[ Vuk @ 08.09.2003. 16:56 ] @
Instalirao sam fluxbox, medjutim nikako ne mogu da ga pokrenem. :(

U uputstvu navode da treba dodati liniju exec /usr/local/bin/fluxbox u .xinitrc fajl koji se nalazi u home direktorijumu, ili u .xsessions ako se X11 pokrece preko display-manager-a.
Ni prvi, ni drugi fajl ne postoje. Koristim Red Hat 8.0

Napravio sam te fajlove i ubacio liniju, ali ne radi.
Pokusao sam da izmenim .xinitrc fajl u /etc/X11/xinit ali ni to ne pomaze.

U cemu je kvaka?


Pozdrav
[ leka @ 08.09.2003. 17:20 ] @
1) Odes u konzolu (totalno ubijes X-e)
2)
Code:
xinit

3) Kad se pojavi xterm kucas:
Code:
fluxbox
PS. ne znam da li se tako zove executable od fluxbox-a, to treba sam da znas...

I to je to.
[ Vuk @ 08.09.2003. 19:11 ] @
Hvala na brzom odgovoru!

No, evo sta se desilo.

Posto Red Hat direktno ulazi u runlevel 5 (tj. X11) morao sam prvo ovo da promenim u 3. OK nije tu nikakav problem. Kada je dosao do konzole ukucao sam xinit i on je odmah ucitao fluxbox. Nije da sam ne zadovoljan, ali bih ipak voleo da znam zasto odmah pokrece njega. Da nije zbog onih fajlova koje sam napravio/izmenio i ako jeste zbog kog tacno?
Takodje bih voleo da znam da li je moguce uci u runlevel 5 pa kada pokrene X11 tek onda izabrati fluxbox Ili postoji li neki drugi nacin da dobijem izbor menadzera koji hocu da pokrenem?
I sad mozda najvaznije, ne radi mi internet kada pokrenem fluxbox :( Koristim kppp on se lepo poveze i sve ostalo, ali protok je NULA.

Unapred hvala !

POz
[ Vuk @ 08.09.2003. 19:35 ] @
Mala ispravka:

internet nije radio zato sto se pokrenuo (u runlevel 3) shorewall firewall koji nisam bio dobro konfigurisao, to sam tek kasnije primetio :)
[ Vuk @ 11.09.2003. 13:18 ] @
Moze li mi neko pomoci?

[ Hrčak @ 11.09.2003. 14:20 ] @
Može :) Evo kako sam ja to sredio: kada pokreneš komandu switchdesk u konzoli (služi za menjanje X okruženja, iza te komande se obično stavlja kde ili gnome ili tome slično) on ti u home direktorijumu napravi fajl koji se zove .Xclients-default. Unjemu piše

#created by Red Hat Desktop Switcher
exec kde

ili exec gnome ili tako nešto, zavisno od toga što si odabrao. E, ti lepo lupiš # ispred da bi je ukomentarisao, a ispod napišeš

exec fluxbox

I kada sledeći put budeš otkucao startx (ukoliko ostaviš runlevel 3) fluxbox će da se startuje. Ako je runlevel 5, u boxu za logovanje ce stajati default ili previous, ne sećam se najbolje, uglavnom, to ne diraš i sve je OK.

Dakle: ukoliko nemaš .Xclients-default u home direktorijumu, pokreneš komandu switchdesk kde (ovo kde moze da se zameni i sa gnome, nije ni bitno) i fajl se napravi. Ti ga izmeniš kako sam ti rekao i sve će da proradi. Veruj mi, duže vreme koristim fluxbox, veoma je brz (osim kod k aplikacija, ali šta ćemo), ubacio sam i ikone u njega (koje on ne podržava po defaultu, primetio si verovatno :), slit, napravio autorun, sada je sve na mestu. Ako te išta od ovoga bude zanimalo, slobodno mi piši na mail. Pozdrav!

P.S. Nisam baš siguran da fluxbox može da se ubaci u onu listu okruženja pri logovanju u grafičkom modu, ali ovo Linux - sve je moguće :)
[ leka @ 11.09.2003. 14:21 ] @
Dovoljno ce biti ovo da bi shvatio zasto:
Code:

bash$ cat .Xclients-default
# Created by Red Hat Desktop Switcher
exec startkde


Naravno, stvar se nalazi u HOME. :)
[ leka @ 11.09.2003. 14:24 ] @
Izvinjavam se na ponavljanju, ova strana je stajala malo poduze, pa je Hrchak vec uleteo sa odgovorom na pitanje... Od viska kazu ne boli glava, pa eto oba odgovora - kome se ne svidja nek' slobodno obrise moj, jer je Hrckov mnogo duzi i deskriptivniji...
[ Vuk @ 11.09.2003. 14:42 ] @
Jupi :) Radi

Hvala, Hvala

Pozdrav!
[ leka @ 11.09.2003. 15:06 ] @
Nisam rekao jos jedan predlog. - Najbolje bi bilo (tako ljudi najcesce rade) da .Xclients-default zapravo bude simbolicki link na ono sto zelis da koristis, tako da preporucujem sledece (uzimam u obzir da je recimo KDE default):
Code:

cd ~
cp .Xclients-default .Xclients-fluxbox
mv .Xclients-default .Xclients-kde
joe .Xclients-fluxbox

Pogledaj Hrchkov tekst i shvatices sta da editujes i gde
onda
Code:

ln -s .Xclients-fluxbox .Xclients-default