[ deizop @ 15.10.2007. 21:16 ] @
Danas sam kupio ovaj dvd player i primetio sam da mu je subtitle jako mali i da se slabo vidi zato sto se nalazi bukvalno na sredini ekrana. Na netu nemogu da nadjem stranicu ovog proizvodjaca pa me zanima ima li neko firmware za njega ili od nekog drugog dvd-a koji odgovara za njega.
[ zlocesti009 @ 22.10.2007. 06:17 ] @
eto vidim da nisam jedini sa tim problemom tako ako ima neko koji firmware nek stavi link ovdje gdje mogu da ga dobijem
[ ribica2102 @ 07.11.2007. 12:58 ] @
Kontaktirao sam čipoteku ali nisu zainteresirani za poboljšanje firmwera, kako mi se ne kupuje player ako neko skine FW neka ga posta ovdje pa ću probati prepraviti.
[ peroperic147 @ 11.11.2007. 08:42 ] @

Evo ja cu postati ako mi netko objasni kako ga skinuti sa uredjaja...
Titlovi su katastrofa...
[ ribica2102 @ 12.11.2007. 07:26 ] @
pozdrav,
potreban ti je RS232 kabl i program MTKTools to je već više puta objašnjeno ,pogledaj na ovim stranicama:

http://personal.inet.fi/cool/mediatek/programs/mtktool.html
http://www.pioneerfaq.info/eng...-400V&question=Dead_Player
http://www.elitesecurity.org/t...-player-smartvision-ds-titlovi

player ima zaštitnu naljepnicu te gubiš garanciju kad otvoriš,inače plajeru nemožeš obnoviti firmware preko CD-a
znači ostaje samo mogućnost preko kabla.

[ peroperic147 @ 12.11.2007. 07:37 ] @

Cini mi se da imam doma neki stari Siemens kabel, lako moguce bas ovakav kao na slici. Potrazit cu veceras pa javim je li to to ili kupujem drugi.

A garancija, LOL... na uredjaj od 150 chuna, ne igra mi bas neku ulogu.

Tnx na linkovima, novi sam tu pa eto...
[ peroperic147 @ 12.11.2007. 17:30 ] @

Evo update...

Nasao kabel, na njemu pise S25/C25/3508, no ima samo 3 zice sa mob strane.... upotrebljavao sam ga sa MT50 i radio je OK...

Medjutim...! :) U gomili kablova nasao i serijski za stari Ericsson T39... pogledao ove gore linkove i vidim da mogu izvuci i napon i tx i rx... idem sad to raskopati sve pa javim sto je ispalo...
[ peroperic147 @ 12.11.2007. 18:57 ] @

Daklem... puno peripetija i improvizacije kasnije :) nesto sam uspio skinuti (MTKTool -> Backup). U attachu...

Pa eto ako se nekome da, titlovi su presitni a cini se da ima problema i sa kodnom stranicom... na par divxa sam istrpio cudne crcke, ako netko to moze srediti sjetit cu se koji su to bili i javiti koristenu kodnu stranicu...
[ ribica2102 @ 12.11.2007. 19:46 ] @
OK,
evo ti u prilogu modificirani FW probaj i javi rezultat!
[ peroperic147 @ 12.11.2007. 20:11 ] @
Hm nema priloga???

A usput... ne znam je li to samo kod mene... sam meni uredjaja ima problema sa dijakriticima... i velika vecina divxa... dvdi izgleda rade ok ali to ionako nije isto...

UPDATE: evo pojavio se. :) Probat cu odmah.
[ peroperic147 @ 12.11.2007. 20:32 ] @

Odlicno! Titlovi spusteni i bas taman velicine, crcke takodjer ispravne.

Nisam bas pazio prije, ali i cijeli izgled menija je drukciji?

I da, tekst u setup meniju je i dalje zbrckan, ali sto se mene tice, to je to!

Morski pas, svaka cast, kapa do poda i imas cugu ako bude prilike...
[ peroperic147 @ 12.11.2007. 20:49 ] @

Pitanje... sa mtklangsplitterom sam iz modificiranog bina izvukao jezik i editirao mtklangeditorom (tj nisam sve ali budem ako treba). Kako to natrag zalijepiti u bin?

