[ random @ 05.10.2007. 15:14 ] @
ES jabber korisnicima: mnogi od vas su svesni da es jabber servis ima problema poslednjih meseci, čest downtime i problemi sa registracijom naloga su samo neki od njih. Probleme uzrokuje softver koji koristimo, jabberd14, i pokazali su se kao teško otklonjivi. Pored ovoga, jabberd14 je naporan (čitaj: vremenski zahtevan) za administraciju, održavanje i apgrejd.

Predlog je sledeći: da testiramo Openfire server na es-u, i ako se pokaže kao stabilan, da njime zamenimo postejeći jabberd14. Test faza bi trajala npr. dve nedelje, za to vreme bi registrovanje novih naloga bilo onemogućeno. Postojeće naloge bi migrirali na novi softver. Ako bi test faza prošla uspešno, nastavili bi da koristimo Openfire i ponovo dozvolili registraciju naloga.

Jedina očigledna mana ovog poteza je problem sa transportima. Openfire dolazi sa sopstvenim transportima, zgodno integrisanim u sam server u vidu jedinstvenog IM Gateway plug-ina. Migracija, makar i parcijalna, postojećih baza korisnika na raznim transportima koje sada koristimo na novi sistem bi bila u najmanju ruku problematična, a potpuna migracija je nemoguća jer koristimo nekoliko različitih transporta za isti protokol, tako da bi korisnici morali ponovo da se registruju na nove transporte.

Lično bih najradije voleo da se ratosiljamo starog jabberd-a i ovog buljuka raznoraznih polu-stabilnih transporta, ali treba imati u vidu da ima slabije tehnički potkovanih korisnika kojima bi ova migracija napravila glavobolju. Jedno rešenje koje mi pada na pamet je da napravimo online help desk, i da za vreme testiranja pružamo online podršku korisnicima koji hoće da se prebace na nove transporte (dobrovoljci?).

Elem, stavljam ovu temu na javnu raspravu i očekujem vaš feedback.
[ Nemanja Avramović @ 05.10.2007. 15:26 ] @
Ja inače slabo koristim Jabber uopšte, ali opet ga koristim, i česti downtime mi smeta jer neke ljude imam samo na Jabber protokolu pa kad je downtime ne mogu da komuniciram sa njima, tako da apsolutno podržavam prelazak na novi software.

Što se same tehničke strane tiče, ni sam ne znam kakvi bi to problemi nastali, osim što bismo morali ponovo da se registrujemo (?) tako da tu slabo mogu da doprinesem diskusiji
[ alkal @ 05.10.2007. 15:30 ] @
Samo napred, menjaj.
[ boki @ 05.10.2007. 15:38 ] @
moze, i prijavljujem se za taj help desk.
Samo da se promeni ovo g%#$
[ PiceCLuE @ 05.10.2007. 15:42 ] @
I ja sam oduvek bio za promene
A cenim da slabije tehnički potkovanih korisnika i nema mnogo pošto su svi manje više sa [es]-a pa neće ni to biti veliki problem.
[ Shadowed @ 05.10.2007. 16:14 ] @
Ako ce to resiti problem (tj. ako postoji dobra sansa za to), ne vidim razlog da se ne uradi zamena servera. Tj. ako ce (kako sam shvatio) account-i sa sve kontaktima biti migrirani na novi server. Ako su potrebne nove registracije i dodavanje kontakata, onda.. Kako god hoces, ali u tom slucaju cu ja koristiti drugi server na kojem vec imam account.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.10.2007. 16:42 ] @
Ja vecinu ljudi vec imam na gtalk-u, tako da mi nije problem, od transporta koristim samo MSN transport, za njega cu se ponovo registrovati, a i vise mi je muka od pyicq i yahoo transporta koji i ne rade na mom nalogu (pa ima 3 godine kako mi icq transport ne radi).

Tako da sto se mene tice, menjaj odmah, i tu sam ako treba pomoc.
[ urke @ 05.10.2007. 17:00 ] @
Na moju sreću, ili žalost, ja preko es jabbera koristim samo jabber transport, tako da me iritira kad prsne. Zato imaš moju podršku za promenu softvera, samo da se stanje poboljša. A ekstra zato što „gubiš“ svoje verme za dž u administraciji jabber servera es, pa je svako „bunjenje“ nekoga protiv toga besmislica.

