[ Fac Ut Vivas @ 23.10.2007. 20:35 ] @
Treba mi mišljenje profesionalnih montažera...

Šta mislite koja je od ove dve kartice bolja za montažu? Kad kažem bolja, mislim na kvalitet izlaznog fajla (mpeg2) Da li je razlika vidljiva?
Ukratko koju bi ste vi stavili u vaš računar i zašto?
[ Igy81 @ 24.10.2007. 09:15 ] @
Ja koristim Matrox RTX 10 i ona ne podrzava export u MPEG2 samo u DV i DVCpro (ne znam za one skuplje i novije verzije),a koliko vidim po netu Canopus podrzava mpeg2 export tako da ako ti je taj format toliko vazan onda Canopus je ta koju trazis.

Pozdrav.
[ REZISER_No1 @ 24.10.2007. 13:45 ] @
pozdrav,

radim sa matrox rtx.10, rtx.100.
Rtx.100 je za mene neponovljiva, sistem je sasvim siguran, pogotovo ako je riječ o stvarima za koje imate jako malo vremena i gdje vam oprema nesmije zakazati.
Nažalost export neide u mpeg 2, ali ide u .avi file.
Takođe u bosni uglavnom sve produkcijske kuće kao i televizije rade sa matrox platformom.

[ Mister_rap @ 24.10.2007. 15:47 ] @
Ja imam matrox, ali sam imao prilike da radim i na masinama sa canopus karticama.
Dobijas edius koji je prilicno mocan...

Mislim da je canopus bolje resenje za tvoje potrebe!
A ja bih u svoj racunar stavio karticu koja je jaca, nisam nesto vezan za brend!
[ manix @ 27.10.2007. 11:39 ] @
Nisi naveo modele kartica a nisi ni dao okvirnu cenu...

ja bi EDIUS SP :o)...
[ ddjura @ 20.11.2007. 23:04 ] @
Canopus definitvno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Srkela55 @ 24.01.2008. 08:37 ] @
Vec 3 godine koristim Canopus i nisam se pokajao....toplo preporucujem svima!
[ Blagi @ 02.02.2008. 02:44 ] @
Gde kod nas mogu da se kupe Canopus kartice za video montažu, tj. ako ima koje su to kartice, cena?
[ dvd studio @ 02.02.2008. 12:27 ] @
Citat:
Blagi: Gde kod nas mogu da se kupe Canopus kartice za video montažu, tj. ako ima koje su to kartice, cena?


Ovo i mene zanima...
[ Mister_rap @ 02.02.2008. 13:22 ] @
Recimo elegra.co.yu
[ Blagi @ 02.02.2008. 23:59 ] @
Gde ima to je već rečeno, a evo šta ima:

Canopus Ediuis DVX (PCI kartica i puina verzija Ediuis PRO 5.0) .... 500 EUR + 18% PDV
Canopus Ediuis NX (PCIExpress kartica i puina verzija Ediuis PRO 5.0) .... 500 EUR + 18% PDV
Canopus ADVC 110 (eksterni konverteor i bazni softver za montazu) ...... 280 EUR + 18% PDV
[ Aleksandar_A @ 07.02.2008. 13:51 ] @
Oho, pa to znaci da je Canopus puno jeftiniji. Mene interesuje dali Canopus podrzava HDV format?
Hvala!
[ Cileinteractiv @ 07.02.2008. 17:38 ] @
Podrzava. I HD i medjusobnu kombinaciju svih formta i kompresija.
[ Reperr @ 07.03.2008. 09:54 ] @
Kako pogoditi kompatibilnost hardvera sa Matrox karticama!? Ima li gdje spisak sa čime
sve može raditi?
[ Igy81 @ 07.03.2008. 14:06 ] @
Sto se tice Matrox-a pogledaj na njihovoj stranici listu testiranog hardware-a. Matrox Video
Trenutno je najprihvatiljivija opcija (ako kupujes novo i zelis da ides u korak sa tehnologijom) RT.X2 Familija.