[ ribica2102 @ 12.11.2007. 21:10 ] @
Ma cijeli je prijevod debilan koda ga je radio kinez na privremenom radu u hrvatskoj podsjeća me na reklamu o kraš čokoladi ja voim dorinu ima puna puna olize,nije mi se dalo sređivati jezik to prepuštam drugima,inače koristi program MTKRemaker za mjenjanje dijelova FW tako i jezika
pozdrav i prihvaćam poziv na cugu ,usputno di si ti ja sam iz RI.
[ ribica2102 @ 12.11.2007. 21:29 ] @
evo i opisa što je promjenjeno u FW:

- Promjenjena grafika prve stranice
- U pretraživaču se ispisuju naslovi sa 42 karaktera u redu
- Vidljive ekstenzije naslova (mpg, avi, jpg itd)
- dodani novi fontovi za subtitlove
- Novi fontovi u pretraživaču i titlovima veći obrubljeni crnim radi
lakšeg čitanja
- uklonjen bug ispisa titla u dva reda i sa limitom od 60 znakova,sada više od 160 znakova u
tri reda koji se ispisuju odozdo prema gore

još bi trebalo srediditi većinom kozmetika ali to kad stignem:

- Vidljivi titlovi i njihove ekstenzije
- nove ikone u izborniku i meniju
- izbornik na hrvatkom jeziku ispravke
- zoom ikona nestaje nakon par sekundi
- nova grafika u izborniku


Pozdrav i ugodno gledanje
[ peroperic147 @ 13.11.2007. 06:54 ] @

Nekoliko puta sam se prihvatio prijevoda neceg za siru populaciju, pa sam umjesto minimalne zahvalnosti za trud dobio po nosu da se ovo ili ono ne prevodi ovako ili onako... iako je bilo tocnije od ispravke... sad vec i na hladno pusem :)

Inace sam iz/u ZG...
[ ribica2102 @ 13.11.2007. 07:26 ] @
Tako ti je to jezikoslovci pametuju kad nemaju ništa pametnije,inače navikao sam na engleski pa mi on više paše ,
vidimo se na cugi kad budem u ZG,
pozdrav
[ peroperic147 @ 13.11.2007. 08:24 ] @

Evo ipak sam malo promijenio prijevod, ubacio u remaker pa cu isprobati popodne kad dodjem s posla... Bar ove osnovne stvari...
[ Chibuky @ 14.11.2007. 08:46 ] @
Jedno pitanjce, jeli baš trebam imati serijski kabel za mobitel ili je to izvedivo i s običnim serijskim kabelom? Naime, kad raskopam obični serijski imam 8 žica u raznim bojama i sve skupa mi ne izgleda obečavajuće (elektronika mi nije baš jača strana). Pokušao sam sa 4 koje odgovaraju prema boji (crvena, zelena, bijela i plava) shemi na slici , ali ništa. Ostalo mi je jasno kako i šta, ali nikako ostvarit vezu između PC-a i focusa.

Stvarno me nerviraju ovi kineski titlovi...

Pozdrav i hvala
[ peroperic147 @ 14.11.2007. 09:13 ] @

Koliko ja vidim, imas dvije varijante. Ili samogradnja serijskog data kabela (max232 chip, ono sto se u nekim krugovima zove MBUS/FBUS kabel), ili kupnja gotovog data kabela koji elektroniku ima zalivenu u serijskom konektoru. Ako nisi vican elektronici, predlazem drugo rjesenje :)

Sam serijski kabel ne moze posluziti u komunikaciji PCa i Focusa. Za sloziti kabel od postojeceg mob kabela ne treba ti lemilica niti znanje elektronicara, samo zdrav razum i upute. :)
[ peroperic147 @ 14.11.2007. 09:19 ] @

BTW isprobao sam prevedeni fw ali nisam zadovoljan... probat cu ponovo preko vikenda pa ako bude bolje postam...
[ Chibuky @ 14.11.2007. 09:29 ] @
Eh, puno hvala. Ovo drugo mi je puno prihvatljivija opcija. Samo još da pronađem nekakav data kabel od mob-a (BTW koji mi preporučaš kao najbolji)...

