[ Ivan Golubović @ 03.09.2003. 23:27 ] @
Imam preko 18 god ali nemam posao (još idem u školu, a planiram i da studiram). Kada nemam posao, nemam ni tekući račun. Da li je moguće i preko koje banke i kako nabaviti Visa ili MasterCard platnu karticu, za koju mi nije neophodan tekući račun(ili da budem deponent)? Mislim na princip, uplatim 100€ na karticu i limit mi je dok to ne potrošim, ne trebaju mi nikakva kreditiranja ili plaćanja na rate...
[ Goran Rakić @ 03.09.2003. 23:34 ] @
kao punoletno fizičko lice možeš otvoriti tekući račun, ne moraš "biti zaposlen" da bi to uradio. e sada neke kartice ti uslovljavaju da imaš stalno mesečno primanje, neke ne... pogledaj malo opcije pa odaberi banku.
[ MaRaToNcI @ 04.09.2003. 00:13 ] @
za sta viza? ako je samo za internet onda trk kod vojvodjanske ili Reifeisen banke:)
( i u tom slucaju se otvara racun-namenski)

ili kod bilo koje banke uz deposit ( e sad treba videti koja daje od 100 evra- obicno je 300 pa na gore)
[ Ivan Dimkovic @ 04.09.2003. 08:32 ] @
Ja mislim da za debitne kartice (Virtuon, i sl..) nece biti problema da ti otvore racun, kao sto Mr. Galic rece - trk do Vojvodjanske / Reifeisen banke.

Sa ovim karticama neces moci da "ides u minus" - sto ti, pretpostavljam, i ne treba - a i moze samo da ti skodi :)
[ Ivan Golubović @ 04.09.2003. 22:41 ] @
Otvoriću tekući račun i uzeću Visu Electron Raiffeisen Banke. Pošto planiram i uskoro put u inostranstvo, pa taman mi ona završava odlično posao.

Da li može neko da mi kaže koliki su troškovi svega ovoga? Da li ima nekih skrivenih troškova ili je samo ovo:
Otvaranje tekućeg - besplatno i 300din depozit
Otvaranje deciznog- besplatno i 20€ depozit
VISA Electron (članarina na godišnjem nivou) - 600din
[ Goran Rakić @ 04.09.2003. 23:47 ] @
imaš mesečne troškove štampanja izvoda, obrade i slično ali to je sitno...
[ djordje @ 22.01.2004. 02:04 ] @
Registrovao sam nalog na sajtu kladionice willhill. Uplatu sam izvrsio putem visa virtuon karticom reiffeisen banke. Zelim da podignem zaradjeni novac. Mogu li to uraditi preko navedene kartice, odnosno, da li Visa Virtuon moze da "primi" novac ili se pomocu nje vrsi iskljucivo placanje?
[ maki71 @ 24.03.2004. 21:15 ] @
Ne moze da "prima" uplate, tako je meni rekao njihov sluzbenik kad sam ga pitala isto to pitanje za sebe. Mogu samo ja licno da uplacujem lovu na Visu Electron. Pa sam onda morala da otvorim drugi devizni racun kod njih za primanje uplata iz inostranstva.
[ artichoka @ 24.03.2004. 21:45 ] @
Iskljucivo placanje+iskljucivo preko neta.
[ Gojko Vujovic @ 24.03.2004. 21:48 ] @
U vojvođanskoj banci sa viza internet karticom dobijate jedan račun koji je kao i svaki drugi devizni i prima uplate iz inostranstva. Čak pri otvaranju kartice odmah na poleđini papira sa informacijama koji dobijete stoje i instukcije za uplatu swiftom.
[ Milan Andjelkovic @ 24.03.2004. 22:07 ] @

Nije račun vezan za karticu, već je kartica vezana za račun.
Dakle, na karticu ne može ništa da se uplaćuje (po prirodi stvari :), dok na račun (za koji je vezana kartica), kao što reče Gojko, naravno može.

[ marcony86 @ 14.04.2004. 18:35 ] @
E, sad me interesuje jedna stvar...

Ovde na ES-u sam vise puta procitao da se za dobijanje Visa Internet kartice kod Vojvodjanske banke ne mora imati stalan priliv novca na racun (trosi se upravo pomenuti depozit koji iznosi min. 20 €), dok je meni neko od ljubaznog osoblja iz Call centra VB rekao da moram imati stalne uplate...

Sta od ovoga je tacno, tj. da li je neko uspeo da dobije karticu iako je npr. student i nema stalno zaposlenje?
[ Milan Andjelkovic @ 14.04.2004. 22:21 ] @

Za Visa Internet karticu (i kartice iste namene drugih banaka) nije neophodan stalan izvor prihoda (u pitanju je debitna kartica za koju se otvara namenski devizni račun, a ne tekući).
Ja sam student bez stalnog zaposlenja i izvadio sam ovu karticu pre neki mesec.
[ marcony86 @ 15.04.2004. 08:10 ] @
Citat:
Za Visa Internet karticu (i kartice iste namene drugih banaka) nije neophodan stalan izvor prihoda (u pitanju je debitna kartica za koju se otvara namenski devizni račun, a ne tekući).
Ja sam student bez stalnog zaposlenja i izvadio sam ovu karticu pre neki mesec.


OK je, jutros je iz call centra stigla ispravka koja potvrđuje ovo što si rekao...
Možda bi ovi iz VB mogli malo bolje da se organizuju (bar da ne daju pogrešne informacije)!

Thanx anyway!
Marko
[ marcony86 @ 15.04.2004. 08:18 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic:

Za Visa Internet karticu (i kartice iste namene drugih banaka) nije neophodan stalan izvor prihoda.


Da li ovo važi i za Visa Electron karticu?
[ VPetar @ 15.04.2004. 09:44 ] @
Pored Visa internet VB, možeš izvaditi Visa Electron Stardcard Continental banke sa kojom možeš plaćati u prodavnicama (a ne i na internetu). Za dobijanje ove kartice bitno je da imaš od 18-26 godina i da uplatiš članarinu i otvoriš dinarski račun i ako hoćeš da plaćaš preko onda i devizni. Nije potreban nikakav depozit a ako imaš 18 god i više nisu ti potrebni ni žiranti. Ovo je debitna kartica i nemožeš ulaziti u minus.
Više možeš saznati na www.cont.co.yu/index.php
[ Milan Andjelkovic @ 15.04.2004. 13:04 ] @
Citat:
marcony86:
Citat:
Milan Andjelkovic:

Za Visa Internet karticu (i kartice iste namene drugih banaka) nije neophodan stalan izvor prihoda.


Da li ovo važi i za Visa Electron karticu?


Da, ista priča važi i za voban visa electron. Čini mi se da je i u ostalim bankama tako.
[ Mio_1 @ 28.12.2004. 13:55 ] @
Takodje i u Nacionalnoj banci Grcke mozes dobiti
Visa electron karticu bez stalnog priliva na taj racun.

Provizija je 80 dinara mesecno, i to je jedina naknada
koja se placa za odrzavanje racuna.

Prijatno,
POzdrav