[ fatboy @ 26.10.2007. 07:36 ] @

Imam notebook model HP Pavilion DV6210ea

Skinuo sam taj raid driver za moj model lapa sa official HP sajta...
...kupio USB flopi drive... bootovao WinXP SP2, uneo drajvere prilikom
instalacije i konacno je prepoznao hdd i ponudio mi instalaciju ili format...
Formatirao sam hdd... i posle restarta opet nije prepoznao HDD...
...krenuo sam u istu proceduru dodavanja drajvera sa flopija i
ovoga puta uopste nece da prepozna HDD iako je to dobar driver
(probao sam 3 razlicita) i sada sam ostao bez ideja.... Imate li neki predlog?

PS: naravno, Vista ima u sebi taj driver sa kojim sve charobno proradi ali
ne zelim da je vidim ochima jer zdere resurse abnormalno... WinXP rulz...

[ malac1971 @ 27.10.2007. 15:35 ] @
Ako ti je taj driver ispravan to bi trebalo da radi ako si na pocetku instalacije XP-a pritisnuo F6 i ucitao drivere sa flopija.
Ako i dalje ne ide idi u bios i nadji podesavanja ACPI i stavi ih na disable i teraj instalaciju od pocetka bez ucitavawa tih drivera i to ce da radi. Isprobano!

Jos jedna napomena kod mene na mom flopiju imaju drajveri za RAID i SATA!!! Pazi koji ucitavas, moras da ucitas SATA driver za XP!

JAvi sta si ucinio.
[ fatboy @ 31.10.2007. 00:56 ] @
Uspeo sam. Sve sto sam trebao da uradim jeste da disejblujem NATIVE MODE u BIOSu (stagod to bilo) i HDD je eoma sam zadovoljan jer laptop mi sada radi 60% brzhe nego sa Vistom pre ove instalacije... I da, ne mogu da sakrijem odusevljenje korisnickom podrskom HP-a. naime na njihovom officie sajtu konektovao sam se na chat sa njihovim technical support 24h timom.... Javio mi se neki Greg i nakon sto sam mu objasnio da trazim drajvere za X a taj model laptopa on mi je nakon 3-4 minuta ljubazno nabacao 9 linkova za sve drajvere za XP i usput dodao da "downgrading from Vista to XP on HP Pavilion is not recomended..." ali pobogu, mashina mi je prosto POLETELA nakon sto sam skenjao Vistu! :D