[ kinski @ 18.10.2007. 10:44 ] @
Juce sam uzela Macbook, ali i dalje koristim stari PC.
Na net se povezujem tako sto vadim kabl iz pc-a pa u mac... do daljnjeg.

U network preferencama izaberem en2 ili en3 i manuelno podesavanje, pa IP i DNSove prepisem sa PC-a pre nego sto izvucem kabl. :p
E sad, nije mi i dalje jasno da li se SBB IP menja na svako malo ili ne, tj, kad se restartuje modem. Da li postoji nacin da Mac sam prepozna novi IP i kako da to podesim.

Razumem se u kompjutere dovoljno da se snalazim sama, ali nikako nisam pro ;) Pomagajte!
[ kinski @ 18.10.2007. 11:00 ] @
Prokljuvila sam da ako restartujem modem i kliknem renew lease pojavi se novi IP.
ali, i dalje ne razumem zasto se gubi konekcija na svako malo?!
[ Deni-2 @ 18.10.2007. 11:02 ] @
U Network preferences ideš na Built-in Ethernet i tamo podesiš IP Address i Subnet Mask koje si dobila od SBB servera i ništa više ti ne treba. Adrese se ne menjaju osim ako ti u SBB servisu to ne kažu ali to je retkost.
Šta je to svako malo?
[ kinski @ 18.10.2007. 11:21 ] @
pa kako kad, nekad na sat vremena nekad na 20 minuta.
budjava je veza na dorcolu, ali... imam utisak da se diskonektuje cesce nego na PCu.

zasto built-in, ako on sam prepozna en2 ili en3 ethernet?
[ kinski @ 18.10.2007. 11:23 ] @
troll on.

da li ikako mogu da otvorim link u novom tabu bez misa, dakle koristeci touchpad? mozda ima neki keyboard command?
na safariju ili firefoxu, sve jedno. izludjuje me.

troll off.
[ Deni-2 @ 18.10.2007. 11:38 ] @
Kod mene je podešen samo Built-in Ethernet nikakav en2 i en3 i to tako proradi bez greške, možda ti zbog toga dođe do neke zabune.
cmd + T je new tab ili cmd + klik na neki link, inače to sve imaš u Safari/preferences...
[ madamov @ 18.10.2007. 12:17 ] @
Da si koristila pretragu, našla bi odgovor:

http://www.elitesecurity.org/t160462-sbb-public-ip-mac-issue
http://www.elitesecurity.org/t...skog-interneta-na-Mac-OS-Tiger

Ukratko, SBB povezuje dodeljenu IP adresu sa MAC (nema veza sa Macintoshem) adresom mrežne (Ethernet ili AIrport) kartice uređaja i da bi dodelio drugu potrebno je resetovati modem.

Preporučujem ti da kupiš ruter i zaboravš tumbanje kablova.
[ kinski @ 19.10.2007. 14:46 ] @
hvala.

ja da bih se konektovala moram da resetujem modem.