[ ADI007 @ 26.10.2007. 09:22 ] @
Pozdrav svima!! Posjedujem nokiu n95,kad sam je kupio na njoj su bili srpski i hrvatski jezik zajedno sa ostalim stranim jezicima. Koristio sam softwareupdater program i nadogradio software ali sad nema nasih jezika samo standardni strani. Moze li mi neko objasniti kako ubaciti paket nasih jezika i ako moze neki link!!
[ NenadLOL @ 26.10.2007. 09:49 ] @
Nisam siguran da je softver za N95 personalizovan za bosanski jezik.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.10.2007. 10:34 ] @
Nije Adi ni pitao kako ubaciti Bosanski, nego kako vratiti Srpski i Hrvatski :)

Meni je čudno što te je NSU pustio da na jednu verziju softvera (jezici Balkana) nadogradiš drugu (internacionalna verzija). Jedino da odneseš u servis pa da ti ga oni flešuju verzijom koja će imati naše jezike.
[ Catch 22 @ 26.10.2007. 10:57 ] @
Telefon je verovatno skinut sa neke strane mreze, pa je prvobitno prilikom dekodiranja, bio flesovan nekom verzijom sa srpskim... (?)
Jezicka podrska ("firmware variant") je definisana preko "product code" (koji moze i da se procita na nalepnici ispod baterije).
Promenom pomenutog koda u odgovarajuci za "Balkans variant", a pomocu programa NSS, moze da se "prevari" NSU, koji onda instalira variant sa podrskom za srpski...
Pretpostavljam da sve ovo vazi i za N95.
Dakle, samo treba po internet forumima pronaci tacno koji je "product code" potreban... i ponoviti ceo postupak. (?)
[ Pici man @ 26.10.2007. 14:13 ] @
@Catch 22, ovo je jedan od "nosača" ha?!? Čuli da se telefon flešuje pa brže bolje da i oni budu hackers k'i iz movija, hehe!

Džabe ta opcija data na korišćenje svima kada većina vlasnika telefona i ne zna da je koristi već kreće na slepo verujući da će time dobiti nešto bolje u telefonu i to samo zato što je negde načulo da mogu sami da urade nešto što se do juče radilo u servisu i to jedino u slučaju kada telefon više nije radio.

Treba prvo što je osnovno pravilo(bukvar BRE), pročitati informaciju o tome šta donosi novi firmver i koja nazovi poboljšanja. Jer, ako donosi poboljšanja u ispravljenim nazivima operatera u tamo Tunguziji i Mesopotamiji da ne govorim o pridodatom Svahili jeziku onda to nas Srbe i Balkance ovde uopšte ne interesuje, zar ne?!?
No, kome ja pričam ...
[ irfannp @ 01.11.2007. 16:53 ] @
Evo ti Product Code za N95,ubacis preko nss i uradis update preko nokia updatera,Za N95 - 0534853 BALKANS