[ dusans64 @ 15.10.2007. 17:39 ] @
Uskoro uzimam iMac 20" model sa HD2600 Pro kartom. Zanima me da li je neko upgrade-ovao RAM na 2GB, i kog proizvodjaca SO-DIMM memorija dostupnih na nasem trzistu preporucujete?

Ono sto sam uspeo da pronadjem - 1GB SO-DIMM DDR2, non-ECC, unbuffered memorija, koji navodno provereno radi i preporucena je za iMac:
Kingston: KTA-MB667/1G
Corsair: VSA1GSDS667D2
Transcend: TS1GAP667S
Apacer: AP1024AP346G

E sad, na Corsair site-u postoji memory konfigurator, koji za iMac izbacuje:
VS1GSDS667D2 Value Select 1GB
VS2GSDS667D2 Value Select 2GB

Corsair Value Select 1GB moze da se nabavi kod nas, po dosta povoljnoj ceni, i to bi bio moj trenutni izbor.

Zanima me da li je neko koristio ovu memoriju i kakva su mu iskustva?
Takodje, ako neko provereno zna sta se slaze sa vec postojecim modulom od 1GB koji se dobija u iMac-u?
Ako znate gde moze da se nabavi neki od gore navedenih, "proverenih", modula kod nas, posto prodavci uglavnom ne pisu naziv memorije sa punim brojem modela?

Imao sam problema sa upgrade-om memorije na PC-ju (nestabilnost, nece komp da se boot-uje dok se ne promeni redosled modula itd.), pa ne bih da ponavljam istu gresku

Hvala

[ NastyBoy @ 15.10.2007. 18:20 ] @
Ja sam u svoj iMac ugradio Crucial 1GB, ovaj model: http://www.overclockers.co.uk/...=701&catid=930&subcat=

Radi bez greshke. U principu, ne treba preterano da se tangirash oko modela - sve dok su karakteristike odgovarajuce nece biti problema.
[ madamov @ 16.10.2007. 10:30 ] @
I mislim da u iMacu imaš 2 x 512 MB, a ne jedan modul od 1 GB.
[ NastyBoy @ 16.10.2007. 12:07 ] @
Ne, oba nova modela imaju jedan prazan slot.
[ madamov @ 16.10.2007. 13:28 ] @
Moja greška, u pravu si, proverih na Appleovom sajtu. Ostalo mi u glavi valjda od prethodnih modela, onaj sa 512 MB RAM-a je imao 2 x 256 MB.
[ dusans64 @ 19.10.2007. 22:33 ] @
Hvala na savetu, evo napokon kupih 20" iMac

Sve izgleda super - osim sto imam jedan "stuck pixel" koji se vidi samo na crnoj pozadini... ali nije problem posto na totalno nebitnom mestu (pored docka u donjem desnom delu ekrana).

Sto se tice memorije uzeo sam GEIL SO-DIMM od 2GB. Kupio sam modul koji je izlistan u GEIL memory konfiguratoru (generalno svi proizvodjaci imaju konfiguratore, tako da nije problem saznati sta bi trebalo da radi). Uradio sam test memorije sa Rember-om i nije prijavio greske, tako da predpostavljam da je sve uredu sa RAM-om.


[Ovu poruku je menjao dusans64 dana 19.10.2007. u 23:46 GMT+1]
[ NastyBoy @ 20.10.2007. 11:38 ] @
Hehe, jel' to znachi da se prebacujesh na shareware trzhishte za Mac-a? :)
[ dusans64 @ 20.10.2007. 13:11 ] @
Pa da

Mislim da je to logican korak, posto ionako koristim OpenGL i crossplatform tehnologije. Pa sto da ne
Intel Mac-ovi su super, jer prakticno nista ne gubim, a dobijam mogucnost da radim software i za Mac.
[ NastyBoy @ 20.10.2007. 18:29 ] @
Smart man :)

Videcesh uskoro da je Mac trzhishte veoma vitalno. Lichno ne bih radio shareware (ili slichan) model softvera ni na jednoj drugoj platformi.

PS
Kad smo vec kod OpenGL-a za Mac, pogledaj http://llvm.org/Users.html pod stavkom "Apple Inc." :)
[ dusans64 @ 20.10.2007. 19:51 ] @
Cool, hvala za link! - moracu da se odvojim od VS 2005 i udjem OS X vode, polako se navikavam

Da je samo shareware u pitanju, odavno bih bankrotirao ... to je vishe kao neko ispitivanje i solidna dopuna, zivim najvishe od flat-fee prodaje licence. Koliko sam ja shvatio za Mac postoji relativno malo game software-a (u poredjenju sa PC-jem ili ti wintel-om) pa ako mogu, zasto da neprobam da napravim nesto za sva tri OS-a (a i MS mi je nekako... pa najblaze receno, nemogu da kazem da opravdavam postojeci business model i odnos prema tehnologijama koje nisu MS... to je isto jedan od bitnih razloga). Da neidem previshe u OT...