[ digisatplus @ 14.10.2007. 00:37 ] @
Danas sam kupio pomenuti DVD, pa me zanima kolko je ovaj uredjaj kao model star, koji mu je najnoviji zvanicni Frimwer, kao i nezvanicni, kakav je kao uredjaj u odnosu na model DV-380 ili DV-300 i slicno.
[ digisatplus @ 16.10.2007. 00:33 ] @
Evo jos jednog pitanja u vezi sa ovim DVD uredjajem a radi se o sledecem. Posto je ovo prvi DVD koji imam ne znam kako da ucitam subtitl za DIVX diskove. Ja imam neki disk sa SRT ekstenzijom ali nece da pokaze. Da li neko ko inace ima PIONEER uredjaje moze nesto vise da kaze u vezi sa ucitavanjem titlova na PIONEER DVD, i koju ekstenziju uopste citaju PIONEER DV-400-V i slicni.
[ calexx @ 16.10.2007. 10:52 ] @
Kod ovih (kao i ostalih MTK) plejera se titlovi za DivX ne učitavaju. Dovoljno je da budu u istom folderu gde i film i onda ih menjaš tasterom (valjda) subtitle. Inače je u pitanju plejer iz najnovije serije, tu verovatno nema mnogo kvalitativnih razlika osim što valjda taj tvoj ima i USB ulaz. Za firmware pogledaj forum, ima nekoliko adresa gde može da se nađe dobro sređen F/W. Hm, ovi plejeri uglavnom u startu čitaju samo titl koji se zove isto kao i film a kasnije se to unapredi pa titl može da se zove bilo kako. Za sada nisam čuo da je neko rešio pitanje titlova u drugom folderu za MTK plejere.
[ Rubiroza @ 02.01.2008. 08:03 ] @
Ovaj player sam uzeo pre 10ak dana, tako da nemam jos puno iskustva s njim, ali je ovo sto sam do sada otkrio.

Postoje 3 originalne verzije FW-a za ovaj uredjaj: YGB7821A, YGB7328I i YGB7516A.
Sve verzije mogu da se nadju na lokaciji:
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=28

Sto se tice modifikovanih FW-ova, postoje verzija koju je "sredio" Hakan na lokaciji:
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=30

Ranije je na netu mogao da se nadje i Dinderi-jev FW, ali ga vise nema :(


Ja sam istog sekunda, kada sam probao player, zamenio FW jer je originalni font premali.
[ Karo @ 03.01.2008. 02:42 ] @
Citat:
Rubiroza: Ovaj player sam uzeo pre 10ak dana, tako da nemam jos puno iskustva s njim, ali je ovo sto sam do sada otkrio.

Postoje 3 originalne verzije FW-a za ovaj uredjaj: YGB7821A, YGB7328I i YGB7516A.
Sve verzije mogu da se nadju na lokaciji:
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=28

Sto se tice modifikovanih FW-ova, postoje verzija koju je "sredio" Hakan na lokaciji:
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=30

Ranije je na netu mogao da se nadje i Dinderi-jev FW, ali ga vise nema :(


Ja sam istog sekunda, kada sam probao player, zamenio FW jer je originalni font premali.


Ja sam ga flesovao sa Dinderi-jev FW i nije los sem sto su slova visoko,i mislim da je odustao od modovanja za 400 ku (posto i nema istu).U svakom slucaju bi mi veoma pomogao kada bi mi odgovorio na par pitanja:

1.Da li si fleshovao sa FW iz linka kakva su ti iskustva u smislu velicine i polozaja fonta
2.Vise kao molba ako mozes da okacis (ili posalji na PM) FW na RS
[ Rubiroza @ 03.01.2008. 08:24 ] @
Citat:
Karo: Ja sam ga flesovao sa Dinderi-jev FW i nije los sem sto su slova visoko,i mislim da je odustao od modovanja za 400 ku (posto i nema istu).U svakom slucaju bi mi veoma pomogao kada bi mi odgovorio na par pitanja:

1.Da li si fleshovao sa FW iz linka kakva su ti iskustva u smislu velicine i polozaja fonta
2.Vise kao molba ako mozes da okacis (ili posalji na PM) FW na RS



Ne znam na koji FW mislis, ali cu ti reci svoja iskustva sa oba FW-a.
Prvo sam probao Hakan-ov FW. On je ok. Baziran je na najnovijoj verziji FW-a. Ali mi se ne dopada font, pa sam zato presao na Dinderi-a jer sam njegov modifikovani FW koristio i u mom prethodnom Pioneer DV-380 player-u.

Posto je iz Poljske, Dinderi je u FW-u ozbacio engleski i umesto njega ubacio poljski jezik. To sam prvo morao da sredim.
Font je dovoljno velik ako u Subtitle Language opciji u Home menu-u izaberes SR. Ali ostaje problem oko pozicije, tj. visine prevoda. Kod mene, na 16:9 TV-u, preko HDMI kabla, prevod je bio skoro na polovini ekrana. Na tom problemu upravo radim. Uspeo sam malo da spustim koristeci program MtkWindows. Ali mi ostaje problem koji me maximalno nervira, a to je da se u Home menu-u, tj. u svim opcijama, umesto praznog polja izmedju reci pojavljuje znak '. I to kopusavam da sredim sa programom MtkFontCreator. Ovaj problem se ne javlja kod Hakan FW-a.

Ovo je verzija FW-a koja je trenutno u mom uredjaju. Znaci, promenjena je uvodna slika (slika je preuzeta sa Dinderi-jevog FW-a za DV-380), ubacen engleski jezik kao default i prevod malcice spusten.

http://rapidshare.com/files/80880282/YGB7516A.BIN
[ Karo @ 03.01.2008. 12:59 ] @
Covece nemogu da verujem da jos nisu provalili visinu titla. Izgleda ce morati mi da se pozabavimo sa istim ;). Neznam koliko si citao pomenuti forum ima dve kombinacije za visini titla jedna je hexsadecimalnom formatu? a drugu je okacio izvesni Kanadjanin (mikele1959) i kazu da je reseno.Da se razumemo i ja vozim YGB7516A.BIN (Dinderi onaj sa azdahom) i koliko je meni poznato ona je iz maja 2007 i mislim da moras da izaberes Ruski jezik da bi imao veci i kukicasti font, a prva verzija YGB7821A je iz avgusta 2007 (Hakan) dok je zadnja iz novembra 2007 godine i nevidim u Version History da je resena visina fonta,kazu da moze YGB7516A.BIN u YGB7821A i obratno (jesi probao? vise kao info ostalima).

