[ QKKK @ 09.10.2007. 18:31 ] @
Ovu grešku dobim pri instalaciji graf. drivera za linux...



Nadam se da netko zna ovo rješit, jer je stvarno ružno radit na rezoluciji 800x600...
[ fade @ 09.10.2007. 19:12 ] @
Ne mozes instalirati driver dok ti masina koristi X,znaci moras ici u initlevel3.To se najlakse postize killovanjem X-a kombinacijom ctrl+alt+backspace(najbrzi nacin :)),tako bar ja radim.Kada te prebaci u txt mod,instaliras driver,i podignes X ponovo sa komandom startx.Ako ova kombinacija za prebacivanje u txt mod ne radi,onda probaj u konzoli kao root da kucas init3 ili init 3,jedno od ta dva,nisam siguran...To bi trebalo da bude to.
I da,rezolucija nema nikakve veze sa grafickom,na toj grafickoj bi mogao da koristi i 1024x768,samo treba da dodas opcije u xorg.conf koje sam ti kopirao prosli put.
[ Tyler Durden @ 09.10.2007. 19:15 ] @
Jel znaš engleski?
Vidiš da ti lijepo piše da pogledaš sekciju INSTALIRANJE NVIDIA DRAJVERA u README fajlu koji možeš da skineš sa njihovog sajta na stranici za Linux drajvere.

Pročitaj uputstva koja dolaze uz neki softver prije postavljanja pitanja na forumu.
[ jorganwd @ 09.10.2007. 20:21 ] @
A sta ce tebi bt? Predji na ubuntu, olaksaces sebi zivot.....
[ QKKK @ 10.10.2007. 12:02 ] @
bt mi treba zbog nekih stvari koje su moguće samo na bt-u...

btw... nikad nebi koristio Ubuntu, isti k**** ko i windows.
[ fade @ 10.10.2007. 14:28 ] @
Ne verujem da postoje stvari koje ce raditi na jednom distro-u, a na drugom nece.To je sve jedna ista osnova,kernel,libovi,gcc,sve se moze kompajlirati iz source-a...
[ jovica016 @ 17.10.2007. 21:34 ] @
Citat:
QKKK: bt mi treba zbog nekih stvari koje su moguće samo na bt-u...

btw... nikad nebi koristio Ubuntu, isti k**** ko i windows.


Pa ako si stao i ne mozes sam da resis ovakav problemcic, onda mislim da BT2 nije za tebe.

Pozdrav!
[ DJ_DzoNe @ 30.12.2007. 17:53 ] @
Pa bt je osnova Slackware, izadji iz X-a i instaliras drajvere.
A za rezoluciju vec sam sreo nekoliko topica, pa procesljaj.

Cisto da napomenem kako se zaustavlja X za RH:
LogOut iz KDE/GNOME okruzenja
Zatim Ctrl+Alt+F6 i logujes se kao root!
Zatim u konzoli ukucas telinit 3 to ce zaustaviti X