Ako ipak planiras uzeti neku od sarijih onda takodjer imas liste kompatibilnog hardware-a.

Informacije o RT.X100 Xtreme Pro

Informacije o RT.X10 seriji

Imaj na umu da, ako se odlucis za neku od starijih kartica, najvjerovatnije neces moci nabaviti hardware koji ti oni preporucuju, jer je jednostavno to sve zastarilo. Caki i ako ti se posreci da nadjes taj preporuceni hardware opet imaj na umu da neces moci koristiti najnovije C2Duo procesore i sl.

Ipak ako malo vise prosaras po netu vidjet ces da je moguce odabrati i novu konfiguraciju koja je kompatibilna sa RT.X10 ili RT.X100 samo sto moras dobro obratiti paznju na chipsete koje Matrox preporucuje, ali ni ovo nije 100% zagarantovano, nije iskljuceno da ces morati promjeniti nekoliko maticnih da nadjes odgovarajucu (ako se odlucis za starije verzije).

Dakle ako vec ozbiljno razmisljas o Matroxu onda razmisli o RT.X2 SD Harware-Only cijena nove je kao sto je RT.X10 bila prije dvije godine, a ako planiras slucajno raditi i sa HD-om onda ima i "malo skuplja" RT.X2 Harware-Only koja podrzava i SD i HD.

Takodjer svaka od navedenih kartica ne podrzava svaku verziju Adobe Premiere-a, tj RT.X10 i RT.X100 ne podrzavaju Premiere CS3, on je podrzan tek od RT.X2 serije.

Pa eto skontaj sta ti odgovara...

Pozdrav!
[ Reperr @ 07.03.2008. 16:47 ] @
Hvala ti puno! Vjerovatno bi nabavljao RT.X2 SD Harware-Only.
Kako sam skontao važno je a je chipset na matičnoj Intelov, nadam se da ploča poput ASUS-a
trebala raditi OK.

U radnji gdje cu nabavljati komp. nemaju tih kartica, pa se bojim da kad uzmen kompjuter da
kasnije budem imao nekih problema kad kupim Matrox.

Bolje bi bilo da se sve može kupit na jednom mjestu pa da prodavač instalira karticu da mene
ne boli glava, ali šta je tu je!
[ Reperr @ 09.03.2008. 07:44 ] @
Citat:
Blagi: Gde ima to je već rečeno, a evo šta ima:

Canopus Ediuis DVX (PCI kartica i puina verzija Ediuis PRO 5.0) .... 500 EUR + 18% PDV
Canopus Ediuis NX (PCIExpress kartica i puina verzija Ediuis PRO 5.0) .... 500 EUR + 18% PDV
Canopus ADVC 110 (eksterni konverteor i bazni softver za montazu) ...... 280 EUR + 18% PDV


Gde si našao ove cene i imaš li web adresu?!
[ Igy81 @ 09.03.2008. 12:02 ] @
Citat:
Mister_rap: Recimo elegra.co.yu


Malo detaljnije procitaj temu ;)

Pozdrav!
[ Reperr @ 09.03.2008. 21:17 ] @
Znam, ali taj sajt nije ažuriran već od 2005 godine, a i nemože se downloadati cenovnik, tako da ne znam!
[ Igy81 @ 09.03.2008. 21:35 ] @
Inskreno receno nisam ni provjeravao kada je azurirana.
Nema veze... poslao sam ti PP sa linkom do stranice firme koja u BiH prodaje BlackMagic capture kartice, jako ih ljudi hvale pa pogledaj i to, jedna opcija vise nije na odmet.