Znaci da rezimiramo tvoje iskustvo sa Hakanovim FW koje si opisao u postu je sa V1.1 (11-11-2007),i zanima me koliko je to malcice spusten u milimetrima,posto se opasno lozim na mikele1959 koji kaze da ga je skroz spustio (plasime sto je lik iz Kanade i da li je kompatibillan sa evropskim)
[ Rubiroza @ 03.01.2008. 17:35 ] @
Nisam dobro obratio paznju na poziciju titla u Hakanovom FW-u jer u tom trenutku nisam znao da Dinderi-jev FW ima problem sa polozajem titla.
Probacu ga ponovo ovih dana, pa cu reci svoja iskustva.

Ali sam primetio da se pre neki dan pojavio Hakan-ov FW koji je malcice doradjen od strane Dinderi-a. Moram prvo taj da probam.

Video sam i ja taj FW koji je postavio mikele1959, ali se i ja plasim da ga probam. Ne znam da li je namenjen za NTSC ili PAL.


Da li jos neko ima bilo kakvih iskustava sa ovim player-om i modifikovanim FW-ovima za njega?
[ Rubiroza @ 04.01.2008. 14:35 ] @
Probao sam jos jednom Hakan-ov FW. Slova su prilicno nisko postavljena, ali ne mnogo nize od Dinderi-jeve verzije FW-a. Ali mi se font u opste ne dopada. Ako se postavi na SR kodnu stranu, slova su boldovana i prevelika. Ako se postavi na HR kodnu stranu, onda mogu da prodju, ali i u jednom, i u drugom slucaju slova imaju plavi okvir, tako da mi se u opste ne dopadaju.
[ Karo @ 05.01.2008. 11:24 ] @
Jesi li probao Rusku kodnu stranu mozda tu ima nesto bolje,tacnije bilo koju sa kukicastim slovima ako se nisi vec vratio na na Dinderi.
[ Rubiroza @ 06.01.2008. 18:24 ] @
Nisam vratio. Jos uvek imam Hakan-ov FW. Pokusavam da ovaj plavi rub slova prebacim u crni boju.
Nisam probao Rusku kodnu stranu, jer mislim da bi onda dobio cirilicu. U readme fajlu, koji se dobija uz FW moze da se procita koje kodne strane imaju kakva slova.
[ Karo @ 07.01.2008. 00:23 ] @
Ovaj sto ja koristim je obavezno Ruska kodna strana da bi imao velika i kukicasta latinicna slova
[ Rubiroza @ 07.01.2008. 09:36 ] @
Dinderi je javno objavio da je prestao sa usavrsavanjem svog FW-a. Cak je taj fajl skinuo sa servera, tako da sada definitivno ostajemo samo na Hakan-ovom FW-u, koju je Dinderi malcice sredio, tj. dodao Poljski jezik, sto nama nista ne znaci.
Izgleda da smo ostavljeni na cedilu :(
Zanimljivo je to sto se na forumu http://forum.pioneerdivx.net ljudi ubise pricajuci i diskutujuci o DV-400V / DV-600V, ali na zalost, u delu foruma na Poljskom jeziku. U engleskom delu niko nista ne prica :(
[ Karo @ 07.01.2008. 16:14 ] @
Mislim sta reci knjigu u ruke pa da ucimo Poljski ;)
P.S.
Ja sam iskopao FW kod hrvata i oni su u istom problemu,mada nevidim da su nesto odmakli
[ Rubiroza @ 10.01.2008. 07:03 ] @
Izasao novi FW. U osnovi je Hakan-ov, a doradio ga je Dinderi. Probao sam i super jer. Nema vise sive pozadine, tj. trake iza slova i outline, tj. ivica slova vise nije plava. Izabrao sam HR kao kodnu stranu i to je neka srednja velicina slova. Mogu da budu i manja i veca.

http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=download&id=165

Pozz.
[ Karo @ 10.01.2008. 08:12 ] @
Sta je sa visinom titla, imali tu nekog napretka?
[ Rubiroza @ 10.01.2008. 15:01 ] @
Citat:
Karo: Sta je sa visinom titla, imali tu nekog napretka?



Titl je nizak, bas kao sto treba da bude.
[ Karo @ 11.01.2008. 11:32 ] @
Tvoja preporuka je (nesto kao upustvo za ljude koji prvi put menjaju FW)

1. http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=download&id=165 ili http://www.mediafire.com/?ehdfl1ynyos

2. Upustvo za rezivanje i fleshovanje http://www.pioneerfaq.info/english/burn_guide.php

3. HR kodna strana
[ stojsic1976 @ 11.01.2008. 23:30 ] @
Rubiroza,da li mozes da mi odgovoris na par pitanja vezano za novi FW
-YGB7821A_Hakan-Dinderi_Polish_v.2.1_CP1250_only-da li je ovo novi FW za pioneer DV-400V
-kako se ponasa titl na LCD TV u formatu 16:9 sa novim FW
-kako mogu da vratim stari FW i gde da ga nadjem ako mi zatreba zbog garancije
Unapred hvala
[ Rubiroza @ 15.01.2008. 14:11 ] @
Citat:
stojsic1976: Rubiroza,da li mozes da mi odgovoris na par pitanja vezano za novi FW
-YGB7821A_Hakan-Dinderi_Polish_v.2.1_CP1250_only-da li je ovo novi FW za pioneer DV-400V
-kako se ponasa titl na LCD TV u formatu 16:9 sa novim FW
-kako mogu da vratim stari FW i gde da ga nadjem ako mi zatreba zbog garancije
Unapred hvala



1. YGB7821A_Hakan-Dinderi_Polish_v.2.1_CP1250_only je poslednji MODIFIKOVANI FW.
2. Kod mene je player preko HDMI kabla povezan sa 32" Sony Bravia TV i super sam zadovoljan sa titlov kada se prebaci na hd kodnu stranu. Karakteristicno za ovaj titl je taj sto se, kada postoji samo jedan red, titl se prikazuje samo u donjem redu, sto daje utisak da je titl vrlo lepo spusten dole.
3. Originalne FW-e mozes da nadjes na
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=28
Pre promene originalnog FW-a obavezno ti savetujem da prvo pogledas koja verzija FW-a je dosla sa tvojim player-om, pa da se tek onda upustis u problematiku ubacivanje novog FW-a da bi ti prihvatili garanciju ako dodje do nekog tehnickog problema.
[ Rubiroza @ 15.01.2008. 14:17 ] @
Da li je neko prikljucio HDD na ovaj player? Dvoumim se da li da kupim HDD rack sa npajanjem i 320GB HDD-om ili da uzmem WD My book externi USB 2.0 HDD.

