[ Nimfa @ 10.10.2007. 19:26 ] @
Moram prvo da napomenem da sam potpuni laik iz ove oblasti ali zaista mi je potrebna pomoc...
Naime, interesuje me da li je i kako, moguce locirati gde se nalazi odredjeni mobilni telefon.
Pri tome imam samo broj tog telefona.
Ako se pitate zasto me sve to zanima, situacija je sledeca, doduse malo glupa...
Neki manijak me maltretira vec godinu dana. Nisam u mogucnosti da menjam svoj dosadasnji broj mobilnog iz raznoraznih razloga...Nekoliko puta sam isla u Telenor da bih se zalila, oni im iskljuce broj ali manijaci uzmu novi
i ajd' Jovo nanovo....Plus maltretiraju i moje prijatelje, bivseg decka itd.Znam da zvuci ko spanska serija, al' meni je vise dosta svega i htela bih da znam ako je ikako moguce ko stoji iza svega toga.
Volela bih da me neko posavetuje ko se razume u ovakve stvari....
[ misk0 @ 10.10.2007. 19:32 ] @
Ti? Nikako!
Potrpaj u 'grupu' ljude koje znas i od kojih ocekujes pozive, u security podesavanjima telefona podesi da primas pozive samo sa tih brojeva i uzivaj. Jedno vrijeme, pa onda kad vide da te ne mogu dobiti vishe, prestace.
[ calexx @ 10.10.2007. 20:17 ] @
Zar nije jednostavno da kada prepoznaš broj samo prihvatiš poziv ali ne slušaš i ne obraćaš pažnju na telefon. Kad vidi da troši vreme bez veze, valjda će da odustane.
[ Odin D. @ 10.10.2007. 21:42 ] @
Kad sam ja jednom isao u SUP da izvadim neku potvrdu i cekao u hodniku da dodjem na red (a posto se tamo dugo ceka moze svasta da se cuje), cuo sam i vidio kroz otvorena vrata jedne kancelarije kako neki inspektor objasnjava nekom (kome su valjda ukrali neki skupocjeni mobilni telefon) kako oni mogu da ga lociraju istog momenta cim lopov ukljuci telefon. Pri tom je mislio da mogu da ga nadju ako je telefon registrovan kod mobilnog operatera, a lopov zamjenio sim karticu. A ako je ostala stara sim kartica u telefonu onda moze i bilo koji aparat. Dakle, ako te zovu sa istog mobilnog broja, nije nikakav problem da ga nadju, ali ne operater vec policija. Operater ne smije da se bavi tim radnjama bez policijskog naloga. Cudi me uopste kako su i pristali da iskljuce taj broj samo na osnovu tvoje zalbe. Tako bih i ja mogao slagati da me neko uznemirava pa da mu oni iskljuce broj?
Kad ti se takve neke budale nakace, tesko ces ih otjerati ignorisanjem. To ih samo stimulise da pronalaze nove nacine da te iritiraju. Samo u policiju... uznemiravanje nije bezazlen prekrsaj, pogotovo ako podneses tuzbu.
Medjutim, nasa policija nije bas orna za posao, pa se vecina stvari zavrsi samo na prijavi, a oni ne urade nista po prijavi (ovo znam iz licnog iskustva, nije se radilo o uznemiravanju, vec o razbojnistvu, pa tim jos gore). Kasnije sam saznao da je najgluplja stvar otici direktno u policiju i prijaviti zlocin, jer ih onda nista ne obavezuje da nesto i rade. Ima neki drugi put, a to je valjda da odes prvo do drzavnog tuzioca, a onda on kao neki tvoj zastupnik prijavi to policiji. E onda oni moraju nesto i da rade, jer ih on goni po sluzbenoj duznosti i provjerava sta su uradili i ne mogu bas tako lako da se za....vaju. A ovako obicno sastave zapisnik, pa ga onda umaste burekom cim izadjes iz kancelarije.

