[ Drole_e @ 26.10.2007. 12:20 ] @
Zelim da predjem sa asemblera na C, pa sam potrazio neku literaturu pa sam izmedju ostalog nasao knjigu u
pdf-u "Programski jezik C za PIC mikrokontrolere". Zanima me da li ovredi ova knjiga sobzirom da znam C i C++ (odnosno tek u 9 poglavlju pravi razliku izmedju c-a i pic c-a). Takodje bih voleo da cujem i neke vase predloge u vezi sa literaturom.
[ Seme @ 26.10.2007. 15:27 ] @
Ja sam razmisljao da kupim knjigu ali sam odustao kad sam video sadrzaj.Cinilo mi se da je deo programiranja piceva slabo obradjen.
Jer mozes da mi posaljes knjigu na [email protected] cisto bih je prelistao bas me interesuje kako je napisana. hvala
[ sinisa_s @ 26.10.2007. 16:13 ] @
Posalji mi mail na private pa ti ja mogu poslati par knjiga za embedded sisteme (PIC ili sta vec hoces) ali sve su na engleskom.
[ Drole_e @ 26.10.2007. 16:37 ] @
Citat:
Seme: Jer mozes da mi posaljes knjigu na [email protected] cisto bih je prelistao bas me interesuje kako je napisana. hvala


Nemam knjigu i sam hteo da kupim ali ni meni se sadrzaj nije svideo pa sam postavio temu da vidim da li je neko koristio i kakva su iskustva. Ako kupim ili naletim na nesto drugo poslacu ti.
[ Seme @ 27.10.2007. 12:28 ] @
Citat:
Drole_e: pa sam izmedju ostalog nasao knjigu u
pdf-u "Programski jezik C za PIC mikrokontrolere"


OK Pozdrav
[ Drole_e @ 27.10.2007. 15:52 ] @
Citat:
Seme: OK Pozdrav


Zurio sam kad sam kucao pa sam progutao slovo hteo sam da napisem NAISAO (u smislu da sam naisao na ponudu na netu).

Poz.
[ Odin D. @ 27.10.2007. 16:20 ] @
Ako vec znas C, nema potrebe da ga nanovo ucis iz te knjige. C za mikrokontrolere je uglavnom isti kao i standardni C, osim nekih specificnosti koje se razlikuju od mikrokontrolera do mikrokontrolera kao i od proizvodjaca do proizvodjaca kompajlera. U tom smislu, neki djelovi standardnog C-a mogu npr. da nedostaju ukoliko se radi o nekom slabijem kontroleru u kome nije bas komforno realizovati sve mogucnosti jezika C. Ali te informacije uglavnom neces naci u nekoj "opstoj" knjizi o programiranju mikrokontrolera na C-u, vec u pratecoj dokumentaciji koja dolazi uz kompajler koji koristis (pogledas u Help-u npr.). Takodje, razni proizvodjaci tih kompajlera cesto isporucuju i jos neke dodatne biblioteke raznih funkcija (koje nisu dio standardnog C-a), kao npr. funkcije za rad sa nekim standardnim LCD-ovima ili grafickim displejima, nekim popularnim serijskim magistralama, timer-ima, AD konvertorima i sl. Ali, kao sto rekoh, te informacije ces naci u dokumentaciji konkretnog kompajlera sa kojim radis.
Sto se tice programiranja mikrokontrolera na C-u uopsteno, tu imas mnogo knjiga (ne bas previse, ali dovoljno za pocetak). Tu sam jezik nije mnogo bitan, vec je bitno da naucis "filozofiju" programiranja embedded sistema, a koji ces jezik da koristis to je vec formalnost. Ipak, vecina tih knjiga koje poducavaju embedded programiranju koriste upravo C za tu svrhu, jer je C prakticno industrijski standard u toj oblasti i ko god misli da zivi od toga posla trebalo bi da uci C. Osim sto se koristi C kao konkretan jezik, obicno su primjeri uradjeni i na nekom konkretnom mikrokontroleru. Ipak je najbolje da se primjeri isprobaju uzivo kao i da se malo eksperimentise dok se uci. Ako se odlucis za neku knjigu bilo bi dobro da ti bude dostupan i potreban hardver na kom ces to uzivo da isprobas, a ako ne hardver onda bar neki simulator.
[ mserifov @ 27.10.2007. 17:46 ] @
Ima negdje na diskovima knjige u pdf formatu. I izmedu ostalog imam jednu koja se bavi programiranjem mikrokontrolera odnosno pisanja programa u c-eu koji su namjenjeni mikrokontrolerima. Imam nekoliko tih knjiga. Neke dođu sa tutorial-ima. Javi na pp pa cu ti ih poslati na mail. Ako ti pomognu dobrojo ce biti.
Pozdrav.
[ mserifov @ 27.10.2007. 17:51 ] @
Jos nesto ne znam koliko si upoznat sa mikrokontrolerima ali ako hoces da ih programiras sigurno veoma dobro.
Ali ako zelis imam jednu kjigu koja govori o mikrokontrolerima. Ja mislim da u njoj imaju neka upustva i o programiranju ali nisam siguran. Inače u njoj su uopšteno opisani mikrokontroleri ono kako rade šta su to magistrale zašto služe oscilatori kod pic mikrokontrolerai slično. Ja sam iz te knjige uradio jedan seminarski rad i korisna je.
Pa javi ako treba sve su knjige napisane na engleskom samo da znaš.
[ kengur82 @ 28.10.2007. 12:55 ] @
Da li postoji neka e-knjiga recimo u pdf formatu za pomenutu oblast? Ako neko zna neka mi posalje ako moze na [email protected]. Ako postoje bilo kakve knjige vezane za elektroniku, mikrokontrolere itd, bilo na engleskom ili na srpskom, molim vas posaljite mi.

Pozdrav
[ mmladenovic @ 30.10.2007. 07:22 ] @
Imam ja nesto knjiga u pdf fomatu na tu temu.
Kome treba neka se javi na pm

Pozz
Milan Mladenovic