P.S. Kakvi su izgledi sa Intruderom za NSOE, 'oće li se znati nešto pre 1. novembra?

P.P.S. Softver za forum loše detektuje OS, ja koristim Fedora 7 OS, nije više Fedora Core.
[ momsab @ 05.10.2007. 18:30 ] @
ajde,ako se mora,onda da regnemo o5 transporte
sto se xmpp kontakata tice, valdja ce oni moci bezbolno?

mada, meni je ovo malo cim zbog metakontakata al' ajd' resicu to nekako
[ Tyler Durden @ 05.10.2007. 19:00 ] @
Citat:
boki: moze, i prijavljujem se za taj help desk.
Samo da se promeni ovo g%#$


isto.
[ random @ 06.10.2007. 12:07 ] @
Neće biti potrebne nove registracije naloga, i XMPP kontakti će biti preneti. Tj. za korisnike koji ne koriste transporte, apgrejd će biti potpuno transparentan.

Samo će transporti prema drugim sistemima (ICQ, MSN...) prestati da funkcionišu, korisnici će morati da ih ponovo podese.

Dobra strana je što, koliko sam ispratio, taj IM Gateway plugin rešava onaj problem "1000 autorizacija" pri registraciji na transport.

@Urke: u Minhen ide Dani.

[Ovu poruku je menjao random dana 06.10.2007. u 13:20 GMT+1]
[ momsab @ 13.10.2007. 23:25 ] @
i,kad ce fs?
[ Tyler Durden @ 14.10.2007. 07:20 ] @
ICQ transport ne radi čini mi se već dobrih nedelju dana i više...
[ JovanT @ 15.10.2007. 23:05 ] @
Podržavam predlog. Nadam se da će se desiti u skorije vreme. Ukoliko želite bolji odziv, možda ne bi bilo loše da ova tema bude postavljanena na početnu stranicu na par dana, kako bi je videlo više ljudi. Ili da možda preko jabbera pošaljete svim korisnicima link :).

Nadam se da će na novom serveru transporti raditi bolje i da će podržavati razmenu fajlova.
[ random @ 17.10.2007. 12:31 ] @
Završio sam program za migraciju korisnika. Ostalo je još samo malo da ga testiram.

Politika migracije je trenutno sledeća:

• U migraciji će biti odbačeni svi nalozi bez ijednog kontakta u rosteru, svi nalozi sa praznom lozinkom, i svi nalozi sa nedozvoljenim karakterima u username-u (ovi poslednji su ionako verovatno neupotrebljivi). Preliminarno testiranje kaže da će po ovim kriterijumima oko 50% (~1500) naloga biti odbačeno u procesu konverzije (većina su nalozi sa praznim rosterima).

• Sami rosteri migriranih korisnika će biti pročišćeni: iz njih će biti izbačeni svi loše formirani JID-ovi, kao i svi kontakti na es transportima (*.elitesecurity.org). Želim da izbegnem da korisnici brišu "mrtve" kontakte @jit.elitesecurity.org nakon migracije. Ako nekom treba njegova kompletna stara kontakt lista, može da mi se javi nakon migracije i poslaću mu je kao tekst fajl.

Pitanja, predlozi, sugestije?
[ momsab @ 17.10.2007. 18:51 ] @
predlog: da se neko, ko ima vremena (trenutno nemam) i znanja, iscima da napsie programce koje ce snimati kontakte preko transporta u poseban txt fajl po nalogu i da posle toga pobrise te kontakte

