[ muljan1000 @ 19.10.2007. 20:08 ] @
Korisnik sam flat sbb paketa,na koji nacin mogu da zamenim ip adresu,hitno mi je potreban odgovor,unapred hvala.
[ ~Vojvoda @ 20.10.2007. 13:27 ] @
Pa probaj da iskljucis modem pa da ga ponovo ukljucis, ali negde sam procitao, da ti DHCP cesto dodeli istu IP adresu koju si pre toga imao.
Znaci iskljuci modem, ponovo ga ukljuci, kada uspostavis vezu: Start>Run>ukucaj:cmd, i onda u command promptu ukucaj ipconfig, pa vidi da li ti je ista IP adresa, ako je opet ista, jbg...
[ network1 @ 20.10.2007. 14:31 ] @
ne moras da gasis modem
Start / run / cmd [enter]

Ukucaj
ipconfig /release [enter]
ipconfig /renew [enter]

te
ipconfig [enter]
Ako ti izbaci drugu IP napravio si posao

pozdrav
[ muljan1000 @ 20.10.2007. 15:28 ] @
Nece na taj nacin jednostavno je uvek ista,ali sam negde citao o iskljucivanju modema na 12 sati zbog nekog release time-a,zna li neko nesto o tome?
[ džedaj @ 20.10.2007. 18:13 ] @
Lease time dodeljene ip adrese odredjuje kablovski operater u svojoj konfiguraciji, moze da bude nekoliko dana pa i mnogo vise. U principu kratki lease time od nekoliko/vise sati se ne praktikuje na kablovskim sistemima.
[ pringles80 @ 22.10.2007. 19:04 ] @
pogledaj kada ti ističe lease za IP, dobićeš i datum i vreme kada ističe, onda ugasi modem jedno pola sata pre tog vremena, i ponovo ga upali pola sata posle, i dobićeš novi IP. Valjda ne treba duže da se čeka, ali ako i to ne uspe onda isključi modem na 24 sata od pre vremena kada ističe lease.
Ako si konektovan direktno sa modema na PC onda ukucaj "ipconfig /all" u command prompt-u da dobiješ "Lease Expires" vreme.
[ thugmone @ 01.11.2007. 01:06 ] @
zameni ip adresu, i gateway! tako sto ces da skines: grabber.exe i onda mozes da skidas sa rapidshare-a bez cekanja, a da ne platis premium!!!