Pozdrav!
[ Kluzo89 @ 19.03.2008. 20:39 ] @
Ja sam hteo da kupim Canopus,mislim da je odlicno resenje.Informisajuci se na net-u,forumima,svi je hvale...a i jedan montazer mi je preporucio jer je on koristi,i radi mu ozbiljan,veliki posao.Ako mogu da dam"savet" moj glas ide canopusu-apsolutno
[ fotovideoin @ 27.03.2008. 22:00 ] @
radio sam sa matroksom rtx 100 i sa canpousom ACDVIO i mogu reci da je canopusom sa eediusom bojli medutim samo za pocetnike.A martroks sa premierom za dobru montazu. zavisi sta zelite da uradite te kako stoite sa premierom ili ediusom to je isto kao uporedbu 3d max sa majom svako ima svoje slabe i dobre strane ali za ozbilniju upotrebu pre bi radio matrox nego canopus mozda zato sto bojle znam premier nego edius.
[ Reperr @ 31.03.2008. 11:27 ] @
Adobe Premiere znam vrlo dobro, dok sa Edius nisam nikada radio.
Pročitao sam da uz Canopus kartice dolaze i plug-in za Adobe Premiere za korisnike koji su se već navikli
na taj software!
[ da Vinci @ 25.04.2008. 23:58 ] @
@ Igy81, hajd ako ti nije frka da i meni pošalješ na PP. Ja danas sve prodavnice obišao u svom gradu i bilo je svega, on toga da prodavac nezna ni šta tražim, a kamoli da se pokuša potruditi da sazna, pa do toga da mi nude razno razne vrste tv/fm kartica... Više sam izgubio i volju za traganjem...
[ mmilcic @ 14.05.2008. 18:51 ] @
Canopus kartice rade i sa Premiere-om! Ako se ne snalazis u Edius-u, ti radi u Premiere-u, niko ti ne brani.

P.S. Canopus ima mnogo kvalitetnije codec-e od Matrox-a.
[ Cileinteractiv @ 15.05.2008. 11:59 ] @
@mmilcic

Zanima me da li kod Canopus katrica u kombinaciji sa Premere postoji potpuna podrška za Real TIme efekte i da li su svi efekti dostupni kao i u Ediusu. Drugim rečima, da li je u potpunosti sve jedno koji editor koristimo ili je Canopus ipak za Premiere napravio neka ograničenja forsirajući svoj softver Edius?
[ Serviser22 @ 13.06.2008. 20:25 ] @
Mene zanima jedno:

Jeli kvaliteta finalnog prerendanog materijala bolja sto je bolja kvaliteta kartice, ili se rendanje obavlja mimo kartice????
Poznato je da recimo Premiere ili Vegas mogu rendati i bez ikakve kartice, pa mi to nije jasno.

Jeli programi koriste karticu u toku rendanja, ili ona iskljucivo sluzi za hvatanje i eksportovanje video materijala???
[ Igy81 @ 13.06.2008. 22:33 ] @
@ Serviser22

Ove kartice (RT - Realtime) sluze samo da bi mogao obradjivati video na PC-u (pa i MAC-u) u "stvarnom vremenu", znaci da ti npr. PAL snimak program prikazuje u tacno 25 frame-ova u sekundi. Takodjer eksport u podrzane formate je mnogo brzi nego bez kartice.

Ipak noviji programi, kao sto je PPro CS3 su jako stabilni i bez kartica, tako da i bez kartice imas ugodjaj (skoro pa) real time playback-a, ali samo playback-a, jer kada bi na montirano djelo primjenio neki filter (color korekciju npr.) odmah bi performanse programa opale i gubio bi fame-ove pri playbacku...

Npr Matrox-ove kartice (od RTX 100 pa nadalje) imaju integrisane efekte (koji su inace zahtjevni) npr, blur, lense flare, color korekciju itd.

Dakle na kraju se sve svodi na brzinu, dok kvaliteta samo zavisi od odabranog formata za tvoj output.

