[ mr. ako @ 25.10.2007. 14:37 ] @
Jel to pocela registracija domena .rs ili to samo velike kompanije mogu?!

Pre neki dan sam listao Politiku ili mozda Blic, nije ni bitno, i ugledam reklamu AirFrace-a, a na reklami, izmadju ostalog, www.airfrance.rs! Jel veliki znaju nesto sto mi ne znamo ili nemaju para da placaju da im se rade dve reklame, pa su unapred uradili reklamu sa .rs da ne moraju da menjaju kad preregistruju domen?!
[ Slobodan Miskovic @ 25.10.2007. 14:39 ] @
Code:
C:\>ping www.airfrance.rs
Ping request could not find host www.airfrance.rs. Please check the name and try
 again.


I na tarabi pise...
[ mr. ako @ 25.10.2007. 14:45 ] @
Znaci nemaju para da plate dizajnera da im uradi dve reklame! Jednu sa .co.yu i jednu za posle (.rs)!
[ mr. ako @ 25.10.2007. 16:09 ] @
Citat:
mr. ako: Jel to pocela registracija domena .rs ili to samo velike kompanije mogu?! :)

Pre neki dan sam listao Politiku ili mozda Blic, nije ni bitno, i ugledam reklamu AirFrace-a, a na reklami, izmadju ostalog, www.airfrance.rs! Jel veliki znaju nesto sto mi ne znamo ili nemaju para da placaju da im se rade dve reklame, pa su unapred uradili reklamu sa .rs da ne moraju da menjaju kad preregistruju domen?! :)

Code:

$ dig airfrance.rs NS

; <<>> DiG 8.3 <<>> airfrance.rs NS
;; res options: init recurs defnam dnsrch
;; got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NXDOMAIN, id: 59899

NXDOMAIN znaci da domen nije registrovan. :-)

Code:

dig airfrance.co.yu NS

; <<>> DiG 8.3 <<>> airfrance.co.yu NS
;; res options: init recurs defnam dnsrch
;; got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 24472
;; ANSWER SECTION:
airfrance.co.yu.        23h59m53s IN NS  bow.rain.fr.
airfrance.co.yu.        23h59m53s IN NS  lasvegas.airfrance.fr.
airfrance.co.yu.        23h59m53s IN NS  webaf1.airfrance.fr.


Zakljucak: kao trentuni vlasnik airfrance.co.yu domena Air France ce u inicijalnom periodu registracije .rs domena dobiti sansu da registruje airfrance.rs, to ime im je na neki nacin garantovano ... prema tome, sto da ne urade odmah reklamu? Greska je jedino to sto su lansirali to ime pre operativne upotrebe .rs domena, sto ce potencijalne klijente samo dovesti u zabunu ...
[ mr. ako @ 26.10.2007. 13:02 ] @
Citat:
Gost Greska je jedino to sto su lansirali to ime pre operativne upotrebe .rs domena, sto ce potencijalne klijente samo dovesti u zabunu ...


Citat:
mr. ako: Znaci nemaju para da plate dizajnera da im uradi dve reklame! Jednu sa .co.yu i jednu za posle (.rs)!


[ Mister Big Time @ 27.10.2007. 22:29 ] @
Mozda su hteli da stave na reklamu: www.airfrance.com/rs

:)
[ ducka @ 09.11.2007. 17:58 ] @
Hihi a možda su to i stavili na reklamu!