[ zgubidan @ 01.10.2001. 19:51 ] @
Bash ko u naslovu !!
Prvo o hardware-u:
Ploca microstar VIA cipset
procesor duron 750
sound AC97 onboard
modem lucent .. shta je josh bitno ??
mish .. PS2
U linuxu i windowsu mi komp nikad ne puca ... mislim u windowsu se i desi ponekad, kad uradim neshto nelogicno,npr. kad u nezgodnom trenutku po njega probam da izbacim CD ali u linuxu mi apsolutno nikad nije pukao tako da iskljucujem mogucnost da je do hardware-a.
E sad ... ranije mi je pucao freeBSD 4.3 , mislio sam da je to zato shto sam buildovao custom kernel i ukljucio podrshku za zvuk a procitao sam negde da AC97 hoce da pravi probleme. Tad kad je pucao josh nije lucent proradio tako da je on tada nije mogao da pravi probleme.
Sada sa potpuno novom instalacijom FreeBSD-a 4.4 opet puca.
Tj. u pocetku nije pucao ... moja sestra se igrala u njemu, u KDE-u, a kada sam loadovao modul za lucenta i zakacio se na net opet se zamrzo (pali samo restart na kucishtu). Probam ja josh jednom na net i pukne josh brze. Ovo se sve deshava sa GENERIC kernelom, znaci nije ukljucen zvuk tako da AC97 ne moze da zeza.
Sad u cemu je stvar ... pojma nemam !!!!!
[ Ivan Tanasic @ 01.10.2001. 21:35 ] @
Neznam kako stvari stoje sa lucent modemom za 4.4 al sam cuo da se ljudi zale jer je taj modul za 4.2... kao sto rekoh ne znam kako stvari stoje i dal je izasao 4.4 modul (i ne zanima me jer nemam lucenta) al bih zeleo da napomenem da mi FreeBSD 4.3 ni jednom nije pao! za razliku od linuxa koji retko ima obicaj i windowsa koji pada ponekad.. sad redje jer ga retko koristim...
[ Gojko Vujovic @ 01.10.2001. 21:50 ] @
Zašto si isključio mogućnost da ne valja hardware.. možda je defektna memorija a to se ne mora uvek isto ispoljavati. Možda je kvar baš takav da se samo u BSD-u ispoljava.

Dakle, isključi ti za početak mogućnost da ne valjda operativni sistem, i prvo proveri kako si ga podesio (i zašto voziš generic kernel!?), pre će biti da je do toga. I ne kažeš ŠTA tačno puca? Koji software? Ima li log fajlova sa greškama? Pogledaj prvu konzolu obično tamo ima korisnih podataka kad se nešto zezne, belim tekstom izlaze poruke.

Mada, ja tipujem na hardware jer to je kod nas baš baš defektno.. A neki kažu i da *nix sistemi lošije rade sa AMDovim procesorima, nažalost, mada to nije pravilo.. A i ja više verujem AMDu nego Intelu, al eto, vredi napomenuti i tu mogućnost. Ne znam na šta se to "lošije" tačno odnosi, valda stabilnost generalno.

Uglavnom, suviše je sitnica koje mogu da kvare stvar, moraš ipak bliže da lociraš kvar, a ako si siguran da nije do tebe i hardware-a, tu je uvek send-pr.ta na ��om komp, il da se nek
[ zgubidan @ 02.10.2001. 00:37 ] @
hmmm .... iskljucio sam mogucnost da je hardware u pitanju zato shto mi linux apsolutno nikad nije pao(slackware) a i windows (me ;) ) dosta retko a i kad padne znam zashto.
Sad sam na GENERIC kernelu zato shto nisam imao vremena da buildujem custom.
Prvi put je pao sa buildovanima kernelom i to u konzoli, znaci ni X nije bio dignut, cini mi se da sam slushao neku muziku sa mpg123 i neshto cackao.
Sad probacu sa nekim programom da proverim RAM i pokushacu sa kernelom ...
Ako ima josh neko neki savet ..
[ zgubidan @ 12.10.2001. 17:55 ] @
izgleda da sam sredio stvar ..... bar se nadam . .. ubo modem u drugi PCI port, poshto izgleda delio irq sa zvucnom.Znam da moze neshto iz BIOS-a .. ali nema veze.
Nije pukao .... bio sam na netu neko vreme .. i slushao muziku .... sad videcemo.
Sad jedino me zeza shto u konzoli .. znaci dok josh nije dignut X mish ponekad poludi ... pa moram da ga ubijem i ponovo dignem, ne znam sad koji je njemu a inace je dobro setovan.
Sad, primetio sam da GNOME sporije radi sa BSD-om .. u slacku cini mi se brze ide.
Ali zvuk mi je mnogo bolji .. tako da cu ako ga sredim ko linux vishe vremena da provodim u BSD-u.