[ Katja_Zap @ 23.10.2007. 19:43 ] @

Ne znam da li sam potrefio forum, ali treba mi neki JEDNOSTAVNIJI program za tehničko crtanje. Dakle, ni slučajno AUTOCAD ili KATIA ili slično. Nemam namjeru ostatak života provesti u učenju istih.

Treba mi jednostavni dvodimenzionalni prikazi pomoću kojih ću moći da od majstora stolara naručim elemente.

Da. Dobrodošla informacija bi bila i gdje nabaviti isti. Nešto nemam volju da plaćam par 00 $/€. S obzirom na niske zahtjeve, možda na net-u ima i nešto " džabalesku " ?

Hvala unaprijed
[ deks007 @ 23.10.2007. 22:06 ] @
Sto da se mucis onda sa bilo kojim programom , olovka papir sirina visina dubina puta toliko stranica zazor za vrata i peglaj . Ako nemas bas nimalo pojma o tim stvarima bez uvrede bolje daj majstoru kod koga ces naruciti da ti napravi specifikaciju nego da iseces materijal pa posle muka . Tu iima mnogo detalja koji su bitni na pr. dali se na jednu stranu kace dvoje vrata automatski ti trebaju drugacije sarke ........ Pozdrav !
[ vlada1970 @ 24.10.2007. 07:34 ] @
Katja , probaj ovaj program . It's free i mozda ti pomogne . Google SketchUp .

http://dl.google.com/sketchup/GoogleSketchUpWEN.exe -- 31,7 MB

System requirements su :

-Microsoft Windows® 2000, XP, or Vista
-NET 1.1 framework is required ( ako nemas skini ovde - http://www.microsoft.com/downl...e3-bf8203e74006%2fdotnetfx.exe ) - 23,1 MB
-Video card that is 100% OpenGL compliant. Please ensure you have the latest driver for your card
-Windows compatible pointing device
-Microsoft® Internet Explorer 6.0 or higher
-Windows® Media Player or QuickTime 5.0 and web browser for multimedia tutorial

Recommended :

-2 GHz Pentium® 4 processor or higher
-2 GB RAM
-500 MB of available hard-disk space. 15GB for Vista
-3D class Video Card with 512MB of dedicated memory
-3 button, scroll-wheel mouse

Minimum Hardware Requirements with Microsoft Windows® 2000, XP Home or Professional Editions:

* 600 MHz Pentium® III processor
* 128 MB RAM
* 128 MB of available hard-disk space




[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 24.10.2007. u 08:47 GMT+1]