[ bilika @ 21.10.2007. 14:09 ] @
Yove me drug koji radi u telekomu, u kog imam poverenje i nebi me zeznuo. Sta se desava zvao me na mobilni sa sluzbenog telefona na poslu. Ja kuci! meni na mobilnom izlazi kucni broj tj. pise "KUCA". Ja pitam moje ko me cima niko .Ja se javim ono on sa posla. Znaci u kancelariji, sa sl. telefona fiksna mreza. Sta se tu desavalo dali neko zna posto ni ja ni on nemozemo da skapiramo sta je. U principu ajde da je izbacilo nekog drugog pa ajde OK, ali i sami znate kakva je verovatnoca da iz celog menija izbaci kucu. Znaci numeracija je razlicita samo je prvi broj sa posla i kuce isti. Ima li ko kakvu ideju.
[ pisac @ 21.10.2007. 16:20 ] @
Misliš, prva cifra je ista? Ili si mislio zaista na prvi broj?

Prvo, mobilni često proverava samo 7 zadnjih cifri kada uporedjuje broj telefona sa onim u memoriji, tako da ako imate 7 zajedničkih cifri onda to nije nikakvo čudo.

Drugo, možda je neki bag u mobilnom, zbog koga je prikazao pogrešno ime. Jesi li proverio koji je BROJ zaista bio u listi primljenih poziva. Ja takvu istu posledicu mogu da proizvedem na mojoj Nokiji kada jedan broj prebacim iz jednog imena u drugo, a u listi primljenih poziva već imam taj broj zapamćen sa starim imenom.

Treće, svaka ISDN telefonska linija može da stavi identifikaciju koja joj odgovara. U centrali postoji podešavanje da li se identifikacija na toj liniji proverava ili se ne proverava, i ako se proverava onda može da bude odbijena ako je lažna ili da bude prihvaćena iako je lažna. Sve se to podešava u centrali, a pozvanom korisniku (koji ima ISDN) se šalje samo posebna informacija o kom slučaju se radi (skrivena, neproverena, proverena-ispravna, proverena-lažna), ali većina (u stvari verovano svi) uredjaji ne tumače tu informaciju i ne prikazuju je korisniku. To znači da je tvoj drug verovatno podesio svoju identifikaciju na tvoj kućni broj, i onda te nazvao.
[ bilika @ 04.11.2007. 14:48 ] @
Ma nije podesio i on se zacudio i nije mogao da veruje. Samo jedan broj je isti pocetna numeracija 3 i nista vise.