona koji se kaci direktno na netwerk pa me zanima jel ima neko kakvu dobru preporuku.Nasao sam NETGEAR Dual-Mode Cordless DECT Skype Phone System koji se pokazao na testovima dobar ali je poprilicno skup (200 evra).Jel ima neko neku sugestiju bio bi jako zahvalan.
[ Kazo1 @ 04.10.2007. 14:46 ] @
Mrle011 je u jednom postu spominjao ovo http://www.avm.de/en/news/arti...x_models.html?linkident=grafik i kako sam do sad cuo od ljudi koji imaju FritzBoks stvar radi super i nije tako nemoguce skupa.
Uputstva za podesavanje i nadogradnje imas svuda na netu.

Pozdrav
[ pringles80 @ 04.10.2007. 23:59 ] @
Preporučujem Linksys SPA942, SIP telefon, nije wireless, odličan telefon koristim ga već duže vreme.

[ Amater011 @ 27.10.2007. 16:03 ] @
Grandstream BT-200 je SIP telefon, ima 2 lan porta, ima displej, odlican zvuk i nije skup.
[ Kazo1 @ 27.10.2007. 22:27 ] @
Kod nas je to samo 100eurica :)
Mislim u HR

Za te pare ja bi radje onaj Mrletov Fritz :)
Puno vise mogucnosti.

[ banda banditska @ 25.11.2007. 10:33 ] @
Jedan od jeftinijh nacina jeste da uzmes skype adapter i prikopcas svoj kucni bezicni telefon zajedno sa komp. preko tog adaptera. Funkcionalnost je jednostavna, nisu toliko skupi u odnosu na skype bezicne telefone, a imaju istu funkciju, cak kod ovog sto ja koristim postoji TOLL Barring funkcija, tj. kada ja zovem kucu iz inostranstva, prebacim se na kucni telefon uz pomoc tog adaptera i koristim kucni telefon da zovem prijatelje i rodbinu bilo na kucni ili mobilni telefon. Super stvar. Normalno prilikom takvog razgovora meni ide racun na kucni telefon ali to je nista u odnosu kada zoves nekog direktno iz inostranstva. Sve ostale funkcije zvanja i primanja poziva su veoma jednostavne.
Naziv ovog adaptera sto ja koristim je D-Link DPH 50U Skype USB Phone Adapter i mozete ga naci na dosta stranica.

Topla preporuka.
Banda Banditska
[ vladojko @ 11.12.2007. 00:04 ] @
fritz je zakon. kupis preko ebay polovni, ja sam kupio model sa wifi za 50-tak, a brz wifi za 15 evrica.... bez postarine, naravno
[ Kazo1 @ 21.12.2007. 19:31 ] @
Imas zgodan Gigaset C 450 IP Siemensov telefon koji je konbinacija VoIP telefona i obicnog.
Jedino je cijena nezgodna :)
Pozdrav
[ bleros @ 07.01.2008. 22:05 ] @
SIP GW2 - ruter ima obican telefonski priklucak , cena 100 eu. odlican za adsl
[ ariell @ 16.01.2008. 11:21 ] @
Ima i novi Gigaset C470IP ili C475 IP ( sa sekretaricom).
Super izgledaju, super rade (dual) a cak su jeftiniji od "starog" C450 IP.
[ osmania @ 20.01.2008. 08:30 ] @
kupis tastaturu od logitech i imas i tel i imas extra tastaturu...
[ Kazo1 @ 22.01.2008. 21:58 ] @
Gigaseti inace imaju super stvar, a to je da se moze komunicirati izmedu bilo koje IP slusalice putem siemensovog VoIPa potpuno besplatno. Drugim rijecima, ako ja imam npr. gigaset c 450IP sa njega mogu pozvati nekog tko također ima neki IP mogel Gigaseta, i to potpuno besplatno. Svaka slusalica ima svoj broj na koji se moze pozvati, tako da je to zaista praktično, ako se želi povezati besplatno dvije lokacije u svijetu. Naravno za to je potreban ADSL, a dobro je i to sto za koristenje takvog telefona kompjuter ne mora biti upaljen.

Detaljne upute mozete potraziti na Siemensovim stranicama.

Pozdrav