[ Nimfa @ 11.10.2007. 00:27 ] @
Pobogu, jasno mi je da ja licno ne mogu to otkriti...:)))
Pitam za neku sluzbu, ili da nekog podmitim...nemam pojma...
Ne zovu me,retko to cine, pisu mi poruke...I to takve vulgarnosti i bljuvotine..pripadne mi muka...A i kad zovu samo cute…
Ja sumnjam na dve osobe koje medjusobno nisu povezane ali su mi obe jako bliske...
Jer u porukama se provlace takve stvari koje samo te dve osobe mogu znati...
Ja hocu da znam ko je...Ja imam 28 godina i uopste nisam u fazonu takvih gluposti...
Ignorisem ja sve to ali nece da prestanu….I ne znam kada ce sve to prestati…
Nadala sam se ali ocigledno je neko jezivo bolestan…Spletkarenje….
A u Telenoru sam prvo prijavila pa su rekli da ce ih opomenuti, kad sam drugi put prijavila onda su ih tek ugasili…I to su kao proveravali nesto moj telefon, valjda da vide da li je to istine…Otkud znam kad se ne razumem u takve stvari….
Da odem u muriju, imam utisak da nece nista uraditi, i ja opet necu saznati ko je…
Eto, zaista vas ljubazno molim za savet…Ima li neko ideju sta da cinim, kome da se obratim…
Pozz svima…
[ VRider @ 11.10.2007. 00:40 ] @
Pozovi broj sa nekog fiksnog, predstavi se kao zaposlena u nekom preduzecu, saopsti da je doticni dobitnik neke gluposti, i trazi mu licne podatke radi urucenja nagrade.
[ Ilic Igor @ 11.10.2007. 00:44 ] @
Ako znas broj ne mozes da ga lociras, ali policija moze ili provajder (ako imas pravu osobu) da ti da listing tog broja. Okrenes poslednji broj koji je zvao pitas da li vam je poznat broj, ako kazu da lepo ovde..... itd.
[ Nimfa @ 11.10.2007. 00:48 ] @
Znaci - ako znam samo broj telefona sa kog me cimaju, ne moze da se locira...
A sta jos treba da saznam da bi moglo?
A pravu osobu - pa, jbg, nemam...da imam vec bih to sredila...
[ Slobodan Milivojevic @ 11.10.2007. 09:55 ] @
Moze da se locira ako znas broj telefona, sto ne bi moglo... Ti licno ne mozes nista, a i ne verujem da ce operater da ti da podatke o tom broju. To oni ne smeju zbog ugovora sa tom osobom, a ako je prepaid, onda verovatno i ne znaju ko je.

E, sad policija moze da na osnovu tvoje prijave preko sudskog naloga izvuce listing tog broja, i da zove ljude koje je taj neko zvao, da ih lepo pozovu iz policije i pitaju ciji je to broj.

Meni jedino to pada na pamet.
[ Odin D. @ 11.10.2007. 15:36 ] @
Ako sumnjas na neku osobu, onda otidji do nje, ili joj se prikradi nekako da ti bude na oku, a onda pozovi taj broj, ali ne sa svog broja vec uzmi neku drugu karticu. Ako toj osobi u tom momentu zazvoni telefon u dzepu..... dalje ti vidi sta ces.....
[ Nimfa @ 11.10.2007. 16:14 ] @
Znaci definitivno - moze da se locira samo na osnovu broja i policija moze to da odradi...
E, sad, da li ce oni meni na kraju reci o kome se radi?
Ja sam cak u jednom momentu pomislila da angazujem neku privatnu detektivsku agenciju....
Znam da je sve ovo mozda malo preterano s moje strane ali kad te neko maltretira godinu dana i jos sumnjas na nekog ko ti je blizak,
jednostavno ne mogu da budem mirna...Uzasno me zanima ko je to...
[ Ivan Dimkovic @ 11.10.2007. 16:58 ] @
Citat:

E, sad, da li ce oni meni na kraju reci o kome se radi?


Naravno da nece.
[ OffShore @ 11.10.2007. 18:01 ] @
Posto u Srbiji ima mali milion agencija koje ILEGALNO prisluskuju ili imaju veze kod operatora, najbolje da se obratis njima, jedna od njih je i od Bozidara Spasic-a http://bspasic.net/usluge.htm

Inace znam za X slucajeva gdje su ljudi pronalazeni preko IMEI broja telefona (znaci mjenjaju kartice, a aparat isti)tako je skoro sin jednog bogatasa ovdje, kupio malo skuplji telefon u BGD-u, to isto vece se desila provala u toj prodavnici i vlasnik je dao spisak svih telefona i zabunom i od ovog vec kupljenog-ne mozete da zamislite paranoju od oca i sina, kad ih je nazvao tip iz Srbije i natenane objasnio: GDJE SU BILI,sa kim su razgovarali,ko je njih zvao,koga su oni zvali i sve tipa: bili ste na Zlatiboru tad i tad, na povratku u Cacku ste primili taj i taj poziv,pa ste otisli u Sarajevo iz Sarajeva u Banja Luku-KOMPLET SVE (nebitno sto su bili u dvije drzave)

Takodje, prije 2 sedmice se ovdje dogodilo dvostruko ubistvo, ubijen je jedan mladic koji je sjedio u kolima sa djevojkom,nju su oteli , i ona je pronadjena 5 dana poslije mrtva i poluzakopana.Dvije stvari su falile do savrsenog zlocina:1. da su djevojku dublje zakopali i 2. DA NISU UZELI NJEN APARAT, jer posle par dana IMEI se pojavio na drugom broju (inace ubice nisu poznavale zrtve, vec su naisli i jednostavno ih napali)

Dojava podmetanja bombi je vrlo popularna u Bosni (konkurencija, ovo ono) obicno sa Srbijanskog broja e obavjesti policija ili vlasnik, policija MORA da isprazni objekat iako se predpostavlja da je dojava lazna, ali zakon je zakon i sta biva?
Telefon se moze locirati sad pa sad ALI!!! Zakon: zakon nalaze policiji da preko MUP-a (u ovom slucaju Republike Srpske) obrati ministarstvu inostranih poslova BiH, da se ovo obrati MIP Srbije koje ce opet da to proslijedi MUP-u Srbije-na kraju cijela procedura traje par mjeseci, zato su se baje dosjetile, lociraju preko privatnika pa onda fista fusta:)

[ Ivan Dimkovic @ 11.10.2007. 18:44 ] @
Tacno, moguce je preko "privatnih agencija" uraditi lociranje broja, pa cak i pokupiti spiskove poziva - ali osim ako nemate nameru da idete sa nekom gorilom i da lomite noge osobi koja vas uznemirava, bolje taj posao prepustite drzavi.

Operateri, inace, po zakonu ne smeju da ovakve podatke odaju nikom osim policiji (a kako se i pored toga do njih dolazi, svi znaju) - dakle, ako se desi neka frka kad osobi koja vas uznemirava polomite noge i ukljuci se murija, postoji mogucnost da budete krivicno gonjeni i vi i vasa "veza".

Osim toga, ne znam koliko se bas isplati kesirati pare nekoj agenciji samo zbog uznemiravanja.
[ Nimfa @ 11.10.2007. 19:09 ] @
Ma daleko od toga da cu nekome da lomim noge...Nisam u tom fazonu...
Necu zbog budale da sebi napravim problem...
Samo hocu da ga pljunem...Majke mi...
Hvala na informacijama...
[ Odin D. @ 11.10.2007. 20:41 ] @
Mislim da ti je najbolje da uradis onako kako sam ti prvo savjetovao. Otidji do drzavnog tuzioca i pokreni postupak. To ti je dzaba, ne kosta te nista. A posto tuzilac vodi postupak policija ce morati nesto i da uradi. Naravno da ti kao osteceno lice imas pravo da znas ko stoji iza toga. A kad se u igru umijesa i policija i moguce krivicne sankcije i taj majmun ce se dozvati pameti. Privatne agencije nemaju pravo da ikom ista urade, pa cak i da pronadju ko to radi ti sa tom informacijom ne mozes nista da uradis niti se to moze koristiti kao eventualni dokaz pred organima vlasti, posto je zabranjeno skupljati na taj nacin informacije o bilo kome i nikakva privatna agencija nece da potvrdi tu svoju aktivnost pred bilo kakvim pravnim organom ili organom vlasti. A kad na takav nacin pronadjes ko stoji iza toga mozes samo jos vise da ga isprovociras i tesko da ce da se okane toga. A ovako, kad ga drugovi privedu u stanicu, pa provede noc- dvije u pritvoru, pa dobije i po koji samar (to mu ne gine kad ode tamo bio prav ili kriv), onda ce vjerovatno malo da se smiri....