[ bokan2007 @ 10.10.2007. 11:50 ] @
pozdrav

zelio bi prvo da pozdravim sve na ovom forumu i zamolim za pomoc....
ovako moja prijateljica zeli da kupi dv kameru a ja apsolutno nisam strucan pri tome... jesam radio sa njima ali to je bilo podavno i znam da sam imao nesto problema oko prebacivanje preko firewire-a... nevazno moja pitanja su sledeca pa bi bio veoma zadovoljan kada bi mi neko pomogao...


1.koje su kamerice bolje dv ili one koje direktno narezuju na dvd? sta bi vi preporucili
2.ako uzme dv kamericu koliko GB prostora bi bio avi file od recimo sat vremena kada bi se preko firewire prebacio na disk
3. i na kraju koji je nabolji program za prebacivanje dv ili avi fajla u dvd format? ovo nije toliko vazno samo me zanima sa kojm vi programom radite i sa kojim ste imali najmanje problema


kamerica za koju je prijateljica zainteresovana je Sony DCR-HC27E sta mislite o njoj

unaprijed zahvalan
[ Misa_exclusive @ 10.10.2007. 12:51 ] @
Uzmi miniDV kamericu. 1 sat materijala je oko 13GB. Za konverziju AVI u mpeg2 možš koristiti npr. MPEG Encoder. A za pravljenje DVD-a od mpeg 2 materijala možeš koristiti DVD movie factoru, a možeš i neka profi rešenja kao što su DVD lab, adobe encore, DVD Architect...
Za detaljnije oinformacije o svemu ovome koristi pretragu i prelistaj TOP teme na video forumima.
[ bokan2007 @ 10.10.2007. 13:09 ] @
hvala ti mnogo


evo sada me upravo zvala ta prijateljica i rekla je da je kupila kamericu koja snima na DVD-ove... tako da hvala ti na pomoci...

mozes li mi reci samo da li se puno zeznula sto je kupila kamericu koja narezuje dvd-ove ili ipak nije posto nije nesto vjesta sa programima...


pozdrav
[ Misa_exclusive @ 10.10.2007. 17:38 ] @
Pošto je za potpuno amatersku upotrebu - neije pogrešila. Čak joj je i lakše tako.
PS nek je u zdravlju koristi