[ steve585 @ 06.10.2007. 15:18 ] @
Dakle, u lokalnoj mrezi imam Pc pod Llinux-om i vise Pc-a pod Dos-om. Na jedan od Dos PC-a trebao bih napraviti backup podataka (3 file-a) sa Llinux Pc-a. Dos Pc koristi Netbios kao protokol. Postoji li naredba pomocu koje je moguce poslati ove file-ove sa linux Pc-a na Dos Pc? Probao sam sa scp, ali trazi se TCP/IP adresa, sto Dos Pc nema.
[ nkrgovic @ 07.10.2007. 11:33 ] @
Citat:
steve585: Dakle, u lokalnoj mrezi imam Pc pod Llinux-om i vise Pc-a pod Dos-om. Na jedan od Dos PC-a trebao bih napraviti backup podataka (3 file-a) sa Llinux Pc-a. Dos Pc koristi Netbios kao protokol. Postoji li naredba pomocu koje je moguce poslati ove file-ove sa linux Pc-a na Dos Pc? Probao sam sa scp, ali trazi se TCP/IP adresa, sto Dos Pc nema.

Najjednostavnije resenje koje meni pada na pamet je da podignes neki Linux LiveCD na toj Dos spravi. Nisi razmislio o tome?

U suprotnom google-aj za Linux Netbios, pa ces naci poneki howto ... Ukljucis netbios u kernelu, dignes samba-u da ga podrzava, mislim da sve to moze da se namesti, mada, iskreno, ja sam mlad za to :). U moje vreme smo na Win 3.11 vec stavljaju onaj Trumpet WinSock da podignemo TCP na njemu, a ne obrnuto.
[ niceness @ 07.10.2007. 16:37 ] @
Malo sam potrazio po netu i izgleda da kernel uopste nema podrsku za NBF (netbios frames) protokol, a to je bas ono sto tebi treba.
Ustvari za 2.4 se mogu pronaci neke zakrpe (http://zhubr.tamb.ru/netbeui/), ali za 2.6 nema nista.
[ steve585 @ 07.10.2007. 19:23 ] @
I sam sam nedovoljno star da mi Dos tece zilama. Fazon je sto ta racunala na Dos-u koriste sam flopy drive, te nije moguce vrtiti CD na njima. A sad nesto kontam da li je moguce spojiti se sa Dos masine na Linux i napraviti neko kvazi kopiranje? Zvuci glupo, ali...
[ steve585 @ 07.10.2007. 19:28 ] @
A da stvar bude bolja na Linux masini postoji java aplikacija koja salje neke druge file-ove na sve Dos masine!
[ niceness @ 07.10.2007. 19:33 ] @
Pa na primer probaj da nadjes neki DOS softver za komunikaciju preko serijskog porta... ako masina ima serijski port ;)
[ VRider @ 07.10.2007. 19:55 ] @
Ako moze taj DOS program da se vrti pod dosemu na Linuxu, onda mozes radis sta hoces medju Linuxima, a i dos program ce tome da pristupa. Kako ovo zvuci?
[ Dundjerski Nemanja @ 08.10.2007. 13:03 ] @
Mozda da na Linux masini podignes ftp ili mail server pa tako resis problem?
[ niceness @ 08.10.2007. 13:11 ] @
To bi bilo malo teze sa obzirom da Dos racunari uopste ne razumeju IP protokol.