Negde sam procitao da player, kada cita fajlove sa HDD-a, ne redja ih po abecedi, nego po datumu snimanja. Da li je to tacno ili ne?
[ Karo @ 15.01.2008. 21:26 ] @
Ono sto ja znam da ne cita fajlove preko 1.8GB
[ Rubiroza @ 04.02.2008. 09:10 ] @
Samo da potvrdim da bez problema radi pustanje filmova sa USB HDD-a. Uzeo sam Chieftech-ov USB Black box i u njega ubacio stari Maxtor (5400 o/min, 40GB) iz starog kompa. Problem je bio formatiranje HDD-a u FAT32 format jer nove WIN verzije ne podrzavaju takav format vecih diskova. Ali se sve moze pomocu starog, dobrog Win98 :)
Preporucujem svima.
[ goofysth @ 07.02.2008. 15:01 ] @
rubiroza jel mozes da mi posaljes na mail taj firmware koji hvalis zato sto ja ne mogu da se registrujem na onaj forum koji si ostavio, ustvari nikako mi ne stize onaj njihov rreg. mail. Hvala u svakom slucaju
[email protected]
[ Rubiroza @ 08.02.2008. 07:23 ] @
Citat:
goofysth: rubiroza jel mozes da mi posaljes na mail taj firmware koji hvalis zato sto ja ne mogu da se registrujem na onaj forum koji si ostavio, ustvari nikako mi ne stize onaj njihov rreg. mail. Hvala u svakom slucaju
[email protected]



Poslato.
Molim te da napises par redova ovde o svom utisku. Ja sam, kao sto sam vec rekao, odusevljen.

Na onom forumu sam procitao da se radi na usavrsavanju postojeceg FW-a. Ubacuju se nove opcije i povecava se upotrebljivost USB porta, odnosno search opcija i redjanje fajlova po abecednom poretku.
[ Rubiroza @ 02.03.2008. 08:21 ] @
Pre nedelju dana se pojavila nova verzija FW-a.

Specifikacije i mogucnosti:

- Rebuilt menu 'Initiall Settings', options from 'Display' are moved to the menu 'Options',
added 'Subtitles' menu, and in it undermentioned options:

* 'Loading' - Subtitles' loading method:
a) AUTO - loads subtitles that matches movie filename first. If not found, loads all avalible subtitles in folder.
b) One - loads only subtitles that matches movie filename
c) All - loads all subtitles avalible in folder

* Vartical position - setting subtitles higher or lower on a screen
* Font size - there are subtitles font's size to be set.

All above listed changes can be made during movie play. Just stop movie with STOP key, go to Innitial Settings,
set desired setting, escape Innitial Settings mode and press PLAY.

- Word Wrap added according to Danny Moroz routin.
- Fixed bug of last letter in subtitle line cut-off.
- Suport 4 subtitles lines
- Bottom aligned subtitles
- Large filebrowser with longer names shown. Selection bar looks much nicer.
- New background and filebrowser graphics.
- New icons in OSD menu
- New screensaver
- JPEG image preview is set "off".
- Multiregion if 'Enter' on remote control pressed and hold until player shuts down.
- Original region setting restorde when Clear is pushed until player turns off
- Fixed some minor firmware bugs, found.
- Fixed bug with .SRT and .IDX/SUB Subtitles timing
- Shuffle function for MP3 under "Surround" button. For V.Surround hold buton longer!
- Dont play new file on FF or FR, its hard to explain, just play some file, press FF key move selection bar to other file, press "play" or "enter" and check results
- USB/Disc Mode function under 0 key /hold longer/
- Disabled UOPs (User Operations Prohibitet), but only partially
- Supporting upgrade file matching filname mask Y*B*****.BIN
- A few fonts of different sizes for CP1250 (created myself)
- Polish OSD implemented to be choosen in 'Initial Settings'
[ zzaaxx @ 08.03.2008. 19:27 ] @
Pozdrav svima,

Kupio sam juce ovaj dvd player i odmah stavio firmware sa ovog linka http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=file&id=175. Sve radi kako treba OSIM sto je slika pomalo rasirena, tj uvecana. Recimo, sinoc sam gledao poslednju "lost" epizodu i onaj "abc HD" logo se ne vidi seo (isecen je) dok se na racunaru vidi ceo i jos malo pored njega. Jel se to moze podesiti negde ili da vracam originalni firmware kod koga se cini mi se vidi cela slika?

Jos jedan problem kod orig. i modifikovanog firmware-a: Nece da pusta sve mp3 fajlove, cini mi se da ne pusta vbr dok cbr pusta. Jel postoji neko resenje za to?

Hvala unapred.
[ ramboban @ 17.03.2008. 20:15 ] @
Razmišljam da nabavim pioneer dv 400, ali me interesuje me da li ima problem kod učitavanja titlova i "zamuckuje" kao njegov prethodnik, pioneer dv300 (o ovom problemu je dosta pisano na ovom forumu).

pozz.,
boki
[ JokaAtom @ 23.03.2008. 19:52 ] @
Gde se moze skinuti poslednji firmware za DV 400 ???
[ JokaAtom @ 02.04.2008. 13:24 ] @
Zar je moguce da niko ne zna? Moze li bar neko da mi posalje na mail firmware koji koristi i zadovoljan je sa njim?
[ calexx @ 02.04.2008. 18:00 ] @
Pioneer ne izbacuje često nove verzije a ako si mislio na prepravljene, onda pročitaj poruke u ovoj i sličnim temama, ima nekoliko linkova a možeš i da pročitaš kakva su iskustva sa njima.
[ Karo @ 03.04.2008. 11:53 ] @
Citat:
zzaaxx: Pozdrav svima,

Kupio sam juce ovaj dvd player i odmah stavio firmware sa ovog linka http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=file&id=175. Sve radi kako treba OSIM sto je slika pomalo rasirena, tj uvecana. Recimo, sinoc sam gledao poslednju "lost" epizodu i onaj "abc HD" logo se ne vidi seo (isecen je) dok se na racunaru vidi ceo i jos malo pored njega. Jel se to moze podesiti negde ili da vracam originalni firmware kod koga se cini mi se vidi cela slika?

