[ Jokara @ 23.10.2007. 18:48 ] @
Od nedavno sam počeo da koristim Skype i odmah u početku imam izvesnih problema. Kada pozivam fiksni ili mobilni broj u Srbiji ili Hrvatskoj moj glas preko mikrofona secka tako da me druga strana nerazgovetno čuje, praktično komunikacija je neupotrebljiva. Kada zovem mobilni u Moskvi, tog problema nema, druga strana me čuje bez problema osim što postoji izvesno kašnjenje glasa od 3-4 sekunde što se može korigovati sporijim govorom. Skype sam aktivirao najviše radi komunikacije sa Hrvatskom, zato me zanima šta bi moglo biti uzrok ovom seckanju? Znači sa Moskvom nema problema, a kada zovem kućni broj odmah iza zida :), glas mi se prekida. Komunikacija se odvija putem ADSL veze pri brzini od 512/64 Kb/s na jednoj prosečnoj konfiguraciji, sa PCI zvučnom kartom, koja sigurno zadovoljava potrebe komunikacije putem Skype-a.
[ Kazo1 @ 23.10.2007. 18:55 ] @
Kljucna stvar u tvom problemu je "...ADSL veze pri brzini od 512/64 Kb/s..."
Vec smo pricali o tome na ovom forumu. Pretrazi malo.
Pozdrav


I da...imas besplatnu HR na Lowratevoipu, 12Voipu, samo ti ovaj drugi nebi savjetovao da uplacujes sam, a prvi ti, ako uplatis sam, da samo 30 freedays.


[ Krvavi @ 25.10.2007. 02:13 ] @
Citat:
Kazo1:


I da...imas besplatnu HR na Lowratevoipu, 12Voipu, samo ti ovaj drugi nebi savjetovao da uplacujes sam, a prvi ti, ako uplatis sam, da samo 30 freedays.


Kazo misa mu, sto m u ne bih savjetovao 12voip, ja ga uplatio 10 eura - 120 dana ono kao free, jesam l i se izlevatio :(?


Sto se tice sjecanja ovom drugu, imas los upload, 64 kbps , a voip nije princip kao msn, da ide direkt p2p veza preko servera , vec ima dodatno moduliranje , jer ide veza pc - telephone signal, pa ti treba malo veci upload, bar 128 kbps!


Pozdrav
[ Kazo1 @ 25.10.2007. 09:20 ] @
Nisi se "izlevatio" ako si dobio Free dane.
Inace 12voip radi ok samo je malo bez veze kod uplate i zbog spremanja broja koji zoves u kontakt listu da bi bili Free.
Pozdrav

[ Krvavi @ 25.10.2007. 21:33 ] @
Citat:
Kazo1: Nisi se "izlevatio" ako si dobio Free dane.
Inace 12voip radi ok samo je malo bez veze kod uplate i zbog spremanja broja koji zoves u kontakt listu da bi bili Free.
Pozdrav


Hvala kazoo na odgovoru ;) , sto se tice uplate, to rijesim lako, ono ---> reseller... A za to da se ADD brojevi iz free destinacija i nije neki problem, 1-2 minuta odradi se i miran :)

Hvala i pozdrav Kazimire :)
[ Jokara @ 26.10.2007. 19:23 ] @
Pretpostavljo sam da je upload mali, ali me čudi da sa Moskvom nema prekidanja glasa već samo kašnjenje. U svakom slučaju hvala na odgovoru.
[ Krvavi @ 30.10.2007. 15:01 ] @
Zavisi i do konekcije sa druge strane jokaro ;) i do masine sa druge strane svakako

uvijek postoje 2 strane :)