[ StratOS @ 03.09.2003. 08:15 ] @
Evo jednog pitanja za razmisliti :

Kakva je Vasha ideja razlichitosti ?
Recimo da imate dva web pagea, koja su slichna, kakva je vasha ideja o razlichitosti
( nikakvoj grafickoj, tekstualnoj itd, zvucnoj itd ).
[ filmil @ 03.09.2003. 10:01 ] @
Ovo što te zanima je osnovni problem u telekomunikacijama. Dve poruke su slične ako ih izvor proizvodi sa istom verovatnoćom. Kreni od članka "A Mathematical Theory of Communications" kog je napisao Klod Šenon (Claude Shannon, 1948!), zatim skreni ka "Modern Coding Theory" Ruedigera Urbankea (2003, vrlo moderno!) a verovatno bi pomogla i knjiga od Proakisa "Digital Communications" (evergreen). Videćeš da je „sličnost“ stranica ekvivalentna problemu kodovanja a na tome ljudi rade jako dugo.

f
[ StratOS @ 03.09.2003. 10:31 ] @
Da, to je recimo cista logika ...
Mene zanima neka cista razlika - ideja kakve razlike medzu stranicama.
Znam, da je to tezko opisati, no nije rijec o kakvoj matematickoj razlici ili slicno.
Rjec je o konceptu - ideji razlicitosti, kakva bi bila ta ideja razlicitosti uz obicne razlike u tekstu, sourceu ...

Znaci ideju, koja nije tako 'logicka', no ona je uvidljiva, no tu jos jedanput napomenem, da nije bistvo graficka, tekstualna razlika.

Kakva bi to razlika/ideja bila ?
Dali uopste postoji nesto takvo ?

"Imas ga pred nosom a neznas sto to je", nesto u tome smislu, ne znam kako drugcije bi to kazao, stvarno.

poz.