Pozdrav!
[ Serviser22 @ 13.06.2008. 22:51 ] @
Ok, hvala. Inace radim montazu na Pinaclle DV500, ili nikad mi nije bilo jasno dali u toku rendanja koristi karticu ili ne.
[ Cileinteractiv @ 14.06.2008. 15:48 ] @
Naravno da koristi karticu. Svi ti efekti i tranzicije koje dolaze sa nekom video karticom su Real Time zato sto kartica na sebi ima cipove koji "oslobadjaju" procesor masine (CPU). Postoje ogranicenja u skladu sa kvalitetom i cenom kartice. Nema razlike u kvalitetu slike i tona mada, svaki proizvodjac ima svoj DV kodek medju kojima postoje neke razike ali u sustini kvalitet je isti.
Nesto malo sam radio sa DV 500-tkom i ako se ne varam potpise u obliku .psd fajla sa providnoscu-alfa kanalom Premiere 6.5 ne renderuje vec to pusta u realnom vremenu, upravo to radi kartica! jer kada bi imali samo video editor i fire wire karticu za capture svu grafiku-potpise u projektu morali bi da renderujemo da bi imali Real Time. DV500 je prilicno stara kartica neke novije mogu da puste u realnom vremenu i 5,6 filtera primenjenih na video klip...
[ mmilcic @ 05.08.2008. 18:32 ] @
Citat:
Cileinteractiv: @mmilcic

Zanima me da li kod Canopus katrica u kombinaciji sa Premere postoji potpuna podrška za Real TIme efekte i da li su svi efekti dostupni kao i u Ediusu. Drugim rečima, da li je u potpunosti sve jedno koji editor koristimo ili je Canopus ipak za Premiere napravio neka ograničenja forsirajući svoj softver Edius?


Izvini na zakasnelom odgovoru... Zaboravio sam na ovu temu.

Ja danas radim u Ediusu bez bilo kakve kartice. Ali svojevremeno sam radio na DVStorm II kartici (u vreme kada Edius nije ni postojao) i Premieru 6.5. Tada je postojao plug-in kao i paket Canopusovih tranzicija i filtera za Premiere i sve je radilo perfektno. Sve tranzicije i filteri iz sadasnjeg Ediusa bili su mi prisutni u Premieru 6.5 i sve ih je DVStorm II pustao u real time, sem nekih zahtevnijih 3D tranzicija.

Pozz
[ Cileinteractiv @ 21.08.2008. 15:34 ] @
To za Storm znam a zanima me za ove novijre kartice od Canopus NX serije pa na ovamo, da li one 'daju' Premiere-u svoje RT mogucnosti?
[ mmilcic @ 21.08.2008. 21:04 ] @
Pa nisam 100 siguran, ali zašto ne bi...?

Mislim da su te kartice ustvari osiromašeni Storm II, bez hardverskog Mpeg2 encodera. Bar sam steko takav utisak u momentu kad sam čitao tehničke karakteristike istih.

Najbolje je da odeš do njihovog sajta i nađi tehničke specifikacije kartica... Ako ih još uvek ima u ponudi.
[ mmilcic @ 21.08.2008. 21:13 ] @
Evo, sa njihovog sajta:

Realtime High-quality Analog Capture and Output

EDIUS NX Express analog inputs can capture video to the high-quality Canopus codecs including Canopus Lossless and Canopus HQ, as well as DV, SD uncompressed, MPEG-2 and DVCPRO 50*.

EDIUS NX Express analog outputs always provide high-quality uncompressed YUV 4:2:2 video while editing or designing in EDIUS Pro, Adobe® Premiere® Pro, Adobe After Effects® and Adobe Photoshop®.


Evo li link-a te stranice:

http://desktop.thomsongrassval.../products/EDIUSNX/hardware.php
[ Cileinteractiv @ 21.08.2008. 22:38 ] @
Hvala druže, stvarno Canopus ima impozantan niz mogućnosti, prosto ne znam šta bih izdvojio.
Ovo mi se najvise dopada: High-speed, Hardware-based MPEG-2/MPEG-4 Timeline Export
[ Exeption @ 28.10.2008. 18:24 ] @
Matrox rtx 100 je zakon trust me