[ MilanMilan @ 05.10.2007. 09:38 ] @
Drugarica mi kupuje komp, i skontala je sledecu konfiguraciju:

MB
- jetway m 25gt4 - sog
Procesor
- AMD athlon 64 x2 4800+ 2,4 GHz d4a3 c6re S.939
RAM
- 2x kingstone 1 Gb, ddr 2, 667 MHz
HDD
- Western digital RE, 320 Gb, SATA2 / 16Mb WD3200 ys
GC
-ASUS EN 8600 GTS 256 Mb
Kuciste
-Cooler master centurion 5 (CAC - T 05) 380 w
-DVD-RW LG GSA H22N



Meni je sumnjiva ova jetway ploca, sta je to??
A i procesor, kontam da bi bio bolji neki C2D?
[ nnn @ 05.10.2007. 13:20 ] @
Ako vec hoce AMD nek uzme socket AM2, a ne 939 koji je zastareo.
C2D je bolji, ali i skuplji od AMDa..
[ Nenad Vranjanac @ 05.10.2007. 13:38 ] @
8600 gts ok ali umesto asusa gainward (glh verzija)

bilo bi pametno uzeti neku dobru plocu, koja ce biti na nivou ostalih komponenti. npr. kad sam ja gledao
-biostar t690 -gigabyte m55 s3g -asus m2n su bile dobar izbor.

procesor ne moze s939, jer je to stari tip koji ne moze da se koristi sa ddr2 i novim plocama itd.
umesto toga neki athlon soc am2 sa brisbane jezgrom.

ovo ostalo je ok. c2d je boji izbor ali kad imas bar 250e za cpu+mb, sto ovde nije slucaj
[ PCS @ 07.10.2007. 09:39 ] @
Pozdrav!
Dugo se bavim racunarima ali nikad nisam cuo za Jetway, danas prvi put. Moguce da nije zastupljena na nasem trzistu pa je zato nema, a ne mora znaciti da je losa ploca. Medjutim, ne bi nikom preporucio da experimentise osim ako mu neko pokloni tu plocu. :)
Kao sto su nnn i Nenad vec naveli treba se bazirati na nekoj od ploca sa AM2 socketom, a tu prvenstveno preporucujem Gigabyte GA-M55S-S3 i Asus M2N-E.
Procesor naravno isto AM2, moze takodje AMD Athlon 64 X2 4800+ mada i ako uzme 4200+ nece osetiti bitnu razliku osim u ceni. Bitna razlika se oseti tek od 5200+ pa na gore, u odnosu na 4xxx+ procesore. http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2410&p=14
Takodje, slazem se sa Nenadom za graficku kartu. Memorija je ok, moze Kingston ili Geil ali ako je u mogucnosti neka uzme na 800MHz umesto 667MHz.
Kuciste je ok, lepo i kvalitetno. Napajanje svakako kvalitetno ali pitanje da li je dovoljno jako? Iako je CM u pitanju treba bez problema da "tera " CPU, MB, HDD, DVD-RW plus VGA! Ja tu ne bi isao sa napajanjem ispod 450W, preporucljivo 500W.
I na kraju da ne zaboravim, DVD-RW ako moze neka zaobidje LG. Pioneer, Sony, Liteon - neka vidi sta joj odgovara.
[ MilanMilan @ 07.10.2007. 11:36 ] @
I ja sam odmah preporucivao da batali jetway(nikad cuo) i amd, i na kraju je ubedjivanje uspelo - bice C2D i Gigabyte. :)
Fala na komentarima. ;)
[ Nenad Vranjanac @ 07.10.2007. 12:56 ] @
jetway matsonic i iwill maticne su se uvozile na kilo u vreme bartona. ploce su naj-naj-osnovnije i vrlo jeftine. ako se dobro secam imaju samo 1 god garancije.
[ Kolins Balaban @ 09.10.2007. 22:19 ] @
slozio bih se sa PCS, da su Pioneer i Liteon jako dobre marke, ali se ne bih slozio da s njima skupa moze i Sony. Ja sam ih prodao par komada, i ne valjaju nista. kad ga onako pogledas, kvalitet izrade nije neki, izgledaju jako "njezni", za razliku npr. od ASUS-a koji ti moze prst slomiti kad uvlaci ladicu. isto tako, vec dugo vremena sam koristio LG combo drive, snimio dosta cd-ova, i procitao dvd-ova, i jako dobro radi, ne sjecam se tacne o znake. sad imam dvd/rw, tacnije LG GSA-H42N koji super radi i prilicno je brz, i dosta sam se omisljao, kad sam s asusa (kojem inace najvise vjerujem) prelazio na LG. asus je dosta spor, kad je u pitanju dvd reading i writing (za razliku od cd pisaca, posebno QuieTrack serija), ali je izdrzljiv i kvalitetan uredaj, isto kao i Pieneer i LiteOn.
[ ptak 13. @ 09.10.2007. 22:55 ] @
MEnjaj plocu i procesor a i rezac moze da bude neki ASUS umesto ovog LG ostalo je u redu.
Jel ova ploca jetway neki prototip a?
salim se malo ali nikada nisam cuo nista slicno
Pozdrav od Nikole ! ! !