Jos jedan problem kod orig. i modifikovanog firmware-a: Nece da pusta sve mp3 fajlove, cini mi se da ne pusta vbr dok cbr pusta. Jel postoji neko resenje za to?

Hvala unapred.


VBR mp3 ne cita (ni u muzickom ni u filmskom formatu) da si procitao upustvo sto si dobio uz DVD znao bi, jesili stavio 4:3?

Citat:
calexx: Pioneer ne izbacuje često nove verzije a ako si mislio na prepravljene, onda pročitaj poruke u ovoj i sličnim temama, ima nekoliko linkova a možeš i da pročitaš kakva su iskustva sa njima.


word

svaki je bolji od fabrickog
[ calexx @ 03.04.2008. 19:37 ] @
Ne čita vbr mp3?? Zašto su isekli to, na mom starom plejeru svira sve što mu stavim?
[ SittingCrow @ 16.04.2008. 19:32 ] @
Smash the Mac V2.1

13-04-2008
- Display extensions in file browser
- Support for Greek (CP1253).
- New icons made by Dinderi.
- Supports bigger subtiles in DivX/Xvid for CP1252 as default.
- Dont play new file on FF or FR, it´s hard to explain, just play some file, press FF key move selection bar to other file, press ´play´ or ´enter and check results
- Filbrowser names centerd
- A new font for file browser.
- Changed subtitle window.
- White subtitles outlined with grey background
- The pointer stays as it was in File browser and is not reseted any more
- Playe Mode with MP3 activated!
- Multiregional when Enter is pushed until the player turns off.
- Original region setting restorde when Clear is pushed until player turns off.
- Show all caracters in filename, foldername and when Display button is pushed instead of "_"*
- Bigger font for Subtitles in MPEG4 (CP1250,1251,1252,1253,1254,1255)
- Support for 50 chars in File Browser**
- New File Browser image to support longer names
- JPEG Preview disabled
- Shuffle function for MP3 under "Surround" button. For V.Surround hold button longer!
- New Screensaver
- Now shows all CP1252(All CP), CP1250, CP1251,C P1253, CP1254 chars in file name and in file browser.
- New bigger subtitle font for DivX, even bigger for Hebrew.
- Fixed SRT timing bug
- Shows ALL chars everywhere now, as for now only CP1250/1251/1252/1253/1254*.
- UOP disabled, partial!
- Renamde Display to DivX in OSD menus
- Word wrapping for DivX subtitles.
- Moved OSD language to Languages in OSD menu.
- Moved Subtitle display to DivX menu.
- Blacker Then Black (BTB) activated. Default is On. You need to restart player to activate changes.! Not activated on HDMI!
- White text on grey transparent background for subtitles in DivX
- Move subtitles for DivX/Xvid, you find it under initial settings/DivX!
- DVD Fast Start, turned on causes that DVD-Video movies will be played without showing the FBI screens, ads, menus, etc. Player will jump directly to the main movie. But this feature can cause problems on some DVD-Video discs, in this case you should turn it off.
- New items in Audio Settings:
Bass Boost
Super Bass
Treble Boost
- TV-Type NTSC, PAL or Multi, [restart your player to accept the new settings]
- Load all subtitles REMOVED
- Moved some OSD items
- BNR , Switches on/off block noise reduction (On, Off (default)).
- Moved Black Level to Video Adjust
- Fixed bug with Move Subtitles
- Subtitles are aligned bottom and to left!
- Fixed bug with Super Bass, it should work now.
- Subtitles aligned center (again :) )
- More HDMI Out DV-600 features activated, LPCM(5.1CH) and Auto(DSD),dont know if they work as I do not have reciver with HDMI, please report!
- New updated French OSD language. CP1250 has Polish OSD Language

http://www.pioneerfaq.info/eng...DV-400V&question=Firmwares
[ ramboban @ 28.04.2008. 20:29 ] @
Nabavio sam pioneer DV-400VS i mnogo mi se sviđa fora sa USBom. Lepo ide mp3 i divx sa flash-a. Ima super zvuk kada se "baci" preko pojačala na zvučnike.
Jedino mi nije jasno zašto kada prikačim iPod preko USBa imena pesama sa plejera su prikazana kao četvoroslovna kombinacija (čini mi se random odabranih) znakova koji nemaju ama baš nikakve veze sa naslovom stvari? Zna li iko kako da se imena prikažu onako kako stoje i u iPod-u? Sa normalnog USB flash-a su nazivi su prikazani normalno.

[ Rubiroza @ 01.05.2008. 18:56 ] @
Da li je neko isprobao Smash the Mac V2.1 FW i da li je u novom FWu uradjeno nesto po pitanju gledanja filmova sa externog HDD-a, odnosno da li je implementirano abecedno sortiranje naslova filmova i search opcija kada se film gleda preko USB-a?

Ovo me interesuje jer ne zelim da isprobavam sa novom verzijom jer sam sa trenutnom prezadovoljan. Samo mi smetaju te dve stvari koje sam naveo gore.
[ srdjanmirkovic @ 03.05.2008. 21:40 ] @
rubiroza, molim te posalji mi na mail [email protected] firmware koji koristis i kojim si prezadovoljan, posto iz nekog razloga nisam mogao da se registrujem na forum za koji si postavio link.

hvala unapred!
[ bgd2500 @ 04.05.2008. 15:45 ] @
Ljudi, kad kazete da Pioneer DV-300/400 ne cita vbr mp3, na sta tacno mislite.
Jel nece uopste da pusti takav mp3 fajl, kaze unknown format i stane, pusti ga al zeza ili nesto peto ?
[ Karo @ 05.05.2008. 11:04 ] @
Citat:
bgd2500: Ljudi, kad kazete da Pioneer DV-300/400 ne cita vbr mp3, na sta tacno mislite.
Jel nece uopste da pusti takav mp3 fajl, kaze unknown format i stane, pusti ga al zeza ili nesto peto ?


