[ HrAstro @ 27.10.2007. 09:02 ] @
Kupio sam prije kojih mjesec dana rabljenu domenu staru kojih 10mjeseci. Stari se vlasnik jednostavno nije mogao baviti njome! Na nju je stavio doslovni c/p koda druge stranice te tematike i vjerojatno ga google bacio u sporedni index.
Odmah pri kupnji sam postavio svoju stranicu (kaoja je prije bila na free hostu), nabavio par baclinkova (PR je 5).. ne znam kako je ta domena bila prije na yahoo, ali je danas treca.
A google, iako ju je od tada indexirao više puta (ako gledam na google webmaster tools), ne pokazuje ju u prvih 1000 rezultata!

Pitanje je, što se dešava ili ne? Što poduzeti?
Na free hostu nemogu napraviti ni jednu, za tražilice pogodnu, redirekciju, osim onaj html redirect! Što učitini osim natpisa "Stranica je preseljena na tu i tu domenu" i linka prema njoj?

Ime domene je jako dobro tj. ključna riječ se nalazi u imenu same domene.. iiii, domena je *.info (što nije baš popularno na msn-u)

Dodatno pitanje.. zašto je msn takvo nešto napravio? Zašto baš info domene zabananirao?
[ old @ 28.10.2007. 22:06 ] @

Teško je odgovarati kad neko kombinuje pitanja i konstatacije i sve stavi odjednom.

Citat:
HrAstro

Pitanje je, što se dešava ili ne? Što poduzeti?


Google se jednostavno brani od mogućnosti da novi sadržaj zauzme pozicije starog sadržaja - kada je zajednički samo URL.

Ili drugačije rečeno,
Google algoritam ne toleriše nagle promene sadržaja stranica i sajta. To tretira kao promenu vlasnika (ovaj put je pogodio ).

Trebalo je pažljivo sprovesti postepenu promenu ako si planirao da zadržiš zatečene (serp) pozicije, ili ih popraviš.

Sad možeš da gradiš rang od početka ili da probaš da nađeš eksperta voljnog da to raspetlja.


[ HrAstro @ 30.10.2007. 08:12 ] @
Da, ali stranica nije "pala" promjenom vlasnika/sadržaja.. već je od prije bila loša/tj. supplemental indexu (valjda) zbog c/p ne samo sadržaja, nego i koda stranice! :(