[ Ivica M. @ 11.10.2007. 22:46 ] @
Quickoffice je u saradnji sa Adobe izbacio novu verziju PDF reader-a za Symbian 9.1, 9.2. Nazalost, kosta 20$, ali, ukoliko dosta radite sa PDF dokumentima, vredi svake pare. Za razliku od prethodnog, otvara prilicno velike dokumente (uspeo sam da otvorim neke od nekoliko desetina MB), normalno, sa porastom velicine, program usporava. Jos jedna vazna stvar, ima reflow mode, koji omogucava citanje teksta bez skrolovanja levo-desno.
[ Ivica M. @ 12.10.2007. 19:46 ] @
OK, brate, opusteno. I ja mislim da je apsurd da ovoliko kosta, nesto sto je besplatno na svim drugim platformama, a skupo je jer Adobe ocigledno nije vise hteo da razvija, pa se Quickoffice ogrebao. PDF+ mi je lose renderovao fontove, Adobe Reader (i stari i novi) nikad nije imao problema ni sa cirilicom, ni latinicom. Stara, besplatna verzija, je neupotrebljiva za neko ozbiljnije citanje jer nema reflow mode, ona je OK samo na E90. Verovatno vecina misli kao ti, ali neka poruke, mozda eventualno nekom bude od koristi (bar neka znaju ljudi da postoji, pa neka traze krek). Pozz.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.10.2007. 13:50 ] @
Čovek je rekao da ukoliko osoba radi sa PDF-ovima program vredi svake pare, ali da nažalost košta 20$, a pošto on možda ne radi toliko mnogo sa njima, u redu je da kaže u prvom licu jednine da i on sam misli da je apsurd da toliko košta :)

A stvarno ne vidim poentu dalje rasprave na ovu temu, a u pravcu velike ili ne cene ovog programa.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2007. 00:23 ] @
Citat:
Pici man:
@-V-O-Y-A-G-E-R-, znači, polazeći za ovom logikom, mogu proizvoljan broj puta pokrenuti novu temu na ovom forumu o svakom pojedinačnom programu ponaosob, koji usput mene lično toliko i ne interesuje kupiti ga, i da u istoj temi isti program i samu njegovu cenu nahvalim do besvesti samo zato što *pretpostavljam* da će se neko složiti sa time ili pronaći sebe u toj recenziji i brže bolje platiti isti 20€ i reći da je odlično prošao?!?


Izvini što ranije ne odgovorih, ali niti sam imao vremena, niti živaca za ovakvu vrstu rasprave :)
Znam te, ma koliko bajato i retro ovo zvučalo, kao istaknutog člana našeg kolektiva i cenim tvoje slobodno vreme koje trošiš da bi odgovarao na postavljena pitanja.

Ipak, postoji granica objektivnosti koji si prešao ovakvim javnim i priv. porukama, a to je da svako ima pravo na svoje mišljenje, ma kako ono bilo suprotno od tvog ili nepotrebno i besmisleno iz tvog ugla :) Ni meni se ne sviđa ideja da nam forum preplavi more tema o programima koji će koristiti malom broju ljudi, te ukoliko se to desi, napravićemo veliku temu sa u koju će se stavljati sva predstavljanja programa, ili novi podforum ili nešto treće, ali će se problem uglavnom rešiti.

Meni je recimo konkretno ovaj program bio zanimljiv, tj. sama vest o njemu, dok recimo većina ljudi na forum dođe da pita kako da zaključa folder sa klipovima, blokira pristup Inboxu i slične stvari, koje me apsolutno ne zanimaju :)

E sad, zamisli kad bih ja počeo da brišem sve te teme u kojima neko pita za neki sličan program, samo zato što mogu, a taj program mi ne treba :) Razumem da ovo nije bio identičan primer i situacija, ali bi reakcija bila ista, a to je sprečavanje nečeg što ti smeta :)

Citat:
Pici man:
Pobogu, zar ne bi trebalo da ako se već predstavlja aplikacija i pokreće nova tema o njoj, prvo i osnovno dati neku ličnu recenziju potkrepljenu sa par slika iz svog telefona, pa onda to treba uraditi iz ličnog zadovoljstva i opisati njen rad i lično iskustvo sa istom, a ne usput onako navratiti na forum i nekome puniti glavu da "vredi svaku paru" ali to "vredi svaku paru" ne meni koji sam pokrenuo temu i predstavu aplikacije, već nekome tamo negde, ha?!?


Ovde te u potpunosti podržavam. Prave recenzije bi trebalo da budu potkrepljene takvim detaljima.