U .avi -ju necita (ide slika tona nema), za audio fajlove nisam probao
[ XXXL @ 05.05.2008. 23:30 ] @
Malo je poskup (110€) ovaj player ali ako mi se svidi pozicija i izled titla, najvjerovatnije bi ga kupio.
Da li bi nekom bilo tesko da uslika jednu sliku na LCD-TVu da vidim kako to izgleda (pozicija je bitnija), jer koliko sam uspio procitati i nije bas skroz dole...
Eh kad bi jos mogao da radi ko BSplayer pa da u bilo kojem trenutku upravljam pozicijom, fontovima, delay, bio bi idealan player.

Hvala
[ digisatplus @ 09.05.2008. 01:39 ] @
Evo jednog nazovi problema, nadam se da neko zna kako se to resava.

Radi se o sledecem snimio sam CD disk na Nero 7.9.6.0 radi se o disku sa MP3 fajlovima medjutim ima u nekom i direktorijumu i poneka slicica od albuma i slicno. Ja kada sam snimao iz nera izabrao sam preko onog carobnjaka da snimam CD i da je to muzicki cd na kom su MP3 WMA i slicni fajlovi. Sve je to uredu i radi na CD Diskmenu Sony , medjutim kada iti taj disk ubacim u Pionir DVD pleyer uredjaj taj disk vidi kao data disk, jeste da ono svira ali ne vidim direktorijume i naslove pesama na ekranu tv.

Pa mene zanima iz kog programa i kako snimati muzicke CD ili DVD a da lepo , to jest nirmalno radi na ovom uredjaju .

Molim konkretne reporuke za program ili neku nazovi proceduru, da bi ubudice diskovi normalno radili.

Jos jedna napomena, u Pioneer nisam ubacivao nikakav softver nego je onako kako sam doneo iz prodavnice.

Pozdrav.
[ calexx @ 09.05.2008. 10:03 ] @
Ti vizardi su u principu glupost. Ponuda da se snimi muzički disk na kome su mp3 wma i slični fajlovi je obično rezanje običnog data diska. Slično kao kada režeš DVD video ili DivX, prve uglavnom svi plejeri čitaju, druge čitaju oni plejeri koji podržavaju DivX ili mp3/wma.

Nisi ništa pogrešio, kada ubaciš CD u plejer, nemoj da stisneš Play nego idi u Home Menu plejera pa na Disc Navigator (tako je kod mog starog Pioneer plejera, valjda nisu mnogo menjali). Onda ćeš da vidiš direktorijume i nazive na TV a pojaviće se i na displeju Pionira.

Ako snimiš prave muzičke tj audio diskove, onda na sam disk staje manje a tek onda nećeš da imaš info o numerama. Jedino će kvalitet zvuka da bude nešto bolji.
[ digisatplus @ 10.05.2008. 02:37 ] @
@calexx

Haval na pomoci.


Sad opet jedno pitanje, koja su posesavanja da se naziv pesme pomera levo desno tako da moze d a se procita ceo naziv pesme na displeju DVD.

Drugo pitanje na koji nacin kad se udje u neki direktorijum pa je malo duzi naziv pesme nego sto se vidi na ekranu ima li nacina da se vide naslovi pesama malo sire.

Naprimer imam grupu koja se zove Granmaster flassh , je na displeju TV vidim sao ono Grand, ista je stvar i kad udjem u direktorijum.

Kako resiti sad ovo.

[ calexx @ 10.05.2008. 11:28 ] @
Za ono prvo ne znam, možda i ne može a za drugo je odgovor u tvojoj rečenici
Citat:
Jos jedna napomena, u Pioneer nisam ubacivao nikakav softver nego je onako kako sam doneo iz prodavnice.
Jedan od razloga skidanja novog F/W je i prikazivanje dužih imena pa i naših slova u njima. Ako se dobro sećam, sa originalom sam video 8-10 slova a ovaj prikazuje valjda 50+ a i naša slova uredno prikazuje.
I dalje mi nije jasno zašto ti brendirani plejeri imaju onakve divx titlove. Kada sam birao koji da kupim, jedan Philips plejer je prikazivao toliko sitna slova da sam morao da priđem na metar od 82cm televizora da bih jasno video. Ako već imaju podršku za divx i za titlove, onda bi to trebalo da bude ok. Ili time hoće da obeshrabre one koji gledaju divx? Uglavnom, posao oko popravke je prilično jednostavan i lako se nađe rešenje za većinu plejera.
Za Pioneer potraži po furumu, glavni izvor je gufiak a kada on ne može, ima nekoliko saradnika koji to solidno rade. Čak se jedan i ovde javljao. Bar za Pioneer plejere imaš dobru podršku za ovo. :)
[ SittingCrow @ 11.05.2008. 09:26 ] @
Od juce sam vlasnik ovog plejera i kod mene sa orig.firmware-om pusta vbr mp3 i isto tako pusta film koji je radjen u kombinaciji xvid+vbr mp3.
[ calexx @ 12.05.2008. 19:37 ] @
Ja odavno imam jedan stariji model, naravno da pušta vbr mp3 pošto samo takve imam a što se tiče divxa sa vbr zvukom, nisam proveravao kako su rađeni ali nikad nije bilo nijednog problema sa bilo kojim. Valjda je neki bio vbr. Ako on to podržava, zašto ne bi ovi noviji?
[ SittingCrow @ 13.05.2008. 11:31 ] @
Napisao sam zbog ovih postova.

Citat:
bgd2500: Ljudi, kad kazete da Pioneer DV-300/400 ne cita vbr mp3, na sta tacno mislite.
Jel nece uopste da pusti takav mp3 fajl, kaze unknown format i stane, pusti ga al zeza ili nesto peto ?


Citat:
Karo: U .avi -ju necita (ide slika tona nema), za audio fajlove nisam probao

[ calexx @ 13.05.2008. 18:03 ] @
Ma naravno, znam da je to pisalo ali nisam stigao da baš proverim. Posle tvoje poruke sam samo hteo da potvrdim to što si napisao.
[ Karo @ 16.05.2008. 11:51 ] @
Da se razumemo u upustvu na engleskom (strana 8) i na srpskom ( strana 10 ) lepo pise VBR-ne, sa orginalnim FW (nisam proverio nije se toliko dugo zadrzao;)

Ja sam zakacio jedan film pre 5-6 meseci sa modifikovanim FW (tada aktuelnim) koji nije hteo da vrti VBR.