predlog 2: za svaki slucaj bekap :D
[ boki @ 17.10.2007. 23:36 ] @
googlaj za jabber roster utility
[ random @ 18.10.2007. 12:26 ] @
Bekap se uopšte ne dovodi u pitanje :).
[ varginjo @ 20.10.2007. 11:37 ] @
Zanima me da li ima neko odredjeno vreme kada se ljudi skupljaju u nekim ES sobama ?
Pre neki dan sam poceo koristiti Jabber (klijent Miranda) ali u sobama nigde nikoga !
[ Shadowed @ 20.10.2007. 15:36 ] @
Bilo nekad (pre 2-3god), sad nema nikog.
[ markom @ 23.10.2007. 14:56 ] @
Jel' se to samo meni cini ili je Jabber muerte ceo dan?
[ Tyler Durden @ 23.10.2007. 18:31 ] @
Nije čitav dan :)
[ random @ 26.10.2007. 14:51 ] @
Pokušao sam danas migraciju, međutim morao sam da vratim stari server zbog problema sa smeštanjem UTF-8 karaktera u bazu. Migracija se odlaže dok ne apgrejdujemo MySQL na verziju koja podržava Unicode.

Ako je neko od vas u procesu izgubio neku autorizaciju, to je čudan problem kome nisam još ustanovio uzrok. Samo pošaljite/zatražite autorizaciju ponovo.
[ boki @ 26.10.2007. 15:07 ] @
pa ako je to isti mysql server kao i za ES verovatno promenu nikad necemo ni doziveti...
[ Tyler Durden @ 26.10.2007. 15:36 ] @
Citat:
pa ako je to isti mysql server kao i za ES verovatno promenu nikad necemo ni doziveti...


random, potvrdi ili opovrgni ovo molim te.
[ random @ 26.10.2007. 16:57 ] @
Isti je. Videću sa Gojkom koliko je izvodljivo da apgrejdujemo RDBMS. U svakom slučaju, openfire nisam mogao da pustim live ovako.
[ Shadowed @ 26.10.2007. 17:29 ] @
Pa, zar ovaj vec nema podrsku za unicode? Na es-u pisati skoro svakim pismom, zar ne?
[ random @ 26.10.2007. 18:23 ] @
Ma jok, forum softver smešta ove podatke u MySQL 4.0 kao niz bajtova, nema nikakve konverzije ni na ulazu ni na izlazu -- tj. šta uđe to i izađe. Interno MySQL ne zna ništa o tim znacima, u smislu da ne može da radi sortiranje po njima i slično. Openfire se sa ovim MySQL-om izgleda ne snalazi tako dobro kao naša forum aplikacija, već zahteva MySQL >= 4.1. Ne znam detalje, nisam MyAssQL guru, ali znam da je uvek bilo problema sa starim verzijama i unikodom, imali smo problema i kad smo ubacivali UTF-8 podršku na es forum.
[ Tyler Durden @ 26.10.2007. 20:45 ] @
A joj, nema šanse da se ovo sa upgrade-om uradi. Ne zbog samog upgrade-a nego ne vjerujem da će Gojko htjeti da se to uradi. Mada ni upgrade sigurno ne bi bio mačiji kašalj. Rastužili ste me :(
Podignite još jedan MySQL server samo za jabber. Znam da je to glupavo ali neće to trošiti mnogo resursa.
[ boki @ 27.10.2007. 00:54 ] @
binarno zapisuje textove? Pa kako onda rade pretraga i slicne stvari?
[ random @ 27.10.2007. 10:33 ] @
Pa ne binarno, već kao varchar, može da se radi pretraga, ali se svaki bajt multibyte karaktera tretira kao zaseban karakter + myassql ne može ispravno da sortira po tim karakterima. Srećom 95% teksta je 7-bit ascii, a sortiranje verovatno na forumu ni ne koristimo pa to ne pravi problem.

Alternative apgrejdu MySQL-a su ili da se podigne još jedan mysql ili pgsql servis na db serveru, ili da se koristi openfire-ova hsqldb embedded baza.
[ random @ 22.11.2007. 16:29 ] @
Upravo sam pustio novi server sa embedded bazom. Feedback ovde.

Da ponovim, svi transporti su počišćeni u migraciji. Ako koristite neki transport, moraćete da se ponovo registrujete na njega. VCards takođe nisu preneti, molim vas da ih ponovo popunite.
[ JovanT @ 22.11.2007. 17:52 ] @
Da li postoji neka razlika (u performansama ili nečem drugom) ukoliko se koristi embedded baza umesto MySQL-a?

