[ peraa @ 10.10.2007. 02:57 ] @
imam problem sa rme 9632 karticom.izgleda mi da sam ja jedini koji se zali na taj problem.problem je u tome sto mi u cubase i nuendu kada stavim njen asio drajver pucketa i opterecuje procesor.sve uslove ispunjava konfiguracija jer komp mi je nov to jest dual core2 2gb memorije 800 gb hard itd.skidao sam i drajvere sa rme sajta ista stvar.pomozite molim vas
[ vindic8or @ 10.10.2007. 03:46 ] @
kako si podesio asio latenciju?
[ peraa @ 10.10.2007. 04:28 ] @
ma menjao sam i latenciju od najmanje do najvece ali nema efekta
[ acaradio @ 10.10.2007. 08:51 ] @
Da li ti se to desava odskora ili taj problem postoji od kada si nabavio karticu ? Probaj sa nekim drugim softverom (npr. Reaper) takodje sa tim ASIO driverom pa vidi da li je situacija ista, mozda imas problem samo sa Steinbergovim aplikacijama....a mozda je neki veci problem.

Inace, nesto mi to mirise na konflikt nekih ASIO drivera sa dvojezgarnim procesorima. Ja imam slican, mada mnogo manje izrazen problem sa ASIO protokolom (sa jednom drugom karticom) - svakih 10-tak sekundi pojavljuje se puckanje cim pokrenem vise od 2 VST-a, bez obzira sto je CPU veoma miran (2-10 %)...isto tako, mogu da pokrenem goooomilu VST-ova i nece se pojaviti pucketanje zbog opterecenja, ali taj "puc" koji se pojavljuje na 10-tak sekundi je skoro redovan...jednostavno, negde nesto divlja i vec mesec dana isprobavam razne metode, ali jos uvek nema uspeha.
[ peraa @ 10.10.2007. 21:50 ] @
karticu sam kupio pre dva dana a pre nje sam imao audigi2 koja je radiladobro na istoj konfiguraciji kolko moze ona dobro da radi.izgleda mi da ovo nije softverski problem i da je nesto drugo u pitanju posto ne znam sta nisam probao.probao sam i u reasonu isto se dogadja samo dobro radi kad u reasonu stavim neki drugi izlazs recimo analog a cim stavim preko asia odmah se vraca problem.mozda zato sto kad stavim direktni izlaz onda mi poveca bufer a kad stavim asio onda vrati.vec imam iskustva sa rme tako da ona sa ovim podesavanjima koja sam ja postavio treba da radi opusteno.znate li moze li da utice raid controler posto su mi hardovi u raidu
[ Aca_sd_A1000 @ 15.10.2007. 03:30 ] @
skini asio driver for all pa probaj . ili neku drugu verziju asia... definitvno je problem u softverskom delu asia. jesi probao u cub.. nuen... da stavis defolt drajver ? da li i tada pucketa?
moja preporuka skini vise asia i probaj... 1.8 for all ili 2.7... nemam pojma pa javi sta se desilo :D bas me zanima...poz