P.S.
uopste mi nije jasno sto je tolika frka sa VBR fajlovima kad su sad u nivou statisticke greske (kako se meni cini).
Posle skoro godinu dana zakacio sam samo jedan file koji je je imao audio VBR, ali uz malu pomoc Auto Gordian Knot-a (nije bas AutoGordianKnot posto ima problem sa sinhronizacijom slican software zaboravio kako se zove, ako je bas problem iskopacu ga ponovo) problem je resen
[ Memomax @ 16.05.2008. 16:32 ] @
Citat:
Karo: Da se razumemo u upustvu na engleskom (strana 8) i na srpskom ( strana 10 ) lepo pise VBR-ne, sa orginalnim FW (nisam proverio nije se toliko dugo zadrzao;)

Ja sam zakacio jedan film pre 5-6 meseci sa modifikovanim FW (tada aktuelnim) koji nije hteo da vrti VBR.

P.S.
uopste mi nije jasno sto je tolika frka sa VBR fajlovima kad su sad u nivou statisticke greske (kako se meni cini).
Posle skoro godinu dana zakacio sam samo jedan file koji je je imao audio VBR, ali uz malu pomoc Auto Gordian Knot-a (nije bas AutoGordianKnot posto ima problem sa sinhronizacijom slican software zaboravio kako se zove, ako je bas problem iskopacu ga ponovo) problem je resen


mislim da gresis, skoro svaki divx u poslednje vreme ima vbr audio. mislim da je cak pravilo kod scene grupa da audio mora biti vbr, jer cesto vidim da je rip nuked jer ima cbr audio. ako pioneer zaista ima problem s tim onda je to lose.
[ digisatplus @ 16.05.2008. 21:52 ] @
Kako da nadjem informaciju , koje je verzija softvera u DVD uredjaju
[ calexx @ 16.05.2008. 22:34 ] @
Ranije je bilo
Citat:
How tell which firmware version your player has:
HOME MENU,INITIAL SETTINGS,go to OPTIONS (dont enter the submenu),press "DISPLAY" on the Remote Control
[ digisatplus @ 17.05.2008. 17:22 ] @
Posto ja dosta slusam muziku na ovom plejeru, mene zanima da li postoji mogucnost na ovom DVD-u da radi jedan posao kao winamp a to je da se definise vreme naprimer 5 secundi pre zavrsetka jedne pesme da pocne da svira sledeca. To jest da ovaj uredjaj lepi ( miksuje ) pesmu u pesmu to jest da se radi CROSSFADING, stim da se moze definisati vreme kao na winampu u secunadama.
[ digisatplus @ 09.08.2008. 20:42 ] @
Evo novog pitanja:


Da li se u originalnoj verziji FW mogu negde povecavati i smanjivati slova za subtitl, ako mogu kako se to radi, ako ne u kojoj verziji FW moze.


Pozdrav.
[ digisatplus @ 10.08.2008. 21:08 ] @
Ja imam jos jedno pitanje, koje sve rezolucije slike podrzava ovaj DVD uredjaj sem onih nekih standardnih 640 x 480 i 720 x ??? , kao 1080 x ??? sta se desava za medju rezolucijam koje su izmedju ovih, naprimer imam snimak 832 x 468. da li bi mogao ovakav jedan snimak da bude pokazan na ovom uredjaju i kako treba podesiti dvd da moze da se gleda, naravno postoje i neke druge rezolucije ali ne bih da bas sve navodim.
[ ognjeni @ 28.01.2009. 15:32 ] @
Pozdrav svima...,

Karo ..pa me zanima molim te, kako se zove taj drugi program za konverziju u .cbr ?

probao sam i Auto Gordian Knot ali kao sto si i rekao sync zvuk -slika je ocajan i ne mogu da ga nastimam .....ili neko drugo resenje please?

p.s. da li je neko koristio nekad HDD na usb ulazu pionira 400v ?Zanima me ako povezem hdd na usb ulaz da li cu moci da pustam neke druge formate koji nisu podrzani na 400v (npr blue ray...mkv.....)



poz

[ Karo @ 03.02.2009. 09:01 ] @
Probaj AVS video converter

Mislim sam si rekao da ne podrzava formate sto bi radili u svakom slucaju nabaci na flesh pa probaj, a sto se tice externo hdd misli da sam procitao da sljaka
[ digisat @ 06.10.2009. 10:58 ] @
Sada sve popularnij i na internetu rasprostranjen format fajlova sa MKV ekstenziom , da li je moguce nekako gledati na ovom Pionner dvd uredjaju pa makar i u nekoj varijanti da mu se fleshuje softwer.

Drugo pitanje da li u opste postoji neki DVD plejer koji podrzava fajlove sa MKV ekstenziom.
[ Karo @ 07.10.2009. 09:37 ] @
Teoreski da, ali u praksi niko neće (nezna) da se cima (ustvari nisam ni čuo da je neko uspeo da na bilo kom playeru updejtuje codec a kamo li da pljesne novi) sve se svodi na kozmetičke prepravke titl,meniji...
[ digisat @ 24.11.2009. 21:16 ] @
Kao sto se kaze u jednoj pesmi zivot tece sve se menja sve prolazi.

Elem ovih dana sam naisao na muzicke fajlove koji imaju ekstenxiju FLAC http://flac.sourceforge.net/ koji je u nesto vecoj kompresiji od standardnog CD

AUDIO formata a manjoj od MP3 formata 320kb/s ili drugcije receno bolji od MP3 losiji od AUDIO CD znaci nesto na pola izmedju te dve gustine zapisa audio

fajlova, sto je po meni prihvatljivo i bolje.


Sad moje pitanje glasi kako moze ovaj uredjaj da se sredi da cita i te nove FLAC fajlove i toga dosta nalazim na internetu.





[ calexx @ 24.11.2009. 22:30 ] @
Uglavnom nikako, nisam još čuo da su nekom plejeru naknadno dodali mogućnost da čita lossless muziku. Ne znam da li je i nemoguće ali za sada to nisam video. Znam da postoje plejeri koji čitaju poneki lossless ali ih nisam ovde viđao.

Zvuk flac fajlova nije slabiji od audio CD-a, koliko to može da bude rip u odnosu na original, tačnije svaki lossless format ima isti kvalitet kao i čist ripovan wav fajl.
[ digisat @ 24.11.2009. 22:50 ] @
Pa recimo ako i nije moguce da ovaj uredjaj dobije sa nekim novim frimwer-om mogucnost citanja novog formata, samo se pitam zato to nebi bilo moguce.

