[ plavi001 @ 17.10.2007. 12:56 ] @
Pozdrav
citao sam malo o ovoj temi na forumu medju slicnim temama ali nisam nasao pravi odgovor.Naime,zanima me da li imam i koja prava imam po engleskim zakonima ako bih postao deonicar neke engleske firme,drustva.Najvise me interesuje odlazak u englesku(bilo koji nacin dobijanja vize turisticki,biznis...).
[ Ivan Dimkovic @ 17.10.2007. 13:35 ] @
Ako nemas velike pare pa da upadnes u neku specijalnu "diskrecionu" kategoriju lica koje je od specijalnog interesa za imigraciju (pricamo o ciframa od vise stotina hiljada funti+) nemoj da se zamaras - to sto si deonicar UK firme ti ne daje nikakvu prednost pri dobijanju vize.

Doduse, ako si deonicar UK firme, firma moze da te pozove na redovni sastanak deonicara, sto bi trebalo da ti olaksa dobijanje turisticke vize.

[ hecky @ 17.10.2007. 13:41 ] @
http://www.ukvisas.gov.uk/serv...p;c=Page&cid=1018721067785

Ako si tezak £2m+ i imas £1m da investiras, nije problem
[ plavi001 @ 17.10.2007. 15:28 ] @
Daleko sam od tih miliona ali radim na tome :).Ako nista drugo bar postoje neke olaksice za turisticku vizu.
[ OffShore @ 17.10.2007. 21:45 ] @
Svako moze biti vlasnik firme u UK a da nikad u nju ne dodje:)
isto tako i dionicar.

UK je najliberalnija zemlja sto se tice otvaranja firme otvaras je kao gradjanin Srbije sa svim podacima-adresom, telefonom....najbitnije imati registered office

inace registracija firme kosta od 50 evra do par stotina zavisno od servisa koji se uzimaju i na kraju najbitnije: SAM SEBI mozes pisati garantna pisma i dobijati UK vizu (minimalna je 6 mjeseci do 5 godina:)jes da su turisticko poslovne al ko te pita:)
[ Slobodan Miskovic @ 18.10.2007. 09:43 ] @
A u ambasadi su sisali vesla?
[ hecky @ 18.10.2007. 10:30 ] @
@Offshore

Nisi u pravu.

Samo UK rezidenti mogu pisati "sponsor" pisma. Nema to veze sa vlasnistvom nad deonicama.
[ OffShore @ 18.10.2007. 20:56 ] @
Citat:
hecky: @Offshore

Nisi u pravu.

Samo UK rezidenti mogu pisati "sponsor" pisma. Nema to veze sa vlasnistvom nad deonicama.


Jel treba da ti napisem jedno? Odavde iz Bosne?
Nisam spominjao SPONSOR nego POSLOVNO (pozivate se radi poslovne saradnje, sredjivanje administracije, bankovnog racuna itd-sve troskove puta i smjestaja snosi Vasa firma, bla bla)

[ Ivan Dimkovic @ 19.10.2007. 07:05 ] @
OffShore,

Pozivno pismo mora napisati osoba koja je zaposlena u toj firmi i koja ima pecat - ne mozes ti kao investitor iz neke leve drzave da izigravas zaposlenog u toj firmi registrovanoj u UK, ili ce to izgledati vrlo smesno konzularnom radniku. Mislim, i ja sam investitor neke Fortune 500 firme u USA, pa bih tesko mogao da nesto pisem u ime te firme ;-)

Dakle, moras imati bar jednog zaposlenog tamo da bi takva stvar sljakala - alternativno, mozete mozda sami sebe pozvati na godisnji skup investitora (tj. neko iz borda direktora) - ali verujem da ce pri prvoj proveri koliko zaposlenih ima firma doci do problema ako imate samo virtuelni ofis :-)
[ hecky @ 19.10.2007. 09:27 ] @
@OffShore

Postoji razlika izmedju pozivnog pisma (u UK se zove sponzorsko, iako ne znaci obavezno da je sponzor odgovoran za osobu) i bezvrednog parceta papira koji bi ti napravio.

Tvoje "poslovno pismo" bi zapravo moglo da ti napravi vise problema nego koristi, ako se u konzulatu odluce da provere (nekad to rade: nazovu osobu iz pisma, traze da im se dostave izvode iz banke, potvrdu da ima smestaj i sl).

Da ne bi bila skuplja pita od tepsije, najbolje lepo uplatiti aranzman i aplicirati za turisticku vizu, koju uzgred daju na standardno 6 meseci.
[ OffShore @ 19.10.2007. 11:36 ] @
`ajmo ovako:

odes na http://www.companieshouse.gov.uk/

pa na webcheck pa trazis na primjer : Emporium Construction ltd. ili preko broja kompanije 6320164 pa onda ides dalje da provjeris tu kompaniju i platis JEDNU funtu kreditnom karticom (nadam se da imate CC) i onda izadju sljedeci podaci o zaposlenju iliti imenovanjima:

Sekreterijat (Britanac-al i ne mora) www.wsr.biz
Director 1: Bosanac sa adresom u BiH
Director 2: Bosanac sa adresom u BIH

e pa ta 2 direktora sami sebi pisu pozive i dobijaju vizice.

Inace firme se registruju da bi se mogla registrovati mjesovita preduzeca i konkretno ta gore navedena firma je ragistrovala firmu u Crnoj Gori, rade ljudi gradjevinu (ebiga kvadrat stana u CG sad oko 4000 evra)

P.S. sve sto napisem pisem iz LICNOG iskustva a ne rekla kazala

to je isto kad RODJAK pita rodjaka ajd mi sredi papire, zenidbu ovo ono, a ovaj odmah na kuknjavu kako se lose zivi, ovo ono, pa sto se ne vrati jadan, vec proradi ljubomora:)
[ hecky @ 19.10.2007. 13:28 ] @
@Offshore

Lepo otvoris firmu u UK, napises sam sebi garantno pismo, maznes vizicu, sednes u svoj novi auto registrovan u Vanuatu i pichi u svet .

Imas interesantan pogled na svet .

Najprakticniji nacin za odlazak u UK se svodi da odes u ambasadu i zatrazis turisticku vizu . Ako hoces da da emigriras ima nacina koji su raspravljeni ovde http://www.elitesecurity.org/t182250-6#1714197.
[ Ivan Dimkovic @ 19.10.2007. 13:56 ] @
Ok,

Mislim da je odgovor na pitanje dat - i ovde bi trebalo stati.