[ Evil Ghost @ 17.10.2007. 17:34 ] @
Evo problema, Uradio sam neki crtež u Adobe Ilustrator CS2 v12.0 i treba da ga pošaljem na štampu, ali taj čovek nema AI već Corel Draw 11, a pomoću njega ne može da otvori moju sliku.
Postoji li način da nekako sačuvam ili exportujem iz Adobe Ilustrator CS2 v12.0 u Corel Draw 11 tako da bude vektorski crtež (kaže treba mu tako zbog boljeg kvaliteta slike)?
Ako se ne varam, trebalo bi da postoji i ona mogućnost za čuvanje fajlova za starije verzije programa, ali ne znam gde je i da li Adobe Ilustrator CS2 to uopšte i ima?!
[ dvd studio @ 17.10.2007. 19:37 ] @
http://www.elitesecurity.org/t157102

Vidi ovde da li nesto moze da ti pomogne ili probaj da exportujes u EPS pa da uvezes u CorelDRAW.
Nisam odavno koristio Corel pa se zaboravilo,ali ja mislim da moze.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao dvd studio dana 17.10.2007. u 20:51 GMT+1]
[ Bilja_mi @ 21.10.2007. 20:49 ] @
Cao, nadam se da cu ti pomoci.
Sve sto radis u Illustrator CS2, mozes da otvoris i u Corel DraW.
Samo je potrebno da rad koji uradis u Illustatoru prilikom snimanja fajla ides na Save As i kada kliknes Save pojavice se prozor Illustrator Opsions.U polju Version tog prozora sacuvaj ga kao Illustator 8.To je verzija koju otvara Corel Draw.

Pozdrav
[ old @ 22.10.2007. 22:20 ] @
Menu - File -> Export, pa snimi u neki od formata koje će Corel da otvori. Eksperimentiši ako ne znaš, ja ne znam napamet šta sve nudi, možda čak i cdr.