[ bajt @ 11.10.2007. 12:50 ] @


U wordu 2007 sam otkucao rad sa otprilike 150 formula koristeci njegov equation editor (a ne microsoft equation 3.0). Potrebno je da sve to prebacim u standardni .doc format.
Postoji opcija "save as/word 97-2003 document" medjutim tada se sve formule pretvore u SLIKE, što mi apsolutno ne odgovara. Na netu sam našao neki programčić (GrindEQ) koji prebacuje word07 dokument u latex pa onda iz latexa u word03, neke formule ispadnu ok a neke ne (uglavnom one duže) i bilo bi potrebno dosta copy/pasteovanja.
Jel postoji neki drugi način ?


[ corluka @ 14.05.2009. 17:05 ] @
Iskopavam ovu temu iz arhive jer imam isti problem. Formule otkucane u Equation Editoru novog Worda pretvaraju se u slike (i to u veoma niskoj rezoluciji) onog momenta kada dokument snimim kao .doc (radi daljeg prebacivanja u Quark). Ako neko ima rešenje za ovaj problem, veoma ga molim da ga opiše ovde, u pitanju je nekoliko monografija koje treba pripremiti za štampu, a ja ne znam kako. Hvala!
[ Jpeca @ 15.05.2009. 11:54 ] @
Prilikom snimanja Word 2007 dokumenta u starom formatu sve formule se pretvaraju u slike i koliko ja znam tu nema pomoći. Ali ne znam što ti to smeta za import u Quark - trebalo bi da se slike impotuju korektno?
Dakle, editovanje radi u verziji 2007, a samo kopiju sačuvaj u doc formatu kako bi mogao da importuješ u Quark.

[ Goran Rakić @ 15.05.2009. 12:52 ] @
@Jpeca: Problem je u rezoluciji, ranije su se formule izvozile u vektorskom obliku.

@corluka: Probaj da odštampaš u PDF, to bi trebalo da forsira veću rezoluciju. Neko od MSO korisnika će verovatno imati i bolji odgovor.
[ corluka @ 16.05.2009. 19:36 ] @
Hvala na odgovorima!
Rešenje sa prebacivanjem u PDF je problematično zbog toga što bi onda iz tog PDF-a jednačine trebalo isecati i tek onda ubacivati u Quark, što je Sizifovski posao kada je u pitanju monografija sa mnogo jednačina. Mislim da u ovom Wordu (još ga nisam instalirao, materijal za prelom dobijam od autora) pri kucanju jednačina može da se bira Equation Editor 3.0 (onaj iz prethodnog Worda). Moram to da proverim. Ako je tačno, onda od autora treba tražiti da jednačine kucaju na taj način i problem je rešen.
[ IvaG @ 09.09.2010. 21:00 ] @
Pozdrav, i ja imam isti problem. Da li postoji nacin da se dokument sa formulama iz worda 2007 prebaci u word 2003, ali tako da formule i u wordu 2003 mogu da se menjaju, a ne da ostanu kao slike??