[ vokus @ 23.10.2007. 17:34 ] @
Imam LCD TV Philips 32PF5331 i cilj mi je da ga iskoristim u pravo svetlo, t.j. da gledam HD video materijal. Kako su sad HD-DVD plejeri prilično skupi, fakt što postoje nekoliko standarda, došao sam na ideju da za tu svrhu iskoristim moj PC. Imam grafičku karticu ASUS NVIDIA 7300 GT koja ima component TV-out. Razdaljina između PC i TV mi je negde oko 8 metra, što znači da moram koristiti kabel od 10 metra.

Problem je sad što ova konfiguracija mi je kompletno nepouzdana. Kad hoće radi, kad neće ne radi. Ili uopšte ne detektira TV, ili ga detektira, pa 20 sekunde radi, 20 ne radi... Mada nekad može da radi i nekoliko sata. Ne mogu da utvrdim neki normalan razlog. Ono što ja sumnjam je dužina kabla, možda je ipak predugačak za ovakve stvari.

Pitanje mi je dali ću sa HDMI kabel dobiti veću pouzdanost? Ako neko ima iskustva molio bih da spodeli.

Pozdrav,
Vojčo
[ boki78 @ 24.10.2007. 09:48 ] @
Problem koji ti se javlja moze imati veze sa kablom ako je isti los ali je mala verovatnoca za tako nesto.Nisi precizirao da li probleme sa PC-ijem imas samo u slucaju kada prebacujes sliku na TV ili i u drugim slucajevima.Duzina kabla od 10m ne bi trebala da predstavlja problem a sa kupovinom DVI-HDMI kabla (verovatno ti takav treba za spajanje graficke i TV-a) dobijas maksimum koji tvoj TV i graficka mogu da izvuku.Ipak treba obratiti paznju da je takav kabl prilicno skup i da ti je bolja varijanta spojis PC i TV sa VGA kablom (uzmes DVI-VGA adapter koji je oko 200din i obican VGA kabl koji isto nije skup).Sa takvim resenjem proci ces jeftinije a imaces opet maksimalnu podrzanu rezoluciju,jedina razlika je sto je u prvoj varijanti signal digitalan a u drugoj analogni ali po meni nema razlike u kvalitetu slike.Pozz!
[ vokus @ 24.10.2007. 10:21 ] @
Probleme imam samo na TV-out. Slika koja ide na monitor je bez ikakvih problema. Ovo sa VGA kablom ti nije loša ideja, ali ako već kupujem nov, možda bi bilo ipak bilo bolje da dodam još neki euro i da rešim pitanje. HDMI kabel otprilike bi koštao 1500 dinara (http://www.tehnotronik.co.yu/default.asp?P=4). Ja sam inače iz Makedonije, valjda i kod nas cena bi bila tu negde.

U međuvremenu sam na internet pronašao rešenje koje omogućuje da se u HDMI kabel koji izlazi iz video kartice, osim videa, ubaci i audio signal. Na audio karticu imam SPDIF audio out, a na video SPDIF audio in (to su interni kabli). S time dobijam prilično elegantno rešenje - od PC-a do TV ide samo jedan kabel.
[ boki78 @ 24.10.2007. 13:17 ] @
HDMI kabl u Pancevu je 2000din (nisam siguran da li 2m ili 3m) pa bi 10m po nekoj analogiji bilo najmanje 4000-4500din ali stoji da je najbolje resenje jer omogucava i audio pored videa kao sto si i sam rekao.Treba imati i u vidu da je najbolja opcija za audio da ide preko posebnog pojacala na pasivne zvucnike ili direktno na aktivne zvucnike (po mogucstvu 5.1 zvucnike).Preko HDMI kabla imas mogucnost da ti ide AC3 ali kada to pustis preko TV-a ne dobijas nista posebno.
[ vokus @ 28.10.2007. 11:28 ] @
Rešio sam problem!

Jednostavno rešenje, ali funkcionalno - samo sam isključio kabel od kablovsku televiziju koji ulazi u TV i slika je besprekorna. Ovo objašnjava i sve probleme koje sam imao. Sve smetnje koje su dolazile iz kabla od kablevske televizije utecale su i na signal koji dolazi od TV-out.
[ boki78 @ 30.10.2007. 08:20 ] @
Drago mi je da si resio problem.Zanimljivo je da su mnogi (medju kojima i ja) imali problema sa signalom kablovske televizije.Ja sam takodje primenjivao resenje sa vadjenjem antenskog kabla iz tv-a ali sam uz pomoc dobrih ljudi sa ES-a dosao do prakticnijeg resenja.Naime izvadio sam uzemljenje iz uticnice na koju mi je sve bitno povezano i sada nemam nikakvih problema sa slikom a ne moram vise vaditi kabl,probaj i ti i mozda ti pomogne.Pozz!
[ seizmos @ 30.10.2007. 15:37 ] @
Rešio sam problem pa neko ako može da obriše post.



pozdrav

[Ovu poruku je menjao seizmos dana 30.10.2007. u 19:57 GMT+1]
[ StORM48 @ 30.10.2007. 21:26 ] @
Teme se ne brišu, jer valjda trebaju i drugi da vide kako se određeni problemi rešavaju?

Drugo, da si koristio pretragu, našao bi rešenje, jer sam ja sam napisao barem 4-5 odgovora, gde sam preporučio isključivanje kablovske ili uklanjanje mase sa konektora koji dovodi kablovsku do TV-a.

Pozdrav
[ vokus @ 30.10.2007. 22:45 ] @
Inače: seizmos != vokus.

Valjda je ovo neka zabuna, ali nije ni bitno...

Pozdrav