Koji u tom slucaju neki drugi uredjaj moze da cita taj format, evo da kazem da sam ja odusevljen kvalitetom zvuka koji daje ovaj tip formata pa se pitam koji

pleyer ( ne mora da bide pioneer ) moze da cita te fajlove i koji prenosivi CD AUDIO, MP3, AAC OGG, i FLAC pleyer to moze, i kao drugi deo pitanje da li postoje

prenosivi CD-DVD muzicki pleyeri koji mogu da reprodukuju ovaj format.
[ calexx @ 24.11.2009. 23:30 ] @
Odgovor može da ti napiše neko od onih koji prerađuju firmware mada se oni obično bave drugim problemima. Za ostalo proguglaj, imaš dovoljno detalja ... dvd player lossless flac ... pa će već nešto da se pojavi. Za prvu pomoć je tu slušanje preko kompa.
[ digisat @ 24.11.2009. 23:50 ] @
Evo sad sam nasao da postoji novi frimver YGB8827A iz ove godine i zna li neko sta ima novo u ovom frimveru.
[ bgd2500 @ 25.11.2009. 23:01 ] @
Citat:
digisat: Evo sad sam nasao da postoji novi frimver YGB8827A iz ove godine i zna li neko sta ima novo u ovom frimveru.


http://www.pioneerfaq.info/eng...DV-400V&question=Firmwares
[ bakara @ 25.11.2009. 23:25 ] @
Citat:
digisat
Koji u tom slucaju neki drugi uredjaj moze da cita taj format, evo da kazem da sam ja odusevljen kvalitetom zvuka koji daje ovaj tip formata pa se pitam koji

pleyer ( ne mora da bide pioneer ) moze da cita te fajlove i koji prenosivi CD AUDIO, MP3, AAC OGG, i FLAC pleyer to moze, i kao drugi deo pitanje da li postoje

prenosivi CD-DVD muzicki pleyeri koji mogu da reprodukuju ovaj format.

WDTV moze da pusta flac
http://www.wdc.com/en/
[ digisat @ 18.12.2009. 13:51 ] @
Pitanje za iskusene koji znaju odgopvor !

Imam gomilu MP3 fajlova koje nameravam da snimim na DVD, sad pitanje glasi sa kojim programom ili opcijom u okviru programa da imam neku play listu koju ce da prepozna ovaj Pioneer-ov DVD player i da mogu nekako da vidim listu fajlova koji su na disku u svim direktorijumima.

Da kazem da sam snimio sa progrmom Nero 9 DVD ali neto ne dobijam listu fajlova sem kad preko disk navigatora udjem u direktorijum.

Probao sam sledece korake NERO EXPRESS / JUKEBOX AUDIO DVD ali nigde nema play liste samo direktorijumi i muzika u direktorijumima.


Molim HITAN odgovor , kako snimiti DVD AUDIO i da ima playlistu koja redi. Iz belo kog programa.


Napomena uradio sam fleshovanje frimwer-a DVD pleyer-a i on sad moze da cita na DVD mediji MP3 fajlove sto u predhodnom frimveru nije bilo podrzano.



Srecna putovanja u EU idolazeci praznici.
[ calexx @ 18.12.2009. 14:30 ] @
Nisam siguran da li plejeri uopšte podržavaju plej liste, mogu da proverim kad odem kući.

Taj plejer je i sa originalnim firmverom podržavao DVD sa mp3 samo što je prikaz bio ograničen na mislim 13 slova.

Postoji rešenje koje se zove Audio DVD (nemoj da mešaš ovo sa DVD-Audio što je nešto sasvim drugo), ne znam da li je u pitanju to što pravi Nero, koji može da na DVD snimi razne audio fajlove i da ih posle biraš iz menija. Nisam ga skoro koristio pa se ne sećam tačno ali potraži po imenu audio dvd creator pa probaj. Ako je to isto kao što si probao iz Nera, onda verovatno i nema drugog rešenja.
[ Karo @ 18.12.2009. 15:10 ] @
Ne podržava play liste proverio bar sa mojim frimwerom
Mislim da sortira po date created što znači da bi mogao da promeniš datume foldera, mp3-a (probaj sa TC-om), i tako dobiješ željeni redosled (usb flash varijanta)
[ digisat @ 27.03.2010. 00:44 ] @
Da li je neko slusao muziku na M4a formatu, ja probao pa nesto krene pa stane muzika posle jedno 5 sekundi , pa pleyer posle sam prebaci na sledeu i posle nekolko puta se cuje kao neko zujanje, da napomenem da sam muziku pustao sa USB flesha.

I jos jedno pitanje da li je neko nasao neki frimwer koji omogucava slusanje APE ili FLAC fajlova, nadam se da ce neko pomoci oko ovog famoznog M4A formata fajlova.
[ digisat @ 18.09.2010. 21:54 ] @
Neznam sta se desava, ali imam snimak Jarre in CHINA koji ima DTS 5.1 zvuk ali moj plejer taj snimak ne prepoznaje kao takav nego izpisuje DTS 3 / 2.1
dok na kompijuter-u lepo prerpoznaje DTS 5.1 u audio 2 meni.

Da li je to neka greska u frimveru ovog DVD uredjaja ili treba uraditi neka podesavanja plejera da bi automatski bio prepoznat DTS 5.1 ili je izasao neki novi frimver gde je to kao potencijalni problem reseno i postoji li neko resenje.
[ calexx @ 19.09.2010. 09:06 ] @
Da li uopšte neki drugi DTS 5.1 disk prepoznaje kao takav. A možda ima neke veze to što u specifikacijama ovog plejera piše DTS® (Digital Theater System) 2-Channel Decoding.
[ digisat @ 17.10.2011. 03:05 ] @
Ja ljudi mislim da sam za potrebe kvalitetnog slusanja muzike na ovom DVD plejeru nasao maksimalno resenje. A ono se sastoji u sledecim opcijama.

Kao prvo nabavim muziku u recimo FLAC formatu, pa je preslusam da vidim o cemu se tu radi preko preograma foobar2000 i kad zakljucim da je sadrzaj vredan paznje ja onda isti taj sadrzaj konvertujem preko istog tog foobar2000 programa u ACC format zvuka koji je u ovom slucaju NERO naravno konverzija se vrsi uz dodatno ubacivenje Nero Enkodera ( jedan mali pomocni programcic ).