Citat:
Pici man:
Pored ovoga jer treba ovu rečenicu da boldujem - godinama se bavim ovim OS-om i aplikacijama za isti i kako rekoh gore da se ne ponavljam: "Ako nekome zaista i zatreba .pdf na mobilnom taj fajl ne prelazi ni 100kb da ne govorimo o megabajtima i tu funkciju sasvim odlično obavlja i besplatna verzija sa oficijelnog nokia sajta". Zar stvarno veruješ da neko otvara pdf od par megabajti na mobilnom?!? Šta misliš @-V-O-Y-A-G-E-R- koliko vremena i para nekome treba putem GPRS-a da prihvati i downloaduje pdf od kako neko veli "nekoliko desetina MB"?!? Da li bi neko u email atačmentu poslovnom čoveku na mob. tel. poslao tako veliki fajl? Pa ja na PC-u nisam dobijao fajlove veće od 100Kb koji su vrlo ozbiljno nosili "poslovni" karakter, a ovamo neko priča o par desetina MB na mob. telefonu?!?


:) Nisi u pravu, jer ne možemo niti ni ja da pretpostavimo šta sve ljudi šalju i primaju na mobilne. Evo pogledaj moj slučaj..5 od poslednjih 6-7 telefona koje sam imao (a lista je tu dole u potpisu) su imali WiFi, tako da nikad nisam bio uslovljen troškom GPRS-a pri skidanju pošte. Zatim, na svakom telefonu imam nameštene svoje 3 adrese koje koristim i na laptopu i na desktopu, sve 3 adrese su na IMAP serverima i sva 3 uređaja ravnopravno učestvuju u skidanju i čitanju pošte. Za razliku od iPhone-a, E61 nije imala tako dobar default mail klijent, ali je to neka druga priča. E sad, budući da koristim iste naloge na svim uređajima, pošiljalac ne zna da li ću ja njegov mail skinuti na laptopu, desktopu ili telefonu..njegovo je da pošalje mail, a moje da ga primim. A primao sam svaašta. Eto, baš prekjuče sam slao na telefon PDF od 12MB, a zanimljivo, to nije imalo nikakve veze sa ovom temom, već sam nešto isprobavao :) i primio sam ga i otvorio bez problema (telefon se nije mučio sa rotacijom u landscape format, ali pošto ništa nisam video u PDF-u, ostaje da poradim na tome.. da li je problem u layerima PDF-a ili do njegove veličine (u šta sumnjam...667MHz to pojede za čas).
Uglavnom, da, ljudi primaju svašta na mail, skidaju svašta na telefon, pa čak i PDF fajlove od preko 10MB :) Otuda je malo bespredmetno kritikovati nekoga za potrebom da ima npr. ovaj PDF viewer, isto koliko i one koji traže kojekakve programe za restrikciju pristupa, daljinske upravljače ili odbrambeni sistem protiv komaraca :)

Citat:
Pici man:
Ovo ne volim zato i reagujem i to ne na pisanje dotičnog člana već na samu aplikaciju koja ovo navodno nudi, jer sam zato napomenuo i antivirusni program pride koji ničemu ne služi.


E, i AV softver je ta nepotrebna kategorija..ali, svaka roba nađe svog kupca :)

P.S. I nije lepo brisati svoje poruke, ma kako se neslagao sa onim što je neko pre ili posle tebe rekao.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2007. 12:56 ] @
Citat:
@-V-O-Y-A-G-E-R-, znači, polazeći za ovom logikom, mogu
proizvoljan broj puta pokrenuti novu temu na ovom forumu o svakom
pojedinačnom programu ponaosob, koji usput mene lično toliko i ne
interesuje kupiti ga, i da u istoj temi isti program i samu njegovu
cenu nahvalim do besvesti samo zato što *pretpostavljam* da će se
neko složiti sa time ili pronaći sebe u toj recenziji i brže bolje
platiti isti 20€ i reći da je odlično prošao?!?


Izvini što ranije ne odgovorih, ali niti sam imao vremena, niti
živaca za ovakvu vrstu rasprave :)
Znam te, ma koliko bajato i retro ovo zvučalo, kao istaknutog člana
našeg kolektiva i cenim tvoje slobodno vreme koje trošiš da bi
odgovarao na postavljena pitanja.

Ipak, postoji granica objektivnosti koji si prešao ovakvim javnim i
priv. porukama, a to je da svako ima pravo na svoje mišljenje, ma
kako ono bilo suprotno od tvog ili nepotrebno i besmisleno iz tvog
ugla :) Ni meni se ne sviđa ideja da nam forum preplavi more tema o
programima koji će koristiti malom broju ljudi, te ukoliko se to
desi, napravićemo veliku temu sa u koju će se stavljati sva
predstavljanja programa, ili novi podforum ili nešto treće, ali će
se problem uglavnom rešiti.

