[ deeps @ 26.10.2007. 10:43 ] @
1. Kako da u header ubacim AutoText koji nije prikazan na listi npr Heading 1, ili neki style koji sam napravim, tako da se promenom strane menja i Heading (npr. posle 15 str. ide drugi naslov koji sada treba da bude prikazan umesto onog prethodnog u header-u).

2. Nije mi jasno kada numbering pravim pritiskom na Numbering ikonu na liniji sa alatkama, i kada pretvori neki tekst u numbering, kako da korigujem paragraph tog numberinga nezavisno od Normal-a.
Naime numbering koji se pravi na ovaj način je default outlined. Kada pokusam da menjam paragraph samo za njega, odem u style, pa modify, međutim, nema opcija paragraph, ali i neke druge ostanu zaključane (sve osim numbering, font i short key). Takođe nekad numbering u styles-u, pored imena ima oznaku za paragraph, a nekad simbol za listu, a nekad ništa.
Jeste da sam ovo konfuzno napisao ali se nadam da oni koji su imali sličnih problema, mogu da me razumeju.

3. Kako da stavke ili nabrajanje vežem za prethodni pasus koji je recimo Normal, i kako da uz to sprečim prelamanje stavki i nabrajanja na sledeću stranu, dakle interesuje me kako da iskombinujem ova dva uslova, odnosno da sprečim prelamanje sledećeg primera:

Text, text, text:
- stavka 1
- stavka 2
- stavka 3

Tako da se ne može desiti prelamanje ova prethodna četiri reda (prvi je Normal Style, a ostala tri Bullet).
[ Jpeca @ 26.10.2007. 11:58 ] @
1/ Već bilo reči http://www.elitesecurity.org/t283005-0#1691215 (Ponekad je brže da pretražiš forum nego da čekaš da neko napiše odgovor. Već sam krenuo da pišem, al reko ajd da proverim). Pošto ne koristiš Heading stil moraš svoje naslove da obeležiš kao bookmark-e i onda se na njih referenciraš. (A možda je lakše da modifikuješ Heading stil?)

2/ Ako sam razumeo (nisam siguran) napravi novi stil "stavka" na osnovu selektovanog pasusa i izaberi da ne bude povezan sa normal. U dijalogu Create New Style, Style based on: no style. Sve izmene tog stila radiš iz Modify style dijaloga i nisu vezane za Normal

3/Za style normal i style stavka postavi da nemaju razmak ispred pasusa ako hoćeš da budu "slepljeni". Za style stavka uključi opciju "Keep with next" u dijalogu Paragraph, kartica Line and Page Breaks. Obrati pažnju da ovo može da napravi probleme kad imaš dugačku listu nabrajanja, jer će sve preći na narednu stranu. Ako želiš da ti i pasus isped stavki bude zajedno sa stavkama, za njega posebno postavi Keep with next (ne za stil Normal, nego samo za taj pasus - ako želiš možeš definisati novi stil na osnovu normal "PreStavke")