Muziku znaci direktno konvertujem u M4A (.m4a) fajlove i kompresujem ih na najmanju kompresiju to jest na najveci bit rate 512 kb CBR ( constant bit rate ) i naravno muziku mogu na ovom pioneer DVD plejeru da reprodukujem bilo da sam snimio na cd, dvd ili sa USB flesh memorije i mogu vam reci da muzika svira ko original CD.

Ranije sam razmisljao da kupim neki DVD uredjaj koji moze da pusta FLAC fajlove ali posle ovog otkrica mislim da nema potrebe. Jedino sto sam dosao do saznanja da WMA ( Windows Media Audio ) fajloveovaj uredjaj nece da reprodukuje ako su snimljeni u kompresiji koja je veca od 256 kb, sto me je na neki nacin razocaralo ali zato je ovaj m4a format fajla sa ovim nero enkoderom u potpunosti me odusevio.

Da jos kazem da recimo neki cd koji je u FLAC formatu i velicine do 700 mb kad se uradi konverzija u M4A fajlove bude oko 300 mb sto znaci da dvaflac diska mogu u konvertovanom obliku M4A stanu na jedan cd. Sto bi recimo znacilo da oko 14 albuma u M4A fajlovima pri kompresiji od 512 kb mogu da stanu na jedan DVD.

Sad ako idete i na vecu kompresiju to jest manji bir rate recimo 384 kb staje jos vise materijala i tako dalje ....

Znaci ako ste vekiki audiofil i hocete muziku da u kuci slusate u najvecm mogucem kvalitetu a da ne menjate stalno cd medije ili barem da ih menjate ali manje onda je po meni ovakav postupak u stvari jedno kvalitetno resenje.

Sad bi mene zanimalo zasto ovaj uredjaj ne moze da reprodukuje WMA fajlove koji imaju veci bit rate od 256 kb ili sam mozda ja neku stavku u ovim mojim eksperimentima prevideo pa je moguce slusati muziku u vecem bit rate od 256 za WMA fajlove.
[ calexx @ 17.10.2011. 07:53 ] @
Veliki audiofil neće da sluša spakovanu muziku ako ima original izvor. ;) Ako ti je cilj smanjenje zauzeća, onda na jedan DVD možeš da staviš desetine albuma i dobiješ sve gori i gori zvuk.

Odavno ne pratim lossy formate pa ne znam koji je kakav i koji najmanje ubija kvalitet, više sam raspoložen za lossless ako već nije pravi audio disk. Ne znam ni kakvi su to albumi koji su teški 700MB u flac formatu, osim ako nije neka kompilacija, maksimalan audio disk je do 700MB a lossless ga spakuje oko 50% pa će tako na DVD da stane 12-17 audio diskova u lossless formatu. Mada mi je malo čudno i to što si radio AAC na 512kbps, to mi pre liči na ALAC nego na AAC.

Ako već nećeš da praviš audio diskove 1:1, ja bih ti preporučio nešto drugo, postoji program koji pravi audio DVD diskove (ne mešati sa DVD-Audio formatom) pa na jedan DVD može da se spakuje oko 6 punih audio diskova u punom kvalitetu. Ako ti je ipak prostor bitan, onda povećavaj stepen kompresije ... i polako se vrati na mp3 a na DVD će da stane preko 50 audio diskova. ;)
[ digisat @ 17.10.2011. 12:19 ] @
Mislim da je ALAC, ali nije mi jasno kako onda pomenuti dvd fajlove prikazuje kao format AAC ( pise: play AAC), mada nije bitno, bitno je da lepo svira da bolje zvuci od MP3 na 320 kbgledano po spektru u foobaru2000 original (FLAC)i ovaj (M4A) nema srezavanja u opsegu viskoih tonova nego ide skroz, da kazem meni na mojim JBL LX 44 zvucnicima zvci fantasticno.

Zaboravio sam u predhodnoj poruci da napomenem da bi mogli da se reprodukuju na foobar2000 fajlovi sa ekstenzijom M4A treba instalirati plug in za foobar2000. Mada kad bolje razmislim naj bolje bi bilo da ovde stavim linkove svega sto treba.

I napisem kratko upustvo ??? ajde za pocetak linkovi pa ko se snadje snadje ko ne, neka pita:

* Program foobar2000 he ba sledecoj adresi : http://www.foobar2000.org/ link za downlad programa http://www.foobar2000.org/download trenutna verzija je foobar2000 v1.1.8

* Treba zatim skinuti sledece plug inove sa sledece adrese :

http://www.foobar2000.org/components


Prvi plug in je : Audio CD Writer 3.0.3

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_burninate

i ovaj plug in vam omogucava narezivanje Audio CD iz Foobara to je za one koji nece nista da slusaju kompresovano nego dekompresiju FLAC fajlova i nasnimavanje na Audio CD.

Drugi plugin je: ALAC Decoder 1.0.7

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_input_alac

Ovaj plug in vam omogucava reprodukciju konvertovanih M4A fajlova to je kad hocete da cujete kako zvuce konvertovani fajlovi pre nego sto ih narezete na CD ili DVD, mada iste fajlove mozete prebaciti na USB memoriju pa da ih na pionir dvd pustite direktno.

Treci plug in je: Nero AAC Encoder to je ustvari program sa EXE ekstenziom

http://www.nero.com/eng/downloads-nerodigital-nero-aac-codec.php ovde kliknete na Agre i stavite im mail da bi vam dali link za download.

Ovde necu navoditi ime fajla jer kasnije u buducnsti moze da bude neka novija verzija pa da se ne slaze sa onim sto dobijete, uglavnom skinuti fajl fajl raspakovati a u programu foobar2000 navesti za AAC( Nero ) gde vam se nalazi taj raspakovani neroAacEnc.exe podesiti nivo bitrate to jest kompresije ( veci bitrate manja kompresija, i manji bitrate rate je veca kompresija. Na vama je da izaberete nivo kompresije.


U foobar2000 ucitate flac ili cue file zatim svi fajlovi (pesme) treba da budu markirani plavim markerom desnim klikom misa pa izberite opciju Convert tu imate koji je otput tip fajla i gde se konvertuju ( destination ) fajlovi.

Konvertovane fajlove na USB ili CD ili DVD i play po pioneer-u.