A sada utisci :).

Iznerviralo me što sam izgubio raspored kontakata sa transporta pa ponovo moram da ih raspoređujem :(. To zaista može da bude mukotrpno. Isto, jako mi je čudno što ne vidim avatare MSN kontakata. Nisam siguran da li oni vide moj avatar. Ne radi ni transfer fajlova preko transporta kao ni prikazivanje formatiranih poruka.

Yahoo transport nije prihvatio [email protected] već mora da se unese samo "username". Ne prijavljuje ni pristizanje novih mail-ova što je, po meni, jedna od jako korisnih opcija.

Prilikom listanja ES servera, videh i IRC transport kao i Publish-Subscribe service. Da li će IRC transport da proradi? Šta je Pub-Sub service?

[Ovu poruku je menjao JovanT dana 22.11.2007. u 19:54 GMT+1]
[ random @ 22.11.2007. 19:19 ] @
Citat:
JovanT: Da li postoji neka razlika (u performansama ili nečem drugom) ukoliko se koristi embedded baza umesto MySQL-a?


Nisam radio benchmark, svakako postoji razlika, ali pretpostavljam da neće predstavljati problem. I stari jabberd je koristio neku embedded bazu (xdb fajlove). Jedna lepa stvar: novi servis sa sve transportima zauzima 30% manje RAM-a od stare instalacije.

Što se transporata tiče, nova politika vezana za njih je sledeća: obezbeđujemo ih korisnicima kao uslugu takve kakvi jesu. Ne mogu da pružam podršku za njih jer ih ne koristim -- pogledaj na Openfire forumima. Moje lično mišljenje je da su transporti nužno zlo i neću se više mnogo cimati oko njih, čak razmišljam da se ni ne registrujem ponovo na jedini transport koji sam koristio (ICQ). Naravno, slobodno možete da koristite ovaj forum da između sebe razmenjujete iskustva i informacije o transportima.

Citat:
JovanT: Šta je Pub-Sub service?


http://www.xmpp.org/extensions/xep-0060.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Publish/subscribe

Ukratko, u pitanju je komponenta koja omogućuje korisnicima da se "pretplate" na "događaje" drugih korisnika. Jedan korisnik objavljuje ("publish") informaciju, a svi pretplaćeni ("subscribe") na taj node je primaju onog trenutka kada se objavi. Primene su raznolike: news feedovi, extended presence (lokacija, raspoloženje, pesma koja trenutno svira), avatari, deljeni bookmarksi itd. itd. Jako zabavna stvar.

[Ovu poruku je menjao random dana 22.11.2007. u 20:41 GMT+1]
[ JovanT @ 22.11.2007. 22:19 ] @
Znam da želite da što više popularišete jabber ali to ne bi trebalo da znači da korisnicima uskraćujete podršku za transporte. Transporti su i jedna od prednosti samog jabbera.

Nemam ništa protiv da pomoć za problem koji je sa moje strane potražim na sajtu proizvođača. Međutim, ja ne mogu da utičem na stvari specifične za ovaj server. Sudeći po ovoj temi, što se MSN avatara tiče, problem je na serverskoj strani. Tu je predloženo i rešenje problema tako da bi bilo dobro kada bi pogledao šta može da se uradi.
[ kalkulus @ 23.11.2007. 09:53 ] @
super je shto ste stavili novi server, nadam se da ce bolje raditi. jedino je bedak shto su mi svi ICQ kontakti nestali, ali valjda imam neki bekap
[ Shadowed @ 23.11.2007. 12:04 ] @
Ne mogu da se ulogujem od juce. Geska - not authorized. Nista nisam dirao ni menjao. Account je na pidgin-u i automatski se loguje (iskljucena mogucnost pogrenog unosa password-a).
[ random @ 23.11.2007. 14:14 ] @
Shadowed, čekiraj PP.
[ Shadowed @ 23.11.2007. 14:47 ] @
Reseno.
Mozda ce jos nekom znaciti - na ovom serveru je username case sensitive. Meni je bilo veliko S i zbog toga nije hteo da me uloguje.
[ nemysis @ 23.11.2007. 18:25 ] @
Od danas se ne mogu više ulogovati.