Meni je recimo konkretno ovaj program bio zanimljiv, tj. sama vest o
njemu, dok recimo većina ljudi na forum dođe da pita kako da
zaključa folder sa klipovima, blokira pristup Inboxu i slične
stvari, koje me apsolutno ne zanimaju :)

E sad, zamisli kad bih ja počeo da brišem sve te teme u kojima neko
pita za neki sličan program, samo zato što mogu, a taj program mi ne
treba :) Razumem da ovo nije bio identičan primer i situacija, ali bi
reakcija bila ista, a to je sprečavanje nečeg što ti smeta :)

Citat:
Pobogu, zar ne bi trebalo da ako se već predstavlja aplikacija
i pokreće nova tema o njoj, prvo i osnovno dati neku ličnu recenziju
potkrepljenu sa par slika iz svog telefona, pa onda to treba uraditi
iz ličnog zadovoljstva i opisati njen rad i lično iskustvo sa istom,
a ne usput onako navratiti na forum i nekome puniti glavu da "vredi
svaku paru" ali to "vredi svaku paru" ne meni koji sam pokrenuo temu
i predstavu aplikacije, već nekome tamo negde, ha?!?


Ovde te u potpunosti podržavam. Prave recenzije bi trebalo da budu
potkrepljene takvim detaljima.

[quote]Pored ovoga jer treba ovu rečenicu da boldujem - godinama se
bavim ovim OS-om i aplikacijama za isti i kako rekoh gore da se ne
ponavljam: "Ako nekome zaista i zatreba .pdf na mobilnom taj fajl ne
prelazi ni 100kb da ne govorimo o megabajtima i tu funkciju sasvim
odlično obavlja i besplatna verzija sa oficijelnog nokia sajta". Zar
stvarno veruješ da neko otvara pdf od par megabajti na mobilnom?!?
Šta misliš @-V-O-Y-A-G-E-R- koliko vremena i para nekome treba putem
GPRS-a da prihvati i downloaduje pdf od kako neko veli "nekoliko
desetina MB"?!? Da li bi neko u email atačmentu poslovnom čoveku na
mob. tel. poslao tako veliki fajl? Pa ja na PC-u nisam dobijao
fajlove veće od 100Kb koji su vrlo ozbiljno nosili "poslovni"
karakter, a ovamo neko priča o par desetina MB na mob. telefonu?!?[/
quote]

:) Nisi u pravu, jer ne možemo niti ni ja da pretpostavimo šta sve
ljudi šalju i primaju na mobilne. Evo pogledaj moj slučaj..5 od
poslednjih 6-7 telefona koje sam imao (a lista je tu dole u potpisu)
su imali WiFi, tako da nikad nisam bio uslovljen troškom GPRS-a pri
skidanju pošte. Zatim, na svakom telefonu imam nameštene svoje 3
adrese koje koristim i na laptopu i na desktopu, sve 3 adrese su na
IMAP serverima i sva 3 uređaja ravnopravno učestvuju u skidanju i
čitanju pošte. Za razliku od iPhone-a, E61 nije imala tako dobar
default mail klijent, ali je to neka druga priča. E sad, budući da
koristim iste naloge na svim uređajima, pošiljalac ne zna da li ću
ja njegov mail skinuti na laptopu, desktopu ili telefonu..njegovo je
da pošalje mail, a moje da ga primim. A primao sam svaašta. Eto,
baš prekjuče sam slao na telefon PDF od 12MB, a zanimljivo, to nije
imalo nikakve veze sa ovom temom, već sam nešto isprobavao :) i
primio sam ga i otvorio bez problema (telefon se nije mučio sa
rotacijom u landscape format, ali pošto ništa nisam video u PDF-u,
ostaje da poradim na tome.. da li je problem u layerima PDF-a ili do
njegove veličine (u šta sumnjam...667MHz to pojede za čas).
Uglavnom, da, ljudi primaju svašta na mail, skidaju svašta na
telefon, pa čak i PDF fajlove od preko 10MB :) Otuda je malo
bespredmetno kritikovati nekoga za potrebom da ima npr. ovaj PDF
viewer, isto koliko i one koji traže kojekakve programe za
restrikciju pristupa, daljinske upravljače ili odbrambeni sistem
protiv komaraca :)

Citat:
Ovo ne volim zato i reagujem i to ne na pisanje dotičnog
člana već na samu aplikaciju koja ovo navodno nudi, jer sam zato
napomenuo i antivirusni program pride koji ničemu ne služi.


E, i AV softver je ta nepotrebna kategorija..ali, svaka roba nađe
svog kupca :)