[ Vole Domu @ 09.10.2007. 23:09 ] @
Cesto kada citam biografije, i uopste tekstove o Dzoniju i Azri, nalazim kako ljudi smatraju da je taj njihov prvi album uzasno lose produciran...
skoro svuda se pominju "ocigledni produkcijski promasaji"
pa cak i sam Leiner kaze kako su na tom albumu prolili krv a da se od toga "na albumu cuje 30%"

prvi album je producirao Drago Mlinarec,
a sve ostale sam Dzoni Stulic.

Meni je recimo Kad Fazani Lete mnogo dobro producirana plocha, medju boljim domacim, i tu nema priche,

ali ni za ovaj prvi ne mogu bas da kazem tacno sta ne valja,
naravno nije vrh vrhova, ali ja (noob) ne cujem nikakve "katastrofalne promasaje"


dakle, po vasem misljenju da li je strasno lose producirana ploca,
i ako jeste, na sta tacno mislite????
[ acaradio @ 10.10.2007. 00:12 ] @
Prvi album Azre je cuveni primer lose produkcije. Snimljen je katastrofalno, miksovan i masterovan katastrofalno i kao sto je to slucaj sa velikim brojem ploca sa ovih prostora - presovan je katastrofalno.
Steta...autorski izvanredan album.
Sta ne valja ? Kompletna zvucna slika, plitko do bola, neverovatno prazan zvuk...posto je jako lose snimljen, tesko da bi se cak i kompletnim remiksom i remasterom postigao bilo kakav vidan napredak.

Sto se tice "Fazana", sniman je u Nemackoj, tehnicki je uradjen veoma dobro, ali je to veoma razlicito od onoga sto je Azra radila na prvim albumima.
[ Vole Domu @ 10.10.2007. 11:41 ] @
Snimljen je katastrofalno, miksovan i masterovan katastrofalno i presovan je katastrofalno.



Da, ali opet govoris uopsteno



neverovatno prazan zvuk...

evo, ovo je vec nesto sto lici na odgovor kakav trazim,

moje pitanje je u sustini kako biste vi to uradili, sta bi bilo drugacije?

ne mzoes da kazes ja bih napravio bolji zvuk, bolji miks, i bolji mastering
naravno da bi, ali kako, na sta tacno mislis...
[ acaradio @ 10.10.2007. 13:13 ] @
Hehe...mislis da imam volje i vremena da sada nasiroko objasnjavam svaki detalj ? Nemam.

Evo ukratko - losa postavka (i verovatno izbor) mikrofona pri snimanju instrumenata... frekventno veoma uzak snimak, nit' visokih, nit' basova...moguce da su hteli da postignu "nesto" a dobili "nista"....kao, trebalo je da zvuci sirovo a ispalo je siromasno. Potpuno pogresan pristup.
Da bi se nesto uradilo od tog albuma, trebalo bi nabaviti vremeplov, otici u 1980-tu, isterati Dragu Mlinareca i ekipu iz studija i snimiti plocu iz pocetka

Da budemo realni, ako bi se radio kompletan remiks tog albuma, svaki element miksa (instrumenti, vokali) bi trebalo ponovo obraditi (dinamika, EQ, prostorni efekti) i smestiti u stereo sliku. Ali kazem jos jednom - nista to ne vredi kada je album snimljen lose. Ne verujem da bi bilo drasticne razlike.
[ Vole Domu @ 13.10.2007. 13:54 ] @
da, eto to je vec nesto.

hvala.


ali meni recimo ta "siromasna produkcija" nije svuda promasena.

recimo na Iggy Pop i Vrijeme Odluke mi je sasvim u redu...

Iggy Pop zvuci skroz sirovo, stoji joj...

dok su recimo Gracija, Ne Mogu Pomoci Nikome Od Nas i josh neke uzhas...