Koristim XMPP protokol, Pidgin 2.2.2. Ništa nisam menjao.

Dolazi stalno greška: "SSL Handshake Failed"

A sad dolazi greška "SSL peer presented an invalid certificate"

XMPP Console (Plugin) javlja:

<features xmlns='http://etherx.jabber.org/streams'>
<starttls xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-tls'/>
<mechanisms xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-sasl'>
<mechanism>PLAIN</mechanism>
<mechanism>CRAM-MD5</mechanism>
<mechanism>ANONYMOUS</mechanism>
<mechanism>DIGEST-MD5</mechanism>
</mechanisms>
<compression xmlns='http://jabber.org/features/compress'>
<method>zlib</method>
</compression>
<auth xmlns='http://jabber.org/features/iq-auth'/>
<register xmlns='http://jabber.org/features/iq-register'/>
</features>
<starttls xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-tls'/>
<proceed xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-tls'/>
Logged out.

Očigledno je greška do Servera.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao nemysis dana 23.11.2007. u 22:57 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 23.11.2007. 23:43 ] @
Danas mi MSN transport "zamrzao" kontakte, tj, nije menjao status kontaktima na MSN-u. Uradio sam logoff i login na transportu i tek tad je proradilo. Koristim PSI 0.11, ako to ima neke veze.
[ random @ 24.11.2007. 11:25 ] @
Citat:
nemysis: Od danas se ne mogu više ulogovati.

Koristim XMPP protokol, Pidgin 2.2.2. Ništa nisam menjao.

Dolazi stalno greška: "SSL Handshake Failed"

A sad dolazi greška "SSL peer presented an invalid certificate"

XMPP Console (Plugin) javlja:

<features xmlns='http://etherx.jabber.org/streams'>
<starttls xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-tls'/>
<mechanisms xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-sasl'>
<mechanism>PLAIN</mechanism>
<mechanism>CRAM-MD5</mechanism>
<mechanism>ANONYMOUS</mechanism>
<mechanism>DIGEST-MD5</mechanism>
</mechanisms>
<compression xmlns='http://jabber.org/features/compress'>
<method>zlib</method>
</compression>
<auth xmlns='http://jabber.org/features/iq-auth'/>
<register xmlns='http://jabber.org/features/iq-register'/>
</features>
<starttls xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-tls'/>
<proceed xmlns='urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-tls'/>
Logged out.

Očigledno je greška do Servera.

Pozdrav


Hmm, probaj da uključiš "Force old SSL" i nakačiš se preko porta 5223.
[ nemysis @ 24.11.2007. 12:47 ] @
@random

Hvala to sam i pre probao. U zaštitnom zidu Guarddog sam propustio portove 5222 i 5223 za Jabber protokol. Kao i u Routeru.

Opet dolazi greška: "SSL Handshake Failed"
[ sEaGhOsT @ 24.11.2007. 15:34 ] @
E i ja imam problema za pidgin-om isto nece da se nakaca, a imam problema sa mirandom koja se nakaci ali nece da mi registrujes transporte, zapravo, mogu da registrujem samo jedan i posle mi prikazuje samo taj transport ostalih nema. Kada se unregistrujem sa jednog, onda mi se svi pojave? Cudno, zar ne?
[ Shadowed @ 24.11.2007. 17:39 ] @
Sto se pidgin-a tice, evo kakva su moja podesavanja:
Tab basic:
Protocol: XMPP
Screen name: shadowed
Domain: elitesecurity.org
Resource: pidgin
Password: **********
Local alias: Shadowed

Tab Advanced:
Force old (port 5223) SSl - ukljuceno
Allow plaintext auth over unencrypted streams - iskljuceno
Connect port: 5223
connect server: elitesecurity.org
[ Slobodan Milivojevic @ 24.11.2007. 20:12 ] @
Imam malo problema sa PSI 0.11 i novim [es] Jabber-om:

Malopre bas testirao sa burazerom, ja se konektujem ok, on se konektuje sa laptopa, ali meni je jos offline. Posalje mi poruku na jabb, radi, ali ga vidim kao offline, on mene vidi da sam online, onda ponovo oboica reconnect, sad prvo on, pa ja, i dobijemo obratnu situaciju: ja sam njemu offline, a on meni online. Na gtalk account-u nema takvih problema.
[ random @ 25.11.2007. 13:48 ] @
Citat:
sEaGhOsT: E i ja imam problema za pidgin-om isto nece da se nakaca, a imam problema sa mirandom koja se nakaci ali nece da mi registrujes transporte, zapravo, mogu da registrujem samo jedan i posle mi prikazuje samo taj transport ostalih nema. Kada se unregistrujem sa jednog, onda mi se svi pojave? Cudno, zar ne?


Hm, ako koristiš Mirandu ne trebaju ti transporti, čak sumnjam da Miranda ima podršku za registrovanje na Jabber transporte.

Što se Pidgina tiče, dosta ljudi se kači sa njim bez problema.

@Slobodan: Jel se to uvek dešava? Da li imate autorizaciju u oba pravca?
[ momsab @ 25.11.2007. 14:20 ] @
Miranda odavno podrzava (i regovanje i koriscenje) jabber transporte, i ne samo to nego (dobro) podrzava i gtalk+gmail

aj javljajte utiske i dalje, valjda cu se uskoro setiti kako mi glase nalozi na drugim im mrezama pa da i ja probam transporte
[ random @ 25.11.2007. 14:39 ] @
Ako imate problema sa Pidginom, probajte da stavite najsvežiju verziju, ako i dalje ne radi, probajte da isključite SSL i uključite "allow plaintext auth. over unencrypted streams".

Edit: sad sam probao da se okačim sa Pidginom 2.2.1 i radi bez ikakvih problema (uključio sam samo "Require TLS").

[Ovu poruku je menjao random dana 25.11.2007. u 15:57 GMT+1]
[ nemysis @ 28.11.2007. 22:08 ] @
Sve što ste napisali sam probao i ne radi uopšte. Ne mogu se ni ponovo registrovati sa drugim nadimkom.
[ random @ 06.12.2007. 12:54 ] @
Si probao da se okačiš sa drugim klijentom?

Inače, mogu da zaključim u ovom trenutku da je migracija bila prilično uspešna i koliko mi se čini, nećemo se vraćati.
[ random @ 08.12.2007. 16:07 ] @
E da, što se tiče problema sa MSN avatarima, to je fiksirano u novoj verziji gateway plugina, ali pošto nije high priority issue, na es-u će biti ispravljeno u prvom sledećem apgrejdu servera (što će da se desi čim prođe FreeBSD 7.0 ports freeze, negde sredinom decembra).

[Ovu poruku je menjao random dana 09.12.2007. u 02:02 GMT+1]
[ nemysis @ 11.12.2007. 11:44 ] @
Hvala svima na pomoći i dobrim savetima.

Uspeo sam napokon da mi proradi Pidgin 2.3.1 u Gentoo.

U Tools / Certificates sam izbrisao sve certifikate.

U Tools / Plugins / Pidgin-Encryption / Local Keys
sve ključeve sam ponovo napravio sa jačinom od 4096 Bit-a.

Podešavanja za elitesecurity

Require SSL / TLS
Connect Port 5222
Connect Server elitesecurity.org
Proxy Type Socks 4
Host localhost
Port 9050

Ista podešavanja i za jabber.ru sem servera
Kod swissjabber.ch takođe i još bez proksija.

I sada se ponekad korisnik mora ponovo ulogovati.

Hvala puno za update i migraciju.
[ random @ 16.12.2007. 14:52 ] @
Citat:
random: E da, što se tiče problema sa MSN avatarima, to je fiksirano u novoj verziji gateway plugina, ali pošto nije high priority issue, na es-u će biti ispravljeno u prvom sledećem apgrejdu servera (što će da se desi čim prođe FreeBSD 7.0 ports freeze, negde sredinom decembra).