Okrenio sam jedno 10 mob shopova u Splitu i ništa, ali što bi Gibo reko "Ne odustajem..."
[ peroperic147 @ 14.11.2007. 09:38 ] @

Kao najbolji preporucam onaj koji ima bar cetiri vodica u kabelu :)

Kako sam vec gore napisao, sugerirani Siemens kabel je u mom slucaju bio samo sa 3 vodica i kao takav neupotrebljiv. Nazalost, ne mozes po broju pinova na konektoru otkriti koliko stvarno vodica ima. S25 kabel je izvana imao sve pinove a unutra tri vodica, a T39 je izvana imao samo 6 od 11(12?) pa su bili pospajani svi... Osim ako netko ne sugerira kabel koji je kupio nedavno, mislim da si osudjen na trial and error varijantu...

Naravno, mozes i raskopati serijski konektor pa sam izvuci odgovarajuce signale ako fale u kabelu (ako bas nije full zaliveno plastikom), ali to vec ulazi u domenu u kojoj bi se ti po vlastitim rijecima izgubio...

Dakle kupi najjeftiniji za koji mozes naci tocni pinout na netu. Pinout za T39 u linku koji je postao MorskiPas je bio krivi (TX i RX krivi pinovi) no nasao sam ispravni pinout na netu i prelemio...
[ peroperic147 @ 14.11.2007. 09:47 ] @

Evo kaj sam na guglu nasao...

Data kabel, Nokia 3310, serijski, 30 chuna... u www.pnp.hr sto je ako se ne varam u Splitu.

U svakom slucaju vrijedi probati, ista stvar u sophoslabu u ZG kosta 100 chuna...
[ Chibuky @ 14.11.2007. 10:42 ] @
Hvala opet! Sad idem dalje u bitku sa spajanjem žičica. Nadam se da ću nešto iskemijat. Zaletit ću se do PNP-a! Pozdrav

p.s. jeli ovo pinout za Nokiu?

http://img184.imagevenue.com/i...6761_nokia_pinout_122_46lo.jpg
[ peroperic147 @ 14.11.2007. 11:16 ] @

E vidis bas ta slika iz koje si izvukao pinout je imala krivi raspored za T39. :)

O ovom Nokia kabelu ce ti cini mi se znati vise reci MorskiPas, meni se nekako cini da MBUS pin najvjerojatnije nije spojen i da ces kad skines mob konektor isto naci samo tri zice. Navodno to i tako radi, iako kod mene sa Siemens 3 pina nije radilo.

Prije nego kupis najbolje se posavjetuj sa MorskimPsom o tom kabelu... Doduse, 30 chuna i nije neki trosak IMHO...


[ peroperic147 @ 14.11.2007. 11:20 ] @

E a da i ja pitam MPa nesto... sto bi bilo da taj firmware zaprzim na cd i ubacim u neflashani uredjaj? Bi li radilo ili bas mora biti kabel? Meni svejedno ali ima tu jos par ljudi koji ne zele otvarati uredjaj pa im ovako ne mogu pomoci...

Stvarno sto ljudi sto cudi, recimo auto od 20kojra daju u ruke bilo kojem mehi al player od 150 chuna ne bi otvorili za ne znam sto...
[ Chibuky @ 14.11.2007. 11:35 ] @
Nije problem u otvaranju Focusa (već sam ga raskopao i našao mjesto gdje idu žice. Ovi moroni iz PNP-a su na moje pitanje imaju li kabel odgovorili sa "Šta ti je to?" , nisam imao volje objašnjavati da na nabavi.net izbacuje upravo njihovu firmu i cijenu (u PNP-u sad ionako radi hrpa napušenih klinaca koji se igraju umreženii po cili dan i svađaju ko će se javljat na telefon tako da nisam ni očekivao ništa drugo)

Imam jednog priku koji već 10 godina dekodira mobitele pa se nadam da bi on mogao imat neko rješenje u vezi kabela.

Hvala na svim tvojim naporima.

