[ Demonic_Alliance @ 08.09.2003. 15:33 ] @
Kao sto sam naznacio, potrebno mi je resenje koje bi radilo POD WINDOWSOM (da je u pitanju Linux, ne bih ovakva glupa pitanja ni postavljao :) ).

Dakle:

Imam bazu korisnika (MySQL) sistema, a potrebno je da se ta baza integrise sa bazom korisnika mail servera.

Ono sto meni treba je preporuka nekog windows mail servera, koji poseduje mogucnost interfejsovanja sa bilo kakvom bazom podataka, i modul za webmail (posto se pokazalo da mail serveri pod windowsom ni pod razno ne saradjuju sa PHP-ovim mogucnostima za pristup mail serverima, ispravite me ako gresim).

Kao krajnji rezultat hocu da dobijem to da administrator sistema (na osnovu submitovane prijave) moze jednim klikom da otvori nalog korisniku i na mail serveru, i na nasem sistemu (koji omogucava jos mnoge druge stvari, sem upotrebe maila), tj da ne mora 2 puta da radi isti posao (i samim tim dolazi u opasnost da pogresi).

Do sada jedini mail server koji omogucava interfejsovanje sa bazom (preko plagina), i webmail, je SurgeMail - http://netwinsite.com/surgemail/


Izvinjavam se ako sam ovu temu otvorio na vise foruma, jer sam "newbie" na ovom forumu.
[ bluesman @ 16.10.2003. 01:23 ] @
MDaemon
[ alienvs @ 11.12.2003. 14:30 ] @
Ne znam da li si dosao do odgovora ali ja znam da to sve ima na MDaemon/WorldClient v6.8.5 © 2003 Alt-N Technologies. to je klijent za web mail

a prilikom otvaranja naloga mdaemon ti posalje mail gde ti objasnjava sve nacine na koje ti mozes da menjas username password i ostale stvari to moze da se ugradi u kod, naravno sve to moze da se ogranici ili dozvoli na serveru, kao mail server je vrlo lak za upotrebu. Ne znam da li sam trebao ovo da napisem jer je kasno ali mozda zatreba pomoc jer imam iskustva sa tim serverom.
[ Jbyn4e @ 11.12.2003. 15:03 ] @
Citat:
Demonic_Alliance:
Ono sto meni treba je preporuka nekog windows mail servera, koji poseduje mogucnost interfejsovanja sa bilo kakvom bazom podataka, i modul za webmail (posto se pokazalo da mail serveri pod windowsom ni pod razno ne saradjuju sa PHP-ovim mogucnostima za pristup mail serverima, ispravite me ako gresim).

Dok je nas server bio pod windowsima (sada vise nije vec neko vreme) radio je MTSProfessional mail server - videti www.mtsprofessional.com - koji izmedju ostalog ima i ugradjene mailing liste mogucnost dodavanja korisnika u mailing liste putem slanja maila u odredjenom obliku, za webmail koriscen je Uebimiau (www.uebimiau.org) koji je savrseno radio sa ovim mail serverom.

Citat:

Kao krajnji rezultat hocu da dobijem to da administrator sistema (na osnovu submitovane prijave) moze jednim klikom da otvori nalog korisniku i na mail serveru, i na nasem sistemu (koji omogucava jos mnoge druge stvari, sem upotrebe maila), tj da ne mora 2 puta da radi isti posao (i samim tim dolazi u opasnost da pogresi).

Uz gornju kombinaciju korisnici su se dodavali u bazu clanova sami; php skript ih je dodavao u mysql bazu i slao mail (a mogao je po potrebi i da otvara mail naloge ako bi se za tako nesto odlucili) kojim je prijavljivao korisnika na izabrane mailing liste. Ti mozes da napravis php skript koji ce iz forme da prosledi podatke u bazu i da doda podatke o korisniku u mail sistem - npr. MTSPro je koristio plain tekst fajlove za korisnike, tako da je to moglo lako da se doda na kraj fajla (mada nam ovo nije trebalo).