Sređeno.
[ jonathan @ 22.12.2007. 17:35 ] @
Da nema to najnovije sređivanje neke veze sa tim što mi transporti više ne prosleđuju listu online kontakata u Bombus-IM (mobilnom klijentu) ? Do pre par dana je radio bez greške. Upgrade nije pomogao... Naravno, daleko od toga da je ovo neki problem visiokog prioriteta - mogu da koristim i drugi klijent na telefonu; tek, red je da prijavim grešku :)

p0z, Alek
[ random @ 27.12.2007. 11:41 ] @
Verujem da nema.
[ momsab @ 14.03.2008. 15:37 ] @
da li je problem do novog web servera ili do sredjivanja jabber servera ili do provajdera, uglavnom meni danas nece da radi es jabber :(

a inace lepo sljaka
malo me nervira msn trasnport, ne vuce podatke za msn/live kontakte
[ random @ 16.03.2008. 12:10 ] @
Verovatno je do provajdera, servis radi neprekidno već 10 dana.
[ Shadowed @ 16.03.2008. 12:17 ] @
Meni ne radi par dana sa sbb-a.
[ Zekica @ 16.03.2008. 18:21 ] @
Ni meni ne radi jabber na [es]-u, ali samo ako je ukljucen TLS (enkripcija).
[ ALPHA-60 @ 16.03.2008. 22:00 ] @
Slicno je i kod mene, mogu da se konektujem tek kada iskljucim "Encrypt connection" u PSI-ju.
[ momsab @ 16.03.2008. 22:16 ] @
kod mene bez SSL takdoej en radi, tj vide me drugi (msn transport), posalju mi poruku i to je to
niti ja vidim druge, niti mogu odgovoriti a veza se sve vreme uspostavlja...

p.s. probah sbb proxy, opet ne sljaka... zvacu ih da pitas sta uradise sa portovima 522x
[ Shadowed @ 17.03.2008. 00:31 ] @
Ne bih rekao da su zatvarali portove, meni drugi serveri rade (gtalk i jabber.freenet.de).
[ Tyler Durden @ 17.03.2008. 09:31 ] @
Ni meni ne radi.
[ random @ 20.03.2008. 07:22 ] @
Jel može detaljniji opis problema? Ne možete da se zakačite na port 5222 ili 5223 (brza provera: telnet elitesecurity.org 5222)? Ako pak možete da se okačite na port i neki XML se razmeni između klijenta i servera, dajte ga ovamo.

Proverite i podešavanja klijenta. Evo primera za Psi koji provereno radi:



[Ovu poruku je menjao random dana 20.03.2008. u 08:40 GMT+1]
[ Shadowed @ 20.03.2008. 07:57 ] @
Sto se mene tice, detaljni opis je da problema vise nema :) Proradilo je, samo od sebe.
[ Ivan Dimkovic @ 20.03.2008. 11:19 ] @
Meni se u poslednjih nedelju dana desavaju jako cudni problemi - prvo server nije radio skoro cele prosle nedelje za mene (nisam uopste mogao da se konektujem)

Onda je proradio pre 2 dana kada sam rekao Gojku i kada je resetovan. Onda posaljem poruku Slobi Markovicu, i momentalno mi se diskonektuje jabber klijent... Onda krece da se konektuje i diskonektuje, dok Gojko nije opet restartovao jabber server (?!)

Sada recimo radi 10-tak min, a onda se rekonektuje - zapravo, ne znam ni koliko stvarno radi jer je rekonekcija kada Psi detektuje da je izgubio vezu sa serverom...

[ momsab @ 20.03.2008. 13:14 ] @
kod mene je proradilo pre neki dan i od tada sljaka bez problema :)
[ X Files @ 23.03.2008. 12:36 ] @
Radi li nekome ES jabber ? Meni ne radi...
[ momsab @ 23.03.2008. 13:45 ] @
radi
[ momsab @ 27.06.2008. 12:47 ] @
kako se odjavljuju transporti?
msn ne radi, probah da ga odjavim al ne ide nesto
da li treba da bude ponudjena opcija unregister ili je sve u redu sa Gajim-om (ne GAIM nego Gajim)?