[ darkon @ 03.09.2003. 16:44 ] @
Dakle ovako,
Kupio sam USR 56K modem, eksterni koji ide na serijski port. I pod Windows-om i pod Linux-om pokusava da bira tonski iako sam podesio da biranje bude impulsno!
U cemu je problem?
[ brcha @ 03.09.2003. 18:44 ] @
Ja imam USR MessagePro 56k eksterni modem (tj. verovatno isti kao i ti) i nemam nikakvih problema. Doduše, sada imam tonsko biranje, ali ranije sam imao pulsno i nije bilo nikakvih problema sa njim. U svakom slucaju, stavi dial komandu na ATDP pa neće biti nikakvih problema...

Poz!
F
[ tOwk @ 03.09.2003. 21:26 ] @
Citat:
darkon:
Kupio sam USR 56K modem, eksterni koji ide na serijski port. I pod Windows-om i pod Linux-om pokusava da bira tonski iako sam podesio da biranje bude impulsno!
U cemu je problem?


Nemoj da dozvoliš da modem bira impulsno (valjda „impulsivno“): kada radi tako, onda ne razmišlja mnogo i pravi gomilu grešaka.
[ darkon @ 04.09.2003. 14:02 ] @
Citat:
brcha:
Ja imam USR MessagePro 56k eksterni modem (tj. verovatno isti kao i ti) i nemam nikakvih problema. Doduše, sada imam tonsko biranje, ali ranije sam imao pulsno i nije bilo nikakvih problema sa njim. U svakom slucaju, stavi dial komandu na ATDP pa neće biti nikakvih problema...

Poz!
F


Moj modem je USR 56K Faxmodem Mod. 5630B. Resio sam ovaj problem. Naime, radilo se o tome da je proizvodjac u konfiguraciji modema onemogucio impulsno biranje. Kada se to sredi u minicom-u uz malo strpljenja i tipkanja AT komandi, modem bira impulsno, ali se i dalje ne moze nakaciti na provajdera. Cuje se poznato skrgutanje, ali od uspostavljanja veze (pod Linuxom) i dalje nista. Pod XP-om sam uspeo da uspostavim vezu, ali je brzina bila ocajna-12Kbps!
Ako imas resenje, pomagaj...
Pozdrav
[ darkon @ 04.09.2003. 14:05 ] @
Citat:
tOwk:
Citat:
darkon:
Kupio sam USR 56K modem, eksterni koji ide na serijski port. I pod Windows-om i pod Linux-om pokusava da bira tonski iako sam podesio da biranje bude impulsno!
U cemu je problem?


Nemoj da dozvoliš da modem bira impulsno (valjda „impulsivno“): kada radi tako, onda ne razmišlja mnogo i pravi gomilu grešaka.


Jel' ti ovo sala ili sta vec?
Nemam tonsko biranje i prinudjen sam da koristim impulsno dok se draga nam otadzbina ne digitalizuje.
[ darkon @ 04.09.2003. 14:32 ] @
Eureka!!!
Proradio, ali jos uvek sa malim brzinama signaliziranja.
Kako da ubrzam vezu?
[ Jbyn4e @ 12.10.2006. 11:27 ] @
Hteo je da ti kaze da imas jedno i viska - kaze se pulsno biranje... (je**m li ga zasto..)

A ti kazi eureka kako ti je uspelo sad? a ne samo eureka, sta ako drugome zatreba?
[ darkon @ 13.10.2006. 08:10 ] @
Čoveče, prošlo je 3 godine i kusur !!??

Koliko ja poznajem srpski jezik, puls (pa time i pulsno) ima sasvim različito značenje od reči impuls koja više odgovara u ovom slučaju.

Iskreno, ne sećam se kako je sve proradilo, osim da je setovanje modema da bira impulsno (minicom-om) bilo od krucijalnog značaja.
[ Jbyn4e @ 13.10.2006. 10:48 ] @
Vidi stvarno, tema je odavno, ali juce mi je bila u nekom spisku pa sam izgleda slucajno...

Ma nije bitno, pulsno, impulsno...

Zaboravite... :( my bad.