[ draganmi @ 05.10.2007. 12:15 ] @
U poslednje vreme sam se zainteresovao za korišćenje BPM-a prilikom kućnog slušanja muzike.
Na Internetu sam pronašao par programa koji vrše BPM analizu, ali samo WAV (CDA) i mp3 formata.
Da za to postoji neki poseban razlog?
Mene bi interesovalo utvrđivanje BPM-a i za mp4 i ogg format.
Našao sam neke progame koji traže lupanje o tastaturu u ritmu muzike, ali ja bih analizirao nekih 2.500 fajlova, pa to ne dolazi u obzir, pogotovo što podrazumeva i naknadno ručno unošenje podataka u tagove.
Za mp3 me sasvim zadovoljava free program MixMeister BPM Analyzer.
Naravno, probao sam (iz radoznalosti) i BPM studio, koji pokazuje BPM on-the-fly (prilično kolebljivo), ali i on podržava, ako se ne varam, samo CDA i mp3 format i podrazumeva "ručni rad".
Da li neko zna program koji bi automatski analizivao fajlove i pravio BPM polja u tagovima za gore pomenute formate?
[ vindic8or @ 05.10.2007. 21:31 ] @
uh, nemam pojma za mp4 formate.

pogledaj ovaj online tap bpm kalkulator. jednostavan je, vrlo brzo saznas tempo bez podizanja nekog programa, ali mora rucno. ja ga cesto koristim dok slusam muziku i surfujem.
http://convertalot.com/bpm.html
[ Dejamba @ 12.10.2007. 00:02 ] @
BPM Wizard - ne skenira pesmu, vec "slusa" signal sa zvucne i detektuje BPM :-)

Mozes da probas VirtualDJ, u njemu mozes da skeniras odredjeni folder i sa MP4 i OGG, napise ti za svaku pesmu BPM, ali moras rucno da upises u tagove, iz VDJ ne moze.
Program koji skenira MP4 i upisuje u tag vrednosti ne znam

[Ovu poruku je menjao Dejamba dana 12.10.2007. u 01:19 GMT+1]
[ draganmi @ 14.10.2007. 12:40 ] @
Citat:
Dejamba: BPM Wizard - ne skenira pesmu, vec "slusa" signal sa zvucne i detektuje BPM :-)

Mozes da probas VirtualDJ, u njemu mozes da skeniras odredjeni folder i sa MP4 i OGG, napise ti za svaku pesmu BPM, ali moras rucno da upises u tagove, iz VDJ ne moze.
Program koji skenira MP4 i upisuje u tag vrednosti ne znam

[Ovu poruku je menjao Dejamba dana 12.10.2007. u 01:19 GMT+1]


Otkrio sam da MixMeister radi ono što tražim i sa wma formatom.
U mp4 i ogg imam par stotina fajlova, možda će moći i ručno.
Inače, evo linka na kojem se nalaze linkovi za većinu softvera koji analizira BPM:

http://www.mmartins.com/mmartins/bpmdetection/bpmdetection.asp


Hvala.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 14.10.2007. u 14:42 GMT+1]
[ Shon3i @ 15.10.2007. 11:13 ] @
Citat:
Da za to postoji neki poseban razlog?
Razlog je verovatno neposedovanje licence za odredjen decoder, koja softwerska kuca nije uspela da priusti.