[ pejatezgaros @ 16.10.2007. 18:42 ] @
kako da nosim pjesmu na mixanje nakon usnimavanja tracka u kojem formatu? Takodje me interesuje i za mastering?


Pozzzzzzzz
[ vindic8or @ 18.10.2007. 13:43 ] @
kao 24-bitne WAV fajlove uvek. ili snimaj na DVD ili nosi hard disk.
[ pejatezgaros @ 18.10.2007. 13:50 ] @
Jos nisam siguran, ali velika je vjerovatnoca da necu sam mixati ono sto radim za sebe (mastering pogotovo). Tesko izlazim na kraj sa svojim stvarima.
[ pejatezgaros @ 18.10.2007. 13:52 ] @
Samo da prosirim pitanje: Znaci trekove iz recimo Cubasea konvertujem u Wav i onda nosim kao cubase project ili?

pozzzzzz
[ vindic8or @ 18.10.2007. 17:31 ] @
da, MIDI trackove soliras i exportujes jedan po jedan kao mono fajlove. daj ocigledna imena fajlovima (kick, snare, bass, vokal etc) i onda samo snimi DVD sa svim fajlovima zajedno, bez cubase project foldera, samo WAV-ovi.
[ musicman @ 19.10.2007. 02:19 ] @
A zasto ne bi midi trackove ostavio kao midi ?
Mislim da je bolje ovako jer ti sigurno nemas kvalitetne semplove da bi iste konvertovao u mono wav.
Bolje midi ostavi kao midi jer ozbiljni studio za mix ima sigurno i kvalitetne semplove istih.
Ako se misli na kompatibilnost sa drugim programima to je druga prica, ali na nasim prostorima 99,99 % studija rade u Cubase/Nuendu pa neces imati problema sa kompatibilnoscu.
[ pejatezgaros @ 19.10.2007. 09:57 ] @
Semplovima i programima koje posjedujem sam zadovoljan. A i jeftinije je da ja to uradim sam kad vec imam solidan setup. Takodje imam par zivih instrumenata. Tako da mi je potreban mix i mastering.(Kad sam truba da to sam uradim).

poz

ako imas savjete ko da mi to uradi i cijene javi na pp
[ musicman @ 20.10.2007. 01:26 ] @
Citat:
pejatezgaros: Semplovima i programima koje posjedujem sam zadovoljan. A i jeftinije je da ja to uradim sam kad vec imam solidan setup. Takodje imam par zivih instrumenata. Tako da mi je potreban mix i mastering.(Kad sam truba da to sam uradim).



Kad bi imao "solidan setup" kako ti navodis, ne bi ti bio potreban neko drugi za mix i mastering.
Upravo o tim "solidnim setupima" se i radi.Apsolutno drugacije zvuce tvoji semplovi u pravom studijskom ambijentu (pre svega mislim na slushanje-zvucnike), iznenadio bi se sigurno sa nekim semplovima za koje mislis da su dobri a oni na dobrim setupima zvuce "kantasto" i mnogo "jeftino".
Ostavi ti samo midi kao info instrumenata i zapis midi-svirke + zivi instrumenti koje si snimio i odnesi to u pravi studio i budi prisutan i uverices se da su profi-semplovi profi tek na pravim setupima.
Veruj mi pravio sam te iste greske ranije dok se i sam nisam uverio.
Naravno to sad radim sam uz "solidan" setup sa kojim nisam zadovoljan jer je potrebno jos mnogo, mnogo ulaganja.

mod: pravilno postavljeni quote tagovi

[Ovu poruku je menjao vindic8or dana 20.10.2007. u 04:46 GMT+1]
[ pejatezgaros @ 20.10.2007. 19:43 ] @
Sve mi je jasno medjutim jos uvijek nisam siguran koliko kosta ulazak u pravi studio? pozzzzzz