[Ovu poruku je menjao Chibuky dana 14.11.2007. u 12:54 GMT+1]
[ ribica2102 @ 14.11.2007. 12:51 ] @
Pozdrav,
evo da vam odgovorim na pitanja,prvo kabl za player može biti i sa 4 zice i sa 3 zice glavno da se zadovolji zahtjev da ima 0 ,rx ,tx ona četvrta žica je 3,3 V koja napaja sam sklop odnosno čip max232 ili neki drugi znači eksperimentom pronaći najbolji odnos inače napravio sam interfejse sa različitim kablovima i svi su radili jedino je bio problem sa laptopom koji je vjerojatno imao problem sa signalima na RS232 konektoru.
dru8gi dio pitanja je dali se može flašat sa CD-a tu je negativan odgovor jer sam to probao i uređaj prepozna upgrade CD ali kad se stisne START ništa se ne događa vjerojatno neki za*** u rutini to su napravili u zadnjim serijama kinezi na više uređaja kojima sam prepravljao FW,ako nađem problem javit ću.
Inače prepravio sam sve FW od uređaja sa MTK čipsetom koji su se pojavili u nas o tome sam pisao i u VIDI-ju a možete pročitati i na MTK grupi.
[ Nitro_OS @ 08.12.2007. 19:04 ] @
Jel mi moze netko reci kako se doticni player ponasa s packeted bitstreamom!

Hvala!
[ peroperic147 @ 11.12.2007. 09:52 ] @

Iskreno, ne zagledavam u strukturu divxa koje gledam. Ako radi dobro, ako ne radi nikom nista. Ne kopam po tome koji tocno feature divxa zblesira uredjaj.

Sve sto sam dosad ubacio unutra uredno je procitao.
[ deda59 @ 23.12.2007. 00:41 ] @
Za peroperic147 Molim te da mi se javiš na e-mail
[ peroperic147 @ 27.12.2007. 09:22 ] @
>
[ peroperic147 @ 08.01.2008. 08:36 ] @

@deda: javio sam se ali nista...?
[ stripy_007 @ 27.02.2008. 22:35 ] @
Pozdrav svima!

Imam ovaj player i flashao sam modificiranim firmware-om, i dosta stvari je sređeno, međutim ostalo je ponešto za riješiti. Najviše iritira ograničenje prikaza znakova u titlovima na 60 znakova u 2 reda. Kako je ovdje na forumu napisano da je taj bug uklonjen, molio bih one koji su probali da mi kažu je li kod njih taj bug prisutan. Hvala.
[ stripy_007 @ 17.04.2008. 22:34 ] @
Focus DVD-2201

Nova modificirana verzija firmware-a - zasnovana na gore postavljenoj verziji koju je modificirao ribica2102. Uz ispravke koje su navedene u prvom postu, ova verzija ima još i slijedeće prednosti:

- ispravljen bug koji je ograničavao duljinu titlova na 60 znakova ukupno po titlu (u najviše 2 reda)
- poboljšan "hrvatski" prijevod koji u originalu izgleda kao da ga je radio Kinez koji je proveo godinu-dvije na privremenom radu na Kosovu. Prijevod i dalje nije idealan, jer je rađen napamet i to ispravljeno je koliko sam stigao za sat vremena (ne količinski nego kvalitativno). Postoje određene nekonzistentnosti u prijevodu, kao i poneki predug prijevod (ne stanu sva slova u predviđen prostor, trebalo bi koristiti skraćenice), ali je po mom mišljenju za nekoliko klasa bolji od originalnog.
- nova grafika prve stranice

*Zasluge idu prije svega korisniku ribica2102 čija je verzija temelj ovog firmware-a, te korisniku alonzo sa Softpedia foruma koji je zaslužan za prepravke na ARM kodu. :)

Firmware je testiran na dva playera i radi sve OK, barem koliko sam isprobao. Naravno, prije flashanja (kabelom, ne može s DVD-a) napravite backup. Iako ne bi trebalo biti problema, nadogradnju radite na vlastitu odgovornost, a otvaranjem playera poništavate garanciju.

