[ Miroslav Ćurčić @ 11.10.2007. 14:09 ] @
Pokušavam automatizovati proces provere rangiranja sajta na pretraživačima,
gledao sam manual i neke "tips"-ove ali nisam našao ništa upotrebljivo.

Dakle, zanima me postoji li query za Google kojim bih mu prosledio ključnu reč ("q") i naziv domena i da dobijem gde se kotira moj sajt za tu pretragu. Dakle ne bih da preuzimam 100 ili 1000 rezultata pretrage pa da ih parsiram (zbog bandwitha), nego dali postoji ovakav upit kojim bih dobio samo 1 rezultat - redni broj.
[ D.i M.e @ 11.10.2007. 22:52 ] @
http://code.google.com/apis/
[ Miroslav Ćurčić @ 13.10.2007. 21:37 ] @
Ne postoji takav API,
najpribližniji je AJAX Search API ali i on samo prikazuje rezultate pretrage, znači opet treba parsirati.

Zasukao sam rukave i napisao u PHPu otvaranje Guglove stranice s parametrima simulirajući pravi web-browser, parsirao rezultat i lepo radi.

Zanima me jel neko video negde sličan projekat?
Naravno ne uslužne sajtove koji to rade ili exe programe nego u nekom skript jeziku odakle bih skinuo logiku.
Ili možda stvarno postoji API koji ovo radi a ja ga ne vidim.
[ ||NeX|| @ 14.10.2007. 08:45 ] @
Već smo o tome govorili: www.digitalpoint.com -> tools.
[ Miroslav Ćurčić @ 17.10.2007. 16:02 ] @
Ako sam dobro razumeo Google-ov "terms of service", zabranjeno je prikazivanje derivata rezultata pretrage, pa nije ni čudo što nema takav API.
Ovo što NeX reče je neupotrebljivo, rekoh da hoću da skinem logiku a ne uslužni sajt.

Dakle jedini način je simulacija pretrage i parsiranje rezultata, videćemo hoće li mi Google blokirati sajt.
[ ||NeX|| @ 20.10.2007. 13:13 ] @
Za logiku se obrati Scott-u na seomoz, on će ti pojasniti. On je napravio njihov rank checker.
[ NekoMiJePojeoRexa @ 12.12.2007. 11:43 ] @
Naravno da ima takav program. Ja za to koristim WEB CEO. Mozes besplatnu verziju skinuti ovde: link