Link za download

Pozdrav.
[ ribica2102 @ 18.04.2008. 23:34 ] @
Hvala na suportu,
vjerujem da će korisnici biti zadovoljni prepravkama na FW jedini nedostatak je po meni problem sa prepravkom firmwera što se mora flešat preko kabla tako da mnogi korisnici odustaju od toga, žalosno je što uvoznik (čipoteka)isto tako nije zainteresiran za preinake pogotovo hrvatski prijevod........
pozdrav


[ sportiva.t35.com @ 25.01.2009. 18:00 ] @
Imam navedeni player. Htio bi ga flashati s poboljšanim firmwareom. Imam univerzalin box (FBUS/MBUS) s kojim sam prije odkodiravao mobitele. Gdje se na ploči spaja TX, RX i GND?

Ovo je slika unutrašnjosti mojeg Focus DVD-2201



P.S. Našao sam pinove s donje strane pločice [URL]http://img261.imageshack.us/img261/4443/p4230085om1.jpg[/URL] Htjedoh backupirati firmware sa MTK tool al kaže "FIRMWARE UNKNOWN". Unutra je MT1389DE 0810-LEAL..

[Ovu poruku je menjao sportiva.t35.com dana 25.01.2009. u 22:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sportiva.t35.com dana 25.01.2009. u 22:51 GMT+1]
[ tony112 @ 09.06.2009. 09:53 ] @
pozdrav

evo napravio sam sve kako piše (skoro sve), ali nakon toga player mi se više ne pali, uopće ne reagira na power gumb.

Ni kada vratim stari fw, niti s novim.
Update sam radio sa nekom starijom verzijom programa, jer mi je jedino tako radila, i morao sam maknuti kvačicu sa verify.
I u svim upustvima piše isključiti uređaj prilikom uštekavanja i spajanja kabela, ali nigdje ne piše da li ga treba upaliti prilikom updatanja fwa?

Ja sam ga upalio, jer inaće nije htio ništa, niti backup niti update?

Jesam li tu pogriješio?
[ majstorivan @ 24.03.2010. 17:46 ] @
Pozdrav,
Znam da je ova tema već pomalo stara, ali imam par pitanja vezana za updatenja novijeg firmwarea na Focus DVD-2201 player pa ako netko može i ima vremena da odgovori i pomogne bit ću zahvalan.

Dali je apsolutno potrebno da kabel ima sva ćetiri vodića TXD, RXD, GND i 3,3V? Može li npr. bez ove žice od 3.3V da se napravi upgrade firmwarea?
Može li se upgrade firmwarea napraviti priko kabela koji na jednoj strani ima ova 4 ulaza a na drugoj da je ulaz za USB i ako može postoji li negdje tutorial kako se to radi?
I postoji li negdi malo detaljnije objašnjenje kako se radi ovaj firmware poćevši od same izrade kabela pa do upgradea firmwarea?

Unaprijed zahvaljujem, ako se sitim još kojeg pitanja javim
[ peroperic147 @ 25.03.2010. 13:47 ] @
>

--00163630ff411504030482a04b60
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Eh stvarno se ne sjecam vise, taj player mi je vec davno krepao...<br><br><br><div class="gmail_quote">2010/3/24 majstorivan <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">Pozdrav,<br>
Znam da je ova tema ve� pomalo stara, ali imam par pitanja vezana za updatenja novijeg firmwarea na Focus DVD-2201 player pa ako netko mo�e i ima vremena da odgovori i pomogne bit �u zahvalan.<br>
<br>
Dali je apsolutno potrebno da kabel ima sva �etiri vodi�a TXD, RXD, GND i 3,3V? Mo�e li npr. bez ove �ice od 3.3V da se napravi upgrade firmwarea?<br>
Mo�e li se upgrade firmwarea napraviti priko kabela koji na jednoj strani ima ova 4 ulaza a na drugoj da je ulaz za USB i ako mo�e postoji li negdje tutorial kako se to radi?<br>
I postoji li negdi malo detaljnije obja�njenje kako se radi ovaj firmware po�ev�i od same izrade kabela pa do upgradea firmwarea?<br>
<br>
Unaprijed zahvaljujem, ako se sitim jo� kojeg pitanja javim<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2557263" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2557263</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#289382" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#289382</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:289382:a89afc60884